Girl Online

Girl Online https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241613/bmid_girl-online-fqN-241613.jpg 4 657 161

Girl Online série

Penny má tajemství. Pod přezdívkou Girl Online si začne psát blog o svém každodenním životě – o klucích a kamarádkách, o trablech ve škole i doma, ale také o záchvatech paniky a úzkosti, kterými v poslední době trpí. Když ji na školním představení potká ten ,,největší trapas", který díky internetu uvidí ,,celý svět", a situace začne být na všech frontách na pováženou, rodiče ji vezmou na pár dnů do New Yorku. A tam Penny potká Noaha: úžasného charismatického muzikanta, kterému se prostě nedá odolat. A vůbec poprvé v životě se doopravdy zamiluje. A jak jinak (je přece blogerka!), o své pocity se upřímně podělí se všemi čtenářkami svého anonymního blogu. Jenomže Noah má taky svoje tajemství. A kvůli němu její anonymita na webu jednoho dne praskne jako mýdlová bublina – a v ohrožení se neocitne jenom ona, ale i její vztahy k nejbližším přátelům.... celý text

terezka4703
06.12.2015 5 z 5

Zajímavé zpracování knihy a blogu v knížce.Super poutavý příběh a nelituji te ceny(300 Kč).Knihu vřele doporučuji.A nehledě na to, že to psala youtuberka.

InFinito
04.12.2015 3 z 5

Dlouho jsem přemýšelal, co ke knize vlastně napsat. Koupila jsem si jí v podstatě hned, jak se stalo to BUM, kdy se o ní všude mluvilo a tak. Prostě jsem jí v knihkupectví čapla a ani jsem si pořádně nepřečetla, o čem je, ale nelituju.
Líbilo se mi, že si Penny vedla blog, což bylo zase něco trošku jiného, než kdyby si psala např. deník. Penny mi byla celkem sympatická a jelikož jsme +- stejně staré, v několika situacích jsem se i našla. Noah je prostě dívčí idol, do kterého jsem se v podstatě zamilovala.
Děj je ale jinak tak trošku klišé a je vidět, že knížku psala slečna snad bez zkušeností (jestli se pletu, omluvte mě, nikdy jsem se o Zoe nezajímala).
Knihu jsem přečetla za den a musím uznat, že jsem se do ní opravdu zažrala a styl psaní mi sedl. Je to prostě oddechové čtení a věřím, že podobně starým slečnám se bude líbit.

Katera
22.11.2015 3 z 5

Jako náctiletá bych z této knihy asi byla na větvi. Teď mi to přišlo roztomile naivní oddychové čtení. Tomu odpovídá i moje hodnocení.

Aaliyan
08.11.2015 2 z 5

Nebudu soudit téma "bloggerka", jelikož teď tím žije strašné množství mladých holek. Ale ta kniha se mi tak strašně špatně četla, nezaujala mě a dočetla jsem ji jen ze slušnosti.

Roselunda 1928
04.11.2015 4 z 5

Ach. Naprosto souhlasím s Adele02. Je to pohádkový, neuvěřitelný, pitomý a přeslazený a kdoví co ještě... ale zároveň tak neskutečně miloučké, že jsem se téměř pořád culila.
Penny mi ani nebyla moc nesympatická, jen si vždycky ty naštvané smsky mohla víc promyslet.
Elliota jsem si oblíbila víc, než jsem předpokládala.
Noah... on je tak abhdfsjkng. Pro to fakt neexistuje slovo. Tak dokonale neuvěřitelný kluk se nedá ničím lepším vystihnout.

Fakt jsem byla mile překvapená. Jen ten odfláknutý konec.

