Glennkill – ovce vyšetřují

Glennkill – ovce vyšetřují https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/3012/glennkill-ovce-vysetruji-3012.jpg 4 158 30

Ovce vyšetřují série

Jednoho rána leží pastýř George Glenn mrtvý v trávě, přišpendlený rýčem k zemi. Jeho ovce stojí před velikou záhadou: kdo asi zabil starého pastýře? Slečna Maplová, nejchytřejší ovce ze stáda, zahajuje vyšetřování. Jak se ale takový vrah hledá? Naštěstí George ovcím za svého požehnaného života předčítával, a tak se s tímto kriminalistickým oříškem nesetkávají nepřipravené. V prostoru mezi pastvinou a vesnickým kostelem, mořským útesem a ovčáckým přívěsem zažívá slečna Maplová společně s ostatními ovcemi ze stáda nečekaná dobrodružství, při nichž se podlamují kolena. A při tom všem nesmí ovečky zapomenout důkladně přežvykovat vydatnou stravu na irské pastvině, než konečně přes mnohá nedorozumění přijdou se svou ovčí logikou na kloub všem člověčím tajemstvím.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Argo

Glennkill – Ein Schafskrimi , 2005

Hrabalka007
01.02.2024 4 z 5

Vtipné a milé. Kdyby tam nebyla vražda, zdálo by se mi to, že je to spíše knížka pro děti. Ale pokračování si přečtu. Asi už dětinštím :)

Finn69
19.11.2023 3 z 5

Bylo to fajn, takové detektivní pohádky ovčí babičky. Skoro jako by to napsala Agatha "Merino" Christie. Ovčí vyšetřovací metody jsou sice poněkud nestandardní, mají ale výsledky a je to docela dobrá zábava. Pokud jste viděli Ovečku Shaun ve filmu, máte celkem dobrou představu i o téhle knížce. Časem určitě zkusím i druhý díl.

Kackac77
26.05.2023 3 z 5

Uff ovečky, co napsat?! Já jsem se fakt snažila, ale prostě mě to nebavilo, do čtení jsem se nutila. Přitom když čtu komentáře, o vtipných ovčích dedukcích, o tom že je ta knížka takové milé pohlazení, tak tomu věřím. Občas jsem to tam i zachytila, ten humor. Ale vůbec se mi nepodařilo se s tou knížkou spojit, asi jsem nebyly na stejné vlně.

Bubo19
10.04.2023 4 z 5

Pohodová knížka o ovcích, které vyšetřují smrt svého pastýře. I když slovo vyšetřování bych brala s rezervou, jsou to přece jen ovce a jejich hlavní prací je pást se. Líbil se mi pohled ovcí na jejich život i na ten lidský, jejich dedukce a závěry. Jednu hvězdičku strhávám, protože chvílemi mi kniha přišla zdlouhavá.

"Každá cesta jsou ve skutečnosti dvě cesty, tam a zpátky. Cesta zpátky je vždycky důležitější."

MargotWolandov
18.03.2023 5 z 5

Krásná knížka...obzvláště miluji onu ovčí logiku, kterou je celá kniha prostoupená. I příběh se vleče...tak nějak ovcovským tempem.
Když jsem před pár dny narazila na pokračování v antikvariátu naproti Smíchovskému nádraží, okamžitě jsem si ho koupila. Už se moc těším!

whale77
24.02.2022 5 z 5

Když jsem tuhle knížku četla as před 15 lety poprvé, byla jsem z ní tak nadšená, že jsem jí při pozdějším hodnocení zde na Databázi automaticky dala pět hvězd, přiřadila jsem ji do Doporučovaných a jakmile vyšlo pokračování, koupila jsem i to (dvojka zatím stále čeká na přečtení). Ale dnes, po doposlouchání dvanáctidílného audioprovedení už mě to nadšení trochu opustilo. Možná je to věkem, že už jsem šťoura vybíravá, nebo možná tím jen (byť příjemným) poslechem, nebo taky tím, že ovčích dobrodružství jsem během té doby potkala další hromadu (Shaun the Sheep + Timmy, české Bordeří povídačky,...) a Glennkill už mezi nimi tolik nevyniká. Proto jsem si ji vyřadila z Doporučovaných, ale hvězdu tomu ubírat nebudu, protože pořád je to pohodová a zábavná knížka a těším se, že až se dokopu k přečtení druhého dílu, tak se třeba nadšení zase vrátí.

