Ghost Rider - Cesta slz

A je to tady - prequel hitu Ghost Rider: Cesta do zatracení! Travis Parham si myslel, že ví, jak vypadá peklo. Jako poručík Konfederační armády se brodil po krk blátem a krví a kolem něj hvízdaly žhavé šrapnely a křičeli umírající vojáci. O dva roky později se Parham pokouší žít nový život a vší silou se snaží zapomenout na zlo, které číhá na dně lidských duší. Jenže jeho pokojný svět je brutálně rozbit na tisíc střepů. Z nepředstavitelných hlubin se vynoří přírodní síla, která se vymyká jeho nejdivočejším snům - ohnivé stvoření, které ví něco málo o zlu... a trochu víc o pomstě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130236/big_ghost-rider-cesta-slz-Xrj-130236.jpg 3.859
Literatura světová, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , BB art

Ghost Rider: Trail of Tears, 2007

Kniha Ghost Rider - Cesta slz

jarynek
04.07.2020

Začátek mne hodně nadchnul, ale ke konci děj trochu stagnoval a po dočtení ve mne zůstal pocit trochu promarněného potenciálu hororově westernového příběhu. Rozhodně Ennis umí vyprávění lépe vygradovat. Naštěstí alespoň kresba zůstala po celou dobu nadstandardní a za ní palec hodně nahoru.

Deimos
12.04.2020

Rozečtené dva roky, trošku jsem si ji šetřil. Prozatím nemám velké srovnání a myslím, že to je můj první Ghost Rider. Ale co vím, tak to, že je super. Vždy mě dokázal vtáhnout do děje a popravdě dalo by se to přečíst na jeden zátah. Je to adrenalin, je to napínavé a ději se tam dost drsné a zvrhlé věci. Utržené končetiny a vraždy nevinných tu jsou častějšími jevy, než na divokém západě bývá zvykem. Mimochodem, odehrává se to právě na těchto místech, nejedná se tedy o Ghost Ridera v moderní, současné době, tak jak ho známe třebas z filmu. Ghost Ridereme je tu pochopitelně někdo jiný a hlavním hrdinou je celkem sympatický chlápek, jehož životní příběh by jste nechtěli zažít. Co ovšem neuvěřitelné boduje, je kresba. Nádherná, přehledná - vyprávění je řazeno (až na pár výjímek) do vodorovných rámečků poskládaných krásně pod sebe. Čtení a prohlížení je tak velmi snadné a příjemné. Občasné velké celky jsou pastvou pro oči. Snad jen škoda, že víc scén se odehrává ve tmě a mnoho obrazů je tmavých a rovněž přehlednost záporáků je velmi špatná a to i přesto, že se často oslovují jmény. Ale víc nemám co vytknout a mohu jednoznačně doporučit. (87%)

dexterman
01.03.2020

Rozhodně lepší než předešlý díl . Kresba je prostě krásná . Nejvíc mi však asi sedlo to v jaké době se to odehrává . Díl před tím byl jen podle mého přímočará akce a přiběhů bylo minimum . Což se tady snaží napravit a toho si velice cením . za mne super počin .

Atlantis
24.02.2020

Bohužel mi nesedla vychvalovaná kresba. Ano, je unikátní, o tom žádná, ale proč je všechno tak strašně tmavé? Atmosféra jde přeci budovat i jinak, ne jen tím, že všechno začerním. Postavy si jsou neskutečně podobné a i ten samotný příběh je celkem o ničem.
Cesta slz je pouhá rutina plná logických kiksů a mezer (znovuzrození padouši). Ničím nepřekvapí, v dnešní době už ani nešokuje. Škoda. Ghost Rider na Divokém Západě jde přeci udělat stokrát lépe. Dvě a půl hvězdy.

trudoš
14.10.2019

Dlouho jsem se rozhodoval, jestli dát tři nebo čtyři hvězdy a nakonec skončil u tří. Co je totiž na Cestě slz úžasné, je kresba Claytona Craina, která ač počítačově tvořená, má neuvěřitelně povedenou atmosféru. Precizní práce, jež vyprávění dodává dokonalý hororový šmrnc a to říkám jako člověk, který digitalizaci moc nemusí.
Problém jsem měl ovšem se scénářem. Jestli jste již četli něco od Gartha Ennise, tenhle Ghost Rider vás rozhodně ničím nepřekvapí. Jde o tradiční příběh pomsty, kdy bylo někomu nelidsky ublíženo a on teď požaduje spravedlnost. Jediná obměna spočívá v tom, že mstitelem není samotná hlavní postava, ale přimíchají se do toho síly záhrobní a s těmi se nesnadno dohaduje, zdali cesta spálené země je tou úplně nejlepší variantou. Což je vlastně základem celého konfliktu, přesvědčit hořícího jezdce aby nepozabíjel úplně všechny. Jako by se Ennis snažil vymluvit ze všech těch dřívějších masakrů. Jenže nedokážu s čistým svědomím říct, že by se mu to nějak významně povedlo.

davidurban1973
15.07.2019

Hezká kresba, trochu jiný příběh o jednom z ghost rideru

venomslav
03.07.2019

nic moc až na kresbu

B-artX
23.06.2018

K tomuto komiksu jsem se dokopával dost dlouho a popravdě jsem si ho jen koupil proto, že byl za kilčo, jinak bych si jej jistě za plnou cenu nepořídil. Příběh je dost slušný a docela bavil. Komiks je celkově dost brutální, což mám dost rád. Navíc to je od Ennise, který je tímto proslulý, takže to dopadlo po příběhové stránce dost dobře. Námět je úžasný, postavy zajímavé a děsivé a celkově to má skvělou atmošku. Největší mínus je za mě kresba. Do té šerosvitové malby jsem se nemohl dost dlouho dostat a když už se mi začala líbit, tak jsem otočil na poslední stránku. Za mě 78%, super příběh, ale nic, co si budu ještě dlouho poté pamatovat.