Ankavi
31.10.2015 3 z 5

Nejsem zrovna cílovou skupinou, ale svět bloggerek jedním okem sleduji a moc mě kniha Zoelly lákala. Je pravdou, že kniha asi dodá dívkám v pubertálním období sebevědomí a styl či šarm, dodá jim dovahy do různých situací (řešení starostí s kamarádkou, s kluky...), je pravdou, že se zabývá problémy, kterými se běžné dívky trápí. Pro mě byla zajímavou sondou, ale ničím více. V dané věkové kategorii však myslím svůj účel plní.

nakavusterezou
31.10.2015 2 z 5

Do knihy jsem se musela nutit, abych ji vůbec dočetla.
Kdybych nebyla člověk, který musí vše "dotáhnout do konce", na 100% bych ani ne v půlce knihu přestala číst. Nezáživné, nic se tam nedělo.
Kniha mi přišla zajímavá až v ten moment, kdy britská rodina slavila Vánoce u americké rodiny.
Nejvíce jsem byla zklamaná z konce knihy. Skončila jako všechny americké romantické filmy.
Dávám dvě hvězdičky. Jedna a půl hvězdy patří pro Elliota, jako pro postavu, která mi přirostla k srdci a zbytek hvězdy dávám pár momentům v knize, kde jsem se zasmála.
Hodně se mi líbila pasáž, kde Tom stál při Penny a hezky ji podporoval.

Terezz9
24.10.2015 3 z 5

Pro mě to byla oddechovka...nenadchne,neurazí.

Candide
16.10.2015

Přečteno v angličtině.
Blogovou sféru sleduji už víc než rok, bez mučení se tedy přiznám, že jsem si Girl online přečetla pouze a jedině proto, že ji napsala Zoella, která platí za jednu z nejúspěšnějších blogerek současnosti. Její prvotinu bych shrnula jako průměrný románek pro teenagery, který naplňuje všechna klišé, která si o tomto žánru dokážete představit. Provází ho však marketingová kampaň snů, která zaručuje, že se kniha dostane i k těm, kteří o blozích nemají ani ponětí.
Dobrá rada, čtěte romanťáky v originále. Až v tom okamžiku vám totiž něco dají.

Karolinamurphy
19.09.2015 2 z 5

Je mi jedno pro jakou věkovou kategorii je tato kniha určena, protože pokud ji někdo bude číst v českém překladu, není zde veliká pravděpodobnost, že se bude líbit. Proboha, kdo to překládal? Já měla jediné štěstí, že jsem knihu sehnala v angličtině, protože jinak bych si s ní asi zatopila (jinak je mi neslušné chování ke knihám cizí). V ostatních věcech bych ale s milovníkem kávy (coffeelover2) souhlasila. Netuším, jak by knihu ohodnotilo moje dvanáctileté já, ale určitě by bylo ochotné zapomenout na naivní hlavní linii i příšerné klišé, kterými je tato kniha protkaná.

coffeelover2
11.09.2015 4 z 5

Když vezmu v úvahu, že kniha je určena jiné věkové kategorii, než jsem já, tak ji hodnotím kladně. Příběh je naivní, pohádkový až hrůza, ale celý koncept se mi zdál milý. Líbí se mi, že vzhledem k tomu, že kniha byla předurčena stát se bestselerem (autorka je přece Zoella), nese v sobě i malé poselství, aby se lidi k sobě chovali slušně a to i na internetu a pod statusem anonymní. Oceňuji otevření tématu úzkosti, protože lidí s touto psychickou poruchou přibývá a hlavně těch, co o tom vlastně ani neví a pak si akorát víc škodí. Kdybych měla děti tak jim tu knihu klidně koupím a peněz mi líto nebude.

anickalysano
07.09.2015 2 z 5

Ploché a neuvěřitelně klišoidní. To vážně myslel někdo vážně?