85098211
29.09.2021 5 z 5

Tohle je taková nenáročná a pohodová kniha, u které nemusíte moc přemýšlet a ještě se pobavíte. Děj tak nějak pozvolně plyne, aniž by se zde konaly velké zvraty. V podstatě jde o to, že ovčí stádo vedené slečnou Maplovou jednoho dne objeví svého pastýře George mrtvého a posléze se pokouší najít pachatele tohoto činu. Podezřelých je hned celá řada, ale samozřejmě ne každý přichází v úvahu. Kromě toho je komunikace s lidmi poměrně obtížná, proto když už se ovečky domnívají, že tuší, kde je pravda, musí ještě vymyslet, jak ji lidem sdělit ;-). Jenomže nakonec se ukáže, že všechno je úplně jinak... A musím přiznat, že jsem byla překvapená i já ;-). Pokud tedy chcete aspoň na chvilku zapomenout na své okolí, je tato kniha správná volba. Dobře se čte a vyprávění je úsměvné. A já se zase časem na další setkání se slečnou Maplovou a její sympatickou partou budu určitě těšit :-).

TeraBla
01.06.2021 4 z 5

Knihu čtu po čase již podruhé a opět mě pobavila. Originální příběh z chytrých ovčích hlaviček, vtipné i smutné situace, napětí a pobavení. To je vše je Glennkill. V mém případě bych byla ještě ráda za takovou partou vynalézavych kamarádů.

š.m.i.k
22.05.2021 5 z 5

Tohle bylo vážně vtipné :))) Každá ovce má svůj "obličej" a výraz, který přímo vidíte. Nebudu spoilerovat, tak jen doporučuji. Bavila jsem se.

jaroiva
16.05.2021 5 z 5

Příjemná oddechovka, jdu shánět druhý díl.
Viděla jsem v tom stejně pořád Shaun the Sheep a jeho bandu :)

SputnikV
10.05.2021

za mne skvělá, taková tradiční...ovce přemýšlejí, nejsou akční

harena
25.06.2020 4 z 5

Docela pěkná, jemně humorná, odpočinková kniha, která mi padla do noty. Potřebovala jsem něco takového po smutném románu od Michela Bataille - Vánoční stromek. Hned se mi lépe dýchalo, stres je nezdravý a je potřeba se při čtení také trochu pousmát.

Boženka2
20.04.2020 5 z 5

Skvěle jsem se pobavila, hned si musím sehnat druhý díl.

LaCucaracha
22.11.2019 3 z 5

Asi byla chyba přistupovat ke knize jako k detektivce. Tou totiž tak úplně není. Takže nejdřív jsem byla trochu zklamaná. Ale jakmile jsem si řekla, že jde o román o ovcích s kriminální zápletkou, bylo to hned lepší. Žádná bomba, ale zajímavý nápad a celkem příjemné čtení. Autorka se u prvního dílu možná ještě hledala, protože pokračování (Garou) mi přišlo tak nějak dospělejší, propracovanější.

soukroma
31.05.2019 5 z 5

Ovce mi učarovaly v dalším díle a vrátit se zpět na začátek je ještě příjemnější. Skvělý nápad, výjimečně provedený a dovedený do dokonalosti. Tedy krom poněkud mysteriozních prvků tu i onde.

