Goblini

Goblini https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224334/mid_goblini-224334.jpg 4 19 3

Goblini série

Goblini jsou banda zelených, nevycválaných a věčně hladových budižkničemů. Ale Lišák je jiný. Je chytrý a je taky mazaný. Jako jediný totiž pochopil, že stará kouzla a čáry, které dřímají všude kolem, se znovu probouzejí, a že se začnou dít věci. A on bude při tom. Vrhne se po hlavě do nejdivočejšího dobrodružství v goblinních dějinách!... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Goblins , 2012

Koškin
18.04.2024 4 z 5

Zábavný počin, až bych řekl takový Pratchett light. Ne všechno je úplně vyprecizované, ale ty přerody antihrdinů v hrdiny a občas naopak fungují. Humor solidní a příběh obstojně gradovaný. Ještě čekám, co na to řeknou ty čtenáři 11+, pro které je kniha určená.

broskev28
23.02.2022 4 z 5

Zařídila jsem se podle doporučení předešlého komentáře - vzala jsem si knihu na cestu vlakem - a bavila jsem se přenáramně.
Já mám prostě pro tohoto autora slabost a "zbaštím" mu cokoli; naštěstí u smradlavých goblinů a z jejich řad se vymykajícího Lišáka, hrdiny (nebo sýraře?) z Adheraku, oblačných panenek, stárnoucí Ned a dobrotivého Fradona to nedalo ani moc práce. Takže já určitě doporučím, protože to bylo milé, vtipné, čtivé a soudím, že také dobře přeložené. A jsem moc ráda, že máme všechny díly v naší knihovně.

"Nevypadá to ani jako naběračka, ani jako medový váček," stěžoval si Lišák.
"Souhvězdí nikdy nevypadají jako věci, po kterých jsou pojmenována," vysvětlil mu Henwyn. "Už jste někdy pozoroval Velkého lovce? Když spojíte hvězdy, kterými je tohle souhvězdí tvořeno, dostanete něco jako rozmáčklý piroh . . ."

Kniha2006
23.07.2020 4 z 5

Hodně jsem se nasmála. "Přednáška proč neexistují kouzla musela být odložena, protože otevřeným oknem vletěla rozzuřená víla"???? a jiné perličky. Doporučuji, skvělá odpočinková četba na léto a cesty například vlakem.