KachnaN
03.09.2015 5 z 5

Zrovna jsem dočetla a...uáááááá - nemám slov
Naprosto dokonalá kniha. Nemohla jsem se odtrhnou už od samého začátku!
Příběh je vyprávěn opravdu poutavě a hlavní hrdinku si každý hned musí zamilovat. Nebo aspoň, já jsem s Penny prožívala každičkou emoci, ať už to byl smutek, radost a nebo vztek. Úplně jsem se do její postavy vcítila a bylo mi, jako bych všechny její zážitky, které byli příjemné i ošklivé, všechny její strasti, všechno, co zažívala, zažívala já s ní.
Pro někoho to možná může průměrná kniha pro teenagery (i když bych se fakt hodně divila!), ale já jsem naprosto spokojená.
Nezbývá mi nic jiného, než knížku všem vřele doporučit a těšit se na další její přečtení! :)

Adele02
30.08.2015 4 z 5

No jo. Je to hrozně naivní, divný, pohádkový, nesmyslný, nereálný, nemožný a to už jsou asi synonyma...

Ale i tak dávám 4*. Kvůli Elliotovi, který sice taky byl místy nereálnou postavou, ale oblíbila jsem si ho asi nejvíc, a protože mu toho prince přeju. Aby z něj byla taky Popelka.
A protože se to tak dobře čte. Zklamání? To necítím.

kinderkaa
22.08.2015 5 z 5

Knížka Girl Online mě naprosto dostala. Při čtení jsem se furt usmívala a když jsem si jí četla někde před lidma, dělalo mi strašný problém zamaskovat můj úsměv. Ani trošku bych se nezlobila, kdyby jí i zfilmovali. Vím, že hodně lidem se moc nelíbí, ale víte co se říká. - 100 lidí, 100 chutí a to platí i s názory. :)

LilianaFalcon
21.08.2015 3 z 5

Nakonec to bylo lepší než jsem čekala :-D Šla jsem do toho s tím, že za víc než 2 hvězdičky to stát nebude, ale tu třetí hvězdičku si to vysloužilo :-D
Proč jsem od toho čekala tak málo? Blogy nečtu a ani jim nijak moc nefandím, navíc nemám ráda knihy založené na trapasech hlavních hrdinů a nejlepší kamarád gay? To už na mě prostě bylo moc velké klišé.
Nakonec to prostě tak hrozné nebylo, ale kdyby se neobjevil Noah, asi bych se ukousala nudou. Vlastně jsem byla tak 5 stránek k tomu, abych tu knihu definitivně zaklapla, když se tam objevil.
A speciální pochvala je za rychlé rozuzlení děje. Nesnáším, když se postavy chovají tvrdohlavě a pak je ten závěr rozvleklý na 150 stránek.

Zellda
12.08.2015 5 z 5

Tuhle knížku můžu jenom doporučit. Přečteno na jeden zátah. Rozhodně by nebylo k zahození kdyby Zoe napsala nějakou další knížku. :)

Eskandriel
12.08.2015 2 z 5

Strašnej humbuk kolem ničeho. Naprosto úžasně jsem si oddychla, když jsem knížku konečně zavřela. Kniha spíš pro mladší ročníky, já jsem u ní trpěla. Young adult už holt není pro mě. Pár vtipných hlášek a situací se tam objeví, ale i tak to nestačí na naprosto tragickou hlavní hrdinku a až přehnaně bombastický příběh tomu taky zrovna na plusech nepřidává. Recenze v záložkách.

Monačte
12.08.2015 3 z 5

Girl Online není žádná "vysoká literatura". To ne. Je to ale dost dobrá knížka o středoškolačce, o životě na internetu, o cestování a samozřejmě o lásce. Napsaná jednoduše, čtivá neskutečně, napínavá místy dost a i když většinu knihy víte, co přijde na další stránce, vůbec jí to nemáte za zlé. Je mi o deset let víc než hrdince a přesto mi to přišlo dost fajn. A že to napsala slavná youtuberka? Ok, vždyť John Green je taky youtuber. Dřív jezdili spisovatelé na křty svých knih a na veřejná čtení, dneska vlogují - no a co?

tessii
11.08.2015 5 z 5

Super na letní oddych! Zprvu jsem si myslela, že to bude taková ta jednoduchá knížka bez smyslu, ale pak se tam objevila zajímavá zápletka a knížku jsem měla cobydup přečtenou :)