Ghostwriter

Ghostwriter https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443144/bmid_ghostwriter-4BW-443144.jpg 4 190 54

MOJE POSLEDNÍ KNIHA BUDE MOU ZPOVĚDÍ… Lhala jsem. Policii, přátelům i rodině jsem kdysi vyprávěla příběh, vylhaný od začátku až do konce. A víte co? Všichni mi uvěřili. Ale není se čemu divit. Vyprávění příběhů mě přece proslavilo. Patnáct bestsellerů. Miliony fanoušků. Sláva a úspěch. Nyní mi zbývá napsat už jen poslední příběh. Ten ale bude ze všech nejlepší, s dechberoucí zápletkou a vyvrcholením, které srazí čtenáře na kolena. Jejich reakce mě však už trápit nemusí. Říká se, že smrt může být vysvobozením. Tak uvidíme…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Ghostwriter , 2017

Princezna22
11.10.2020 2 z 5

Mě se to nelíbilo. Nevěděla jsem jestli číst dál nebo knihu odložit. Čekala jsem něco jiného. Hlavní hrdinka byla strašně protivná, prostě za mě ne. Tohle nebyla kniha pro mě.

intelektuálka
29.09.2020 5 z 5

Intimní psychologický thriller - to je " Tíživá zpověď" spisovatelky Heleny Rossové ....

Sláva a úspěch v konfrontaci se záhadným soukromím.... a kapitoly poslední knihy by měly přinést trest i rozhřešení ....

" Žal je píseň, jejíž sloky ona poznává moc dobře ...."

A čas je zde důležitým mementem ....

Heleno, byla jsem s Tebou v každém okamžiku Tvého boje - a jen tak nezapomenu ....

A Tvůj příběh doporučím.

LilianaFalcon
27.09.2020 4 z 5

Tohle bylo opravdu zajímavé. I když k mé úplné spokojenosti asi chyběl větší moment překvapení. Nebo možná víc toho "zvráceného."

ArwenAragorn
21.09.2020 4 z 5

........Sesbírám uvolněné papíry, otočím na poslední kapitolu a napíšu poslední scénu celé knihy. V životě jsem napsala už hodně Konců. Tenhle je nejtěžší a zároveň nejlehčí ze všech, co jsem kdy psala. Jednotlivá slova píšu úhledným tiskacím písmem, pak nechám stránku sklouznout z klína a snést se na podlahu k ostatním.

Působivý psychologický thriller. Jestli se chcete dozvědět, co k napsání knihy Helenu vedlo, musíte být trpěliví. Nečekala jsem ale, že to bude tak silná a bolestná zpověď . Postava Heleny je v knize dokonale propracovaná, stejně tak její vývoj od prvního setkání se svým Ghostwriterem až do jejího konce.
Příběh, který ve mně bude ještě dlouho doznívat.

jeny-v
19.09.2020 5 z 5

Úspěšná dvaatřicetiletá spisovatelka Helena Rossová chce napsat svoji poslední knihu o svém vztahu s dcerou Bethany a manželstvím se Simonem. Jelikož již nemá mnoho sil a času, osloví ke spolupráci svoji rivalku Marku Vantlyovou. Nakonec jí pomáhá Mark Fortune, který jí svým přístupem a postojem vnese do života trochu světla. Helena je rozervaná, nestálá bytost, která si nese v sobě bolest a nikdy si neodpustí tíhu minulosti. Tak to byl pro mě opravdu deprimující příběh a jelikož knihy po pár stránkách neodkládám, dočetla jsem. Za umění a sílu napsat tento psychologický román dávám plný počet.

Alinore
04.09.2020 2 z 5

Očekávala jsem psychologický thriller. Dostala jsem příběh o umírající ženě, která píše se svým ghostwriterem knížku. Koncept mě zaujal, ale provedení už ne. Styl psaní byl dost divný, hlavní hrdinka protivná, byl použit přítomný čas a rušily mě změny POV uprostřed scén. Veškerý styl psaní jsem ochotná tolerovat, pokud je to podložené silným příběhem, což v této knize neplatí.
Ze samotného vyprávěného (tedy psaného) příběhu, který má pravděpodobně tvořit tu psychologickou část, dostáváme roční updaty ve formě jedné vzpomínky na jeden odstavec (a tu a tam něco bonusového mezi řečí). A většinou to jsou blbosti typu: "Manžel na mě byl naštvaný, protože jsem poučovala čtyřletou dceru o análním sexu. Je to očividné, vůbec mi nerozumí a naše manželství je v troskách." A pak je tam spousta nevolnosti, bolesti hlavy a počítání slov.
Četla jsem dál, protože mě zajímalo, jak to dopadne - za to dávám dvě hvězdičky. Žádné jiné pozitivum nevidím.

