Goebbels: Úplná biografie ministra propagandy Třetí říše

Goebbels: Úplná biografie ministra propagandy Třetí říše https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141074/bmid_goebbels-uplna-biografie-ministra-p-OIL-141074.jpg 4 10 2

Kniha největšího německého odborníka na historii Třetí říše nám zcela odhalí politický a soukromý život hlavního Hitlerova propagandisty a vrhne nové světlo na některá známá fakta o nacistickém panství. Žádná jiná kniha dosud nepopsala příběh Josepha Goebbelse takto podrobně a do hloubky a nikde jinde se dosud neobjevila nečekaná fakta, na která autor narazil při dlouholetém pečlivém studiu pramenů. Joseph Goebbels (1897-1945) byl radikální antisemita a fanatik, který stál nejen v pozadí ideologie nacismu, ale hrál klíčovou roli i v aktivním inscenování bezprecedentních zločinů Třetí říše. Goebbels byl dominantní postavou nacistické mediální a kulturní politiky, kde dokázal skvělé využít svůj neobyčejný talent. Při dosahování svých cílů se neštítil ničeho a i mezi nacisty sám prosazoval radikálnější politiku režimu. Autor v knize nicméně Goebbelsovu osobnost i vztah k Hitlerovi demytizuje a vrhá tak světlo i na fungování temných mechanismů nacismu.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Grada

Goebbels: Biographie , 2010

Kamil123
23.12.2021 1 z 5

Bylo těžké rozhodnout se, kolik hvězdiček této knize dát. Od tohoto autora mám ještě i životopis Goebbelse a s oběma knihami mám úplně stejný problém.Bylo v nich tolik dopodrobna napsaných titěrných faktů a postav, že mě to jako knihu vůbec číst nebavilo a ani jednu jsem nedocetl do konce. Kniha je spíš jako pro nějaké studenty faktů, ale ne pro takové to zajímavé čtení, kde se člověk dozví něco o různých okolnostech vývoje života člověka.

Freiherr
18.05.2019 4 z 5

Tak konečně je to za mnou. Longerichovou biografií jsem se prokousával tři čtvrtě roku. Ne snad proto, že by nebyla kvalitní, ale nedokázala dlouhodobě udržet mou pozornost – vždy jsem raději utekl k nějaké filosofické rozpravě. Dle mého názoru má tato kniha dvě slabiny: první spočívá v šesti set stránkovém rozsahu (nepočítám poznámky) – to je zkrátka moc. Pocit, že je konec v nedohlednu, člověka akorát od čtení ještě více odradí. Druhou slabinou je překlad a tiskařské chyby – tolik překlepů jsem už dlouho neviděl. K obsahu nemám větších námitek – snad jen, že by se některé pasáže daly osekat. Naopak kvituji výběr fotografií, kterými jsou uvozeny jednotlivé kapitoly. Ještě je třeba zmínit nesmyslně megalomansky zpracovaný poznámkový aparát. Považte – sto stran zbytečných odkazů ke Goebbelsovým deníkům! Celkově ovšem kniha poskytuje velmi komplexní pohled na Goebbelsův život a stojí za přečtení.

nacisté Joseph Goebbels, 1897–1945 Třetí říše (Nacistické Německo), 1933-1945 nacistická propaganda

Peter Longerich
německá, 1955