Pletichy krásného vévody

Pletichy krásného vévody https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198365/bmid_pletichy-krasneho-vevody-198365.jpg 4 134 24

Girl-bachelor série

Prudence Bosworthová dlouhá léta žila ze skrovného platu švadleny a z romantických představ o pravé lásce, která ji možná jednou potká. Dočkala se však něčeho zcela jiného: obrovského dědictví po otci, kterého nikdy neviděla. Stačí když se do roka provdá a bude z ní velmi bohatá mladá dáma. V tom Prudence velký problém nevidí – poté, co spatřila jistého vévodu, nemá o svém vyvoleném sebemenší pochyby... Vévoda ze St. Cyres je světem protřelý muž, který svůj cynismus skrývá za maskou neodolatelného úsměvu. Topí se sice v dluzích, ale taková patálie se dá přece snadno vyřešit sňatkem s bohatou dědičkou. Například s tou naivní švadlenkou, které spadlo do klína celé jmění. Romanticky založenou Prudence by nikdy nenapadlo, že se o ni krásný vévoda zajímal z čistě zištných důvodů. Když zjistí, že mu šlo od samého začátku jen o peníze, zhroutí se jí celý svět a zruší zasnoubení. A právě tehdy Rhys ke svému úžasu zjistí, že ji miluje. Bude mu však Prudence ochotna odpustit? A znovu uvěřit? Milovat ho totiž nikdy nepřestala...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: ekniha , Domino

The Wicked Ways of a Duke , 2007

machrus
04.09.2013 3 z 5

Stejně jako u první knihy.Začátek až moc podrobný a konec rychle useklý.Nebo se mi to jen zdá?...

malazluta
26.07.2013 3 z 5

Knížka se mi moc líbila, je pravda, že pokud se někdo bude zaobírat dějem, tak v příběhu určitě najde nesrovnalosti a nelogické věci, ale mě to nijak zvlášť nevadilo. Autorčin styl psaní se mi líbí a dobře jsem se bavila.

nika123
05.07.2013 3 z 5

Knížka se mi líbila. Ze všech nových autorek se mi tato zatím líbí nejvíc. Už se těším na další díl.

modranka
18.06.2013 3 z 5

Tak ako som bola nadšená prvým dielom, druhá časť ma dosť sklamala. Najmä preto, že myslenie hlavných hrdinov bolo na úrovni 21. storočia so sladkou iróniou súčasného mladého človeka.
Niekoľko faktických poznámok. Dedičstvo obchodného impéria nevlastnej a neuznanej dcére bolo z právneho hľadiska nezmyselné, tak isto aj renta pre ostatnú rodinu, ktorá mala byť vyplácaná z dedičského podielu Pru. Možno by to sedelo, keby bola neplnoletá a bolo by treba na jej vzdelanie a výchovu, ale Pru bolo 28 rokov. No, ale čo už, nejaký základ pre libreto príbehu autorka potrebovala. Nesedel mi ani zhýraný, lajdácky, arogantný, drogovo závislý hlavný hrdina.
Tento príbeh som si zaradila medzi priemerné knihy červenej knižnice. Mrzí ma to, dámy, ale fakt som nemohla dať viac než 3 hviezdičky. Samotný príbeh ma nudil, bolo to len o šatách, plesoch, sídlach. V podstate to nemalo duchaplný dej. Sorry!

Anglie 19. století dědictví

Laura Lee Guhrke
americká, 1960
2012  79%… a pak ji políbil
2014  77%Svádění jako lék
2013  82%Gentlemanovy tajné touhy
2013  75%Pletichy krásného vévody
2021  76%Pravda o lásce

Kniha Pletichy krásného vévody je v