Wabinka
26.08.2020 5 z 5

Tak to bylo perfektní čtení.Tato kniha o úspěšné spisovatelce Heleně mě zasáhla přímo do srdce a byly i slzy...Čekala jsem trochu červenou knihovnu,ale dostala jsem smutnou a bolestnou zpověď ve velmi čtivém podání,které mě ani chvíli nenudilo.Jedna z top knih letoška. Rozhodně doporučuji.

Myška43
17.08.2020 5 z 5

Srdcervoucí příběh, který mě psychicky totálně rozložil. Výborně vykreslená postava Heleny, kterou obdivuji, lituji, nenávidím a miluji. Velmi silný příběh, na který hned tak nezapomenu.

EvaSupovic
11.08.2020 5 z 5

Velmi velmi silný příběh, již jsme podobný okusili už u Coleen Hoover. Každá trochu jiná a svým způsobem hodně surová. Každopádně jsem se začetla hned a pustilo mě to až na úplném konci.

mikika
04.08.2020 5 z 5

těžce zařaditelná kniha, komorní psychodrama možná, ale s tak neskutečně propracovanou hrdinkou, která vás provede různými fázemi, kdy jí budete fandit i nenávidět. dost síla.

rajcatko
31.07.2020 5 z 5

Tak tohle bylo veliké překvapení. A velice milé. Teda, příběh je síla, nic milého na něm není a přesto už jsem dlouho nenarazila na tak dva sympatické hrdiny. Hodnotím kladně na všech frontách!

LenRan
29.07.2020 5 z 5

Tato kniha je úplně jiná, než jsem zatím od této autorky četla. A s klidným svědomím, mohu říct, že ve mně zanechala největší dojem.....no spíš největší zářez, ránu, díru, nevím, byl to citový masakr z kterého se snad brzy vzpamatuji.
Postavu Heleny, jsem si zamilovala, obdivuji ji a vím, že k této knize se už asi nikdy nevrátím, ale ani nezapomenu o čem je.
Ráda bych poděkovala i za dobrý překlad a knihu bez gramatických chyb, to dnes už bohužel není samozřejmost. Za mne jedna z nejlepších knih letošního roku!

trudoš
27.07.2020 4 z 5

„Není těžké napsat knihu. Sepsat slova je jednoduché. Obtížné je vdechnout jim život.“
Asi bych měl rovnou přiznat, že jsem od začátku čekal erotiku. Ať už v hávu romance, nebo thrilleru, rozhodně nálož žhavého sexu. No a v tomhle ohledu jsem s Ghostwriterem víc šlápnout vedle nemohl. Ovšem nemůžu říct, že bych toho litoval.
Alessandra Torre se tentokrát vydala cestou psychologického románu s pochmurně mrazivou pointou, která nemá daleko k povídce Stephena Kinga Dobré manželství. Není to ale vysloveně přímočaré čtení, dlouhou dobu trvá, než začnete tušit nějakou levárnu a pochopíte, že šťastný happy end se tady asi konat nebude. A jakmile vás obloudí charisma ústředních protagonistů, je těžké vyprávění byť jen na minutu opustit. Pak už nezbývá, než se nechat strhnout smutkem, proti němuž není obrany. Nijak mě přitom nepřekvapuje, že autorka původní osnovu několikrát přepisovala, protože si nevybrala právě jednoduché téma. Ke cti jí však slouží, že se jeho realizace zhostila velmi dobře.

Kočička911
24.07.2020 2 z 5

Pro mě teda nic moc..žádný napětí nic..
Jen psaní o tom jak paní píše svou poslední knihu - zpověď..
Ale chtěla jsem dočíst abych věděla co má Helena za tajemství..