Gigant aneb Tajemství ostrova věčné lásky

Gigant aneb Tajemství ostrova věčné lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35387/gigant-aneb-tajemstvi-ostrova-vecne-lasky-35387.jpg 4 22 2

Utopický příběh agenta tajné služby je zábavnou parodií na americké produkty oddechové literatury. Kniha vyšla nejdřív, v době emigrace autora, v Mnichově pod názvem Der Gigant.

Thrillery Literatura slovenská
Vydáno: , Český spisovatel

Der Gigant , 1994

Afilada
26.10.2020 4 z 5

Řekl bych, že Mňačko měl krátce po revoluci hluboko do kapsy a potřeboval napsat něco, co by se dobře prodávalo. Super agent Jonas proniká do Bermudského trojúhelníku, bipolární svět, agenti, feministka Mary, Tarzan, James Bond, sovětští agenti, UFO, Atlantida atd. Jako lehké plážové čtení velmi dobré, ale kniha bohužel má i neoprávněné filosofické ambice,

borsalino_csfd
04.12.2016 4 z 5

Preferuji Mňačka reportéra a bijce totalitních režimů. Gigant je dokonalý úlet. Mňačko v tomto gigantickém mixéru míchá skutečné, filmové a vymyšlené postavy, americkoruskou rivalitu z období nejen studené války, věděcké a hlavně pavědecké teorie, emancipaci žen a ovesné vločky. Výsledný koktejl je překvapivě dobře stravitelný, máte-li alespoň špetku fantazie a smyslu pro nadsázku. Docela by mě zajímalo, co si o knize myslel sám Mňačko :)

Ladislav Mňačko
slovenská, 1919 - 1994