Glennkill – ovce vyšetřují

Glennkill – ovce vyšetřují

Jednoho rána leží pastýř George Glenn mrtvý v trávě, přišpendlený rýčem k zemi. Jeho ovce stojí před velikou záhadou: kdo asi zabil starého pastýře? Slečna Maplová, nejchytřejší ovce ze stáda, zahajuje vyšetřování. Jak se ale takový vrah hledá? Naštěstí George ovcím za svého požehnaného života předčítával, a tak se s tímto kriminalistickým oříškem nesetkávají nepřipravené. V prostoru mezi pastvinou a vesnickým kostelem, mořským útesem a ovčáckým přívěsem zažívá slečna Maplová společně s ostatními ovcemi ze stáda nečekaná dobrodružství, při nichž se podlamují kolena. A při tom všem nesmí ovečky zapomenout důkladně přežvykovat vydatnou stravu na irské pastvině, než konečně přes mnohá nedorozumění přijdou se svou ovčí logikou na kloub všem člověčím tajemstvím....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/3012/glennkill-ovce-vysetruji-3012.jpg 4.295

Ovce vyšetřují (1.)

Glennkill – Ein Schafskrimi (2005)

Vydáno:, Argo

gleti

Skvělá kniha. Autorka zvolila hrdiny, jejichž přímočaré uvažování nikoho nezaskočí, naopak časem ho shledá osvěžujícím.

Majdule
26.02.2017

Humorná detektivka? Možná, ale hlavně příběh, který je možné číst více způsoby. Tak předně je to detektivka, pravda má volnější tempo a nezkušené detektivy, ale jsou odhodlaní a chtějí spravedlnost. Pak je to také laskavý příběh, který nám ovšem nenápadně dává zrcadlo. Ono je těch paralel mezi ovcemi a lidmi v tomhle příběhu docela dost. Posuďte sami: žijeme ve stádech, máme rádi svůj klid, hlavně moc nepřemýšlet a k novinkám přistupovat velmi opatrně; ti nejlepší z nás se nebojí klást si otázky a hledat odpovědi, čímž vystupují ze stáda, a pak existují ti mimo stádo, moc jim nerozumíme, ale velmi často nás okouzlují, je otázkou, zda je dokážeme přijmout a oni nás. A je to taky vyprávění o jazyku,o roz­dílech, jak rozdílně vnímáme znaky (kdo narazil někdy na sémiotiku, si tady skutečně užije :-)), jak moc je naše vnímáni jazyka ovlivněno zkušeností a společenským územ. A mimochodem, autorka právě s tímhle prvkem velmi dobře pracuje, vnímání ovcí je velmi přímočaré a někdy nám mnoho prozrazuje. Prostě není to žádné velké drama, ale skvěle napsaný příběh, který má šťávu a stojí za přečtení.
90 %

Jana_Z
07.12.2015

Neváhejte a čtěte :) Nedávno jsem ji přečetla znovu a mám pocit, že do Vánoc to stihnu ještě jednou. Opravdu je tak skvělá!

narcisonanis
15.03.2015

SEX!! SEX!! DROGY! CHLAST!

Tak, super. Teď, když jsem tímhle starým trapným trikem snad přitáhl vaši pozornost, vám chci sdělit jediné – pokud se jen trochu rozmýšlíte, zda si ovčí detektivku přečíst, už NEVÁHEJTE a ZAČTĚTE SE. Věřte mi, že nebudete litovat. Tak jako já jsem nelitoval, že jsem na tuhle knihu čirou náhodou narazil a ponořil se do ni :)

Jakkoli je to nepravděpodobné, v ovčím stádu se najde plno individualit, které vás překvapí svou různorodostí. A právě takové ovčí stádo v irské vesničce Glennkill přijde o svého pastýře, který je zavražděn, a rozhodnou se jeho nenadálou smrt vyšetřit. Že to nemůže dopadnout dobře a autorka to při psaní přehnala s irskou whiskey? OMYL! Výborně napsaná kniha plná vtipných a svěžích dialogů, zvratů... Roztomilý pohled ovcí na nejrůznější situace vás pobaví a někdy i donutí zamyslet se. Co víc dodat?

„Ovce by se měly pást, ne ptát.“

Naštěstí to neudělaly a máme tu skvělý příběh!

tanuki
19.01.2015

Žádná ovce nesmí opustit stádo. Leda, že se vrátí.
Někdy je samota lepší.
Vždycky jsou nějaká slabá místa.
Myšlení pomáhá.

vojteem
25.11.2014

Proč si tento příběh, který dozajista právě takto prožilo stádo chytrých, šikovných a velmi - jak to říci - zkrátka ovečkovitých :) oveček přečíst? Jejej, těch důvodů je opravdu pěkná řádka. Tak třeba proto, že knížka má atmosféru, která jí padne jak dobře ušitý kabát. Třeba proto, jak je vypiplaná úplně od "malého jehňátka" a jaká radost a pohoda z ní přímo září. Zkrátka a jednoduše.. Určitě proto, že takhle báječných a strašně dobře napsaných zábavných knížek na tomhle svět moc není.

P.S. Všimněte si, jaké další knihy se nalézají pod heslem "ovce" - tohle je VYJÍMEČNÁ kniha.

Jana_Z
15.10.2014

Výborná knížka. Moc mě bavila - musela jsem se smát nahlas a to je, myslím, nejlepší doporučení. Ovce mi připomněly jinou mou oblíbenou knihu - Dalekou cestu za domovem. Pokud hledáte něco podobného, tak tuhle knížku od R.Adamse nepřehlédněte.

ponrepo
02.09.2014

Kouzelné čtení, povahy ovcí dobře vybrané pro rozvinutí příběhu. Někdy je to až legrační, jak jsou vztahy ve stádu podobné vztahům mezi lidmi, i když - proč ne? Detektivkám se spíš vyhýbám, ale zajímalo mě, proč má tahle knížka tak výborné recenze. Už to vím a souhlasím. Druhý díl Garou mě už tolik neuchvátil.

Verrrunka
19.07.2013

Zábavička převeliká. Lepší než druhý díl, snadnější orientace v postavách- ovcích. Některé situace a názory na náš svět z pohledu ovci mě tedy dokonale pobavily.

LucieRej
16.06.2013

Teda že bude ovčí detektivka tak výborné čtení, to by mě nikdy nenapadlo. Naprosto jsem se nemohla od příběhu odtrhnout. A asi se už nebudu moct dívat nikdy stejným způsobem na naše ovce. Doufám, že nezačnu být paranoidní :D

Linduska16
02.05.2013

Perfektní, napínavá knížka. Byla jsem nadšená!

kusma
25.09.2012

Ovce vyšetřují smrt svého pastýře - geniální nápad, výborně napsaný. Bavilo mě to - bylo to úsměvné, napínavé, kouzelné, vtipné. Příjemné počtení. Od teď se budu na stáda ovcí vždy koukat jinýma očima :)

Aliii
14.09.2012

Velmi zajímavý nápad a pěkné počtení.

st.me
16.08.2011

Pro mě kniha naprosto splnila účel. Chtěla jsem někajé nenáročné letní čtení a tento příběh je přesně takový. Není to žádné veledílo, ale musím přiznat, že jsem byla překvapená, jak to všechno dopadlo.

kreslený humor ovce detektivky

Leonie Swann