SBH
30.08.2018 2 z 5

Jako obvykle nesdílím názor většiny a kniha se mi prostě nelíbila. Nápad se stádem ovcí schopných abstraktního myšlení byl rozhodně zajímavý, ale od půlky mě nudil a na konci jsem měla chuť přežvykovat seno. Vyšetřování se děsivě vleklo, lidé vraždu nechali očividně plavat, což mi připadne hodně divné. Vykreslení charakterů jednotlivých oveček bylo skvělé, ale tak nějak jsem se s žádnou postavou díla nedokázala ztotožnit. Mrazivý rozpor mezi selankou na pastvině a životem ve vesnici poskládané ze samých zloduchů (to jako fakt?) byl možná umělecký, ale nic pro mě. Druhému dílu se vyhnu obloukem.

gleti
20.01.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Autorka zvolila hrdiny, jejichž přímočaré uvažování nikoho nezaskočí, naopak časem ho shledá osvěžujícím.

Majdule
26.02.2017 5 z 5

Humorná detektivka? Možná, ale hlavně příběh, který je možné číst více způsoby. Tak předně je to detektivka, pravda má volnější tempo a nezkušené detektivy, ale jsou odhodlaní a chtějí spravedlnost. Pak je to také laskavý příběh, který nám ovšem nenápadně dává zrcadlo. Ono je těch paralel mezi ovcemi a lidmi v tomhle příběhu docela dost. Posuďte sami: žijeme ve stádech, máme rádi svůj klid, hlavně moc nepřemýšlet a k novinkám přistupovat velmi opatrně; ti nejlepší z nás se nebojí klást si otázky a hledat odpovědi, čímž vystupují ze stáda, a pak existují ti mimo stádo, moc jim nerozumíme, ale velmi často nás okouzlují, je otázkou, zda je dokážeme přijmout a oni nás. A je to taky vyprávění o jazyku,o roz­dílech, jak rozdílně vnímáme znaky (kdo narazil někdy na sémiotiku, si tady skutečně užije :-)), jak moc je naše vnímáni jazyka ovlivněno zkušeností a společenským územ. A mimochodem, autorka právě s tímhle prvkem velmi dobře pracuje, vnímání ovcí je velmi přímočaré a někdy nám mnoho prozrazuje. Prostě není to žádné velké drama, ale skvěle napsaný příběh, který má šťávu a stojí za přečtení.
90 %

Jana_Z
07.12.2015 5 z 5

Neváhejte a čtěte :) Nedávno jsem ji přečetla znovu a mám pocit, že do Vánoc to stihnu ještě jednou. Opravdu je tak skvělá!

narcisonanis
15.03.2015 5 z 5

SEX!! SEX!! DROGY! CHLAST!

Tak, super. Teď, když jsem tímhle starým trapným trikem snad přitáhl vaši pozornost, vám chci sdělit jediné – pokud se jen trochu rozmýšlíte, zda si ovčí detektivku přečíst, už NEVÁHEJTE a ZAČTĚTE SE. Věřte mi, že nebudete litovat. Tak jako já jsem nelitoval, že jsem na tuhle knihu čirou náhodou narazil a ponořil se do ni :)

Jakkoli je to nepravděpodobné, v ovčím stádu se najde plno individualit, které vás překvapí svou různorodostí. A právě takové ovčí stádo v irské vesničce Glennkill přijde o svého pastýře, který je zavražděn, a rozhodnou se jeho nenadálou smrt vyšetřit. Že to nemůže dopadnout dobře a autorka to při psaní přehnala s irskou whiskey? OMYL! Výborně napsaná kniha plná vtipných a svěžích dialogů, zvratů... Roztomilý pohled ovcí na nejrůznější situace vás pobaví a někdy i donutí zamyslet se. Co víc dodat?

„Ovce by se měly pást, ne ptát.“

Naštěstí to neudělaly a máme tu skvělý příběh!

detektivní a krimi romány humor kreslený humor ovce, ovečky rozhlasové zpracování krimi

Leonie Swann
německá, 1975