Goblin hrdina

Goblin hrdina

2. kniha série Goblin. Legenda ho nazývá Jigem Drakobijcem a on nevidí důvod, proč uvádět věci na pravou míru. Přežívá koneckonců hlavně díky zdravému rozumu – kterého není mezi gobliny nikdy dost. Přestože ho zajali dobrodruzi a proti jeho vůli ho odtáhli na pošetilé dobrodružství, přežil střet s Nekromancerem i s drakem. Pokud ... celý text

2. kniha série Goblin.
Legenda ho nazývá Jigem Drakobijcem a on nevidí důvod, proč uvádět věci na pravou míru. Přežívá koneckonců hlavně díky zdravému rozumu – kterého není mezi gobliny nikdy dost. Přestože ho zajali dobrodruzi a proti jeho vůli ho odtáhli na pošetilé dobrodružství, přežil střet s Nekromancerem i s drakem. Pokud jeho lid trvá na tom, že je hrdina, nebude přece protestovat. Problém ale je, že když vás jednou označí za hrdinu, všichni očekávají, že budete provádět hrdinské kousky i nadále. A přitom jediné, co Jig od života chce, je v klidu uctívat svého zapomenutého boha, hrát si s ochočeným ohňovým pavoukem a léčit goblinská zranění.
Ale Kralka, současná goblinská náčelnice, je přesvědčena, že Jig ohrožuje její postavení a moc. A proto když jeden ze zlobrů požádá Jiga Drakobijce o pomoc v boji proti neznámému nepříteli, který vraždí a zotročuje zlobří lid, trvá Kralka na tom, aby Jig žádosti vyhověl. Jigovi tedy nezbývá než se vydat na zlobří území, a to v nevítaném doprovodu velkého a mimořádně tupého goblina a seschlé goblinské stařenky, která se sotva belhá. A ještě je mu v patách goblinka, jež je přesvědčena, že jejím osudem je stát se skutečnou Hrdinkou.

Být zavražděn magickým nepřítelem, který dokáže vyděsit zlobra, přece nemůže být horší než padnout za oběť takzvaným „přátelům“. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/50_/508/goblin-hrdina.jpg 4.239

Goblin (2.)

Goblin Hero

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

monduha
08.02.2015

Maličko slabší než jednička (i když možná jen proto, že mi byla velmi nesympatická tlustá Veka :-)), ale rozhodně stojí za přečtení.

lanusinka
27.06.2013

Opravdu jsem se bavila a doufám, že se s většinou postav potkám i v závěrečné knize...

Valerian
27.07.2012

Musím souhlasit s Okřídlenou lištičkou. Jak příběh, tak postavy mi ve druhém dílu přišli zajímavější. Přišlo mi, že tu autor daleko líp využil povahy a prostředí goblinů. Co se týče roztahanosti děje, tak si nemůžu pomoct, ale jednička se podle mě táhla víc.

nicandra
15.03.2012

Nějak mi připadá, že osvědčené typy postav, které byly v prvním díle "nerozumně" odstraněny, se objevily opět - musí tu být zas někdo bažící po slávě, kdo žene do záhuby sebe i ostatní, a tak je to tlustá a směšná Veka, také se tu objeví kdosi jako "nečekaný spojenec" - a těch je tentokrát více (a asi by je člověk jako velké spojence moc nebral, spolehnout se na ně nedá, případně mají sílu za komára...). Vcelku je to ale zas to samé. Takový typický druhý díl, řekla bych. Bohužel.

Okřídlená li
01.01.2012

Upřímně, na rozdíl od jedničky, jsem se dost pobavila a nesouhlasím s předchozími komentáři ohledně roztahanosti děje - nebyla větší než v prvním díle a na rozdíl od něj se tady objevily alespoň zajímavé postavy třeba v podobě tlusté groteskní goblinské kouzelnice Veky nebo hobgoblina "Jizváka", který mi byl hned sympatický. Ano, je to příšerná blbost, ale já nad ní strávila opravdu hezké chvíle a příjemně jsem se pobavila.

sreiser
17.06.2011

Souhlasím s Konaiovým komentářem. Oproti jedničce šla laťka velmi dolů. Takže jen doufám, že trojka bude lepší :-)

Konai

Tak tohle je důkaz existence špatných dvojek. Nudný, občas přitroublý a táhnoucí se děj druhého pokračování Goblina je totální změna od prvního dílu. Ale stojí za přečtení, to jo.

Jim Hines

Jim Hines