Gianlucova dobrodružství

Gianlucova dobrodružství https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497801/bmid_gianlucova-dobrodruzstvi-T2w-497801.jpg 5 5 1

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii. Mýval Gianluca, šibal a pohádkář, ale také dobrosrdečný naivka, se jednoho večera ocitne na půdě staré florentské usedlosti. Nepočítá s tím, že už tu žijí starousedlíci – starý ješitný gekon Gerry a želva Týna. A co teprve, když zjistí, že zabloudil na půdu dílny samotného mistra Leonarda da Vinciho? Záhy se Florencií roznese zpráva, že někdo vyloupil banku Medicejských a ukradl jeden záhadný předmět. Před bankou se našly mývalí stopy a podezření tak padá na Gianlucu! Ten se vydává na dobrodružnou cestu rozkrýt všechny záhady a dopátrat se pravdy. Dobrodružství mývala Gianlucy ve Florencii Mistra Leonarda.... celý text

PaoloRoberto
01.08.2022 5 z 5

Máte pocit, že fantasy o tom, kterak mýval a jeho zvířecí parťáci hledají v renesanční Itálii poklad Marka Pola, je jen pro mladší čtenáře? Chyba! Gianlucova dobrodružství jsou totiž přesně tím typem multigenerační knihy, kterou si zamiluje každý. Připodobnil bych ji k filmům od Disneyho nebo Pixaru, přidal trochu Indiana Jonese a vše oblékl do mývalího kožichu.
Folta předvádí bohatý jazyk, cit pro vedení příběhu a udržování mírného napětí a tajemna završené zpravidla svižnou akční pasáží. Do vyprávění propašoval mnoho dobových reálií a vtípků. Zkrátka – Gianlucova dobrodružství jsou velmi milé čtení, chytře napsaná a velmi (rozto)milá kniha. Zmínit musíme i ilustrace Veroniky Klenerové, které jen podtrhují výsledný pozitivní dojem.
(Martin Bečvář - Pevnost)

pro děti od 10 let

Adam Folta