Geraldova hra

Geraldova hra https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382967/bmid_geraldova-hra-lkl-382967.jpg 4 1474 226

Manželský pár Gerald a Jessie si vyjel za sexuálními hrátkami na osamělou chatu u liduprázdného jezera Kashwakamak Lake ve státě Maine. Jessie je při jednom milování právě uvězněná v poutech, ale nějak se jí to nelíbí – tím spíš ne po tom, co její manžel umírá na srdeční záchvat a daleko široko není, kdo by jí pomohl. Je donucená zápasit se svými vlastními vnitřními démony a potlačit vzpomínky, aby dokázala uniknout ze své nezáviděníhodné situace. Démonové ji však nepřestanou pronásledovat ani tehdy, když je volná..... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Gerald's Game , 1992

montaana219
26.04.2018 5 z 5

Dusivá a stísněná atmosféra se nese celou knihou. Měla jsem strach číst dál a zároveň jsem nemohla přestat. Strany 218 - 225 byly opravdu utrpením. A konec nechutný a děsivý, avšak svým způsobem uklidňující. Skvělý čtenářský zážitek.

Mindy
19.04.2018 4 z 5

Moje seznámení s tímto autorem a možná jsem čekala i trochu víc. Ovšem námět výborný, k tomu příběh toho psa a správně nechutný závěr, jo, časem si od něho zase něco přečtu.

radka8970
11.03.2018 4 z 5

Kniha je brutální, ale velmi dobře napsaná kniha o tom kam až mohou zajít sexuální hrátky, když se nepovede to co se provést má. Tuto knihu buď po půlce odložíte protože se vám udělá špatně od žaludku nebo ji naopak přečtěte jedním dechem. Za mě dobrý, ale někdy zbytečně protahovaný, ale ta hlavní dějová linka je super.

hvězdo.kupa
05.03.2018 5 z 5

Samota je podle mě jedna z nějděsivějších věcí. Ve spojení s bezmocí je to pro mě dostatečná dávka děsivého napětí.

dalibor123
01.03.2018 5 z 5

Tak tahle knížka fakt měla koule. Člověk si říká, co autor asi tak může vymyslet, když tam leží žena sama a připoutaná k posteli. Ale odpověď je, že opravdu hodně a je to super. Mrazivé, dech beroucí a napínavé :)

Dax
08.02.2018 5 z 5

Tohle byla moje první Kingovka a možná první pořádný hororový příběh, který jsem četl. Ještě dneska mi běží mráz po zádech, když si vzpomenu, jak vyčerpaná Jessie, ležící připoutaná na posteli, vidí v noci v koutě pokoje siluetu muže, který ji pozoruje. Nebo je to jen stín stromu? Moje Vstupenka do Kingova světa. Pecka!

MGT
26.01.2018 4 z 5

První třetina pro mě tak na 15% a trápení.
Od Joubertovy návštěvy kniha začala být čtivá a chytla spád,
*SPOILER*
ačkoliv podle mě není reálné, aby člověk s přeřezanými žílami na ruce a navíc dehydratovaný vydržel ještě tak dlouho funkční.
Jako vždy když SK zařadí do děje psa, mi ho bylo hrozně líto.

Holčičku od Toma Gordona mám radši.

ivana13
25.01.2018 4 z 5

zajímavý námět, sexuální hrátky končící ne moc šťastně, pouta, beznaděj, hladový pes, panika, hlasy v hlavě (kdo takové nemá :-) ) ...no kdo by stál o tuhle zkušenost? King mě prostě baví

Andrée
19.01.2018 1 z 5

Bohužel tohle pro mne bylo utrpením.
Možná tomu ještě v budoucnu dám šanci, ale teď hodnotím (ač s těžkým srdcem) pouze jednou hvězdou.

babsi66
11.01.2018 4 z 5

Na to, že se většina děje odehrává v jedné místnosti a hlavní hrdinka je připoutaná k posteli, se toho stane překvapivá spousta a nemůžu říct, že bych se při čtení nudila. Každý detail je popsán pěkně barvitě, takže ho úplně vidíte před sebou a jednotlivé emoce, které Jessie zmítají při její snaze se osvobodit, jsou téměř hmatatelné. Určitě jedna z těch zdařilejších kingovek.

B4LU
13.12.2017 1 z 5

Toto jsem téměř nedočetl do konce, resp. závěr už jsem "přeskákal", protože se tam PROSTĚ NIC NEDĚJE! Jistě, je to celkem logické, když je 3/4 knihy hlavní hrdinka připoutaná k posteli, ale číst pořád v náznacích o jejím duševním očistci prostě není to, co jsem chtěl číst. Nechutné odhalení na konci je sice dobré, ale zbytek to nezachrání.

Grety
26.11.2017 2 z 5

Nějak mi to nesedlo. Všechno tam bylo strašně vytažené do extrému - stav uvězněné po 24 hodinách, hlasy v hlavě, podvraťák táhnoucí tělo po podlaze, kůže odříznutá z ruky až na šlachy a to střepem, konec atd.

Manyna
11.11.2017 4 z 5

Nemůžu souhlasit s nízkým hodnocením této knihy (a není to proto, že jí napsal King). Je to parádní kousek, při kterém se modlíte s hlavní hrdinkou za každou kapku vody a když už si myslíte, že jste na pokraji nervového zhroucení, stále nesmíte ztrácet naději.

haki34
14.10.2017 4 z 5

super...až na koniec, trochu pritiahnutý (dobre, trochu viac) za vlasy, opať spadá do kategórie "desivé, pretože sa to fakt može stať".... za mňa - vymrazená až dosť :)) a Jessie som samozrejme fandila ;)

Petroff
30.08.2017 5 z 5

Chata u jezera, jedna postel, jedny pouta, jeden infarkt a je zaděláno na thriller, kterej jsem zhltnul na jeden zátah. Skvělá atmosféra a jsem celku zvědavý na chystaný film (psáno 2017).

klarka61
07.08.2017 3 z 5

Ne že by se mi to nelíbilo, ale kniha byla velmi rozvláčná, takže se ten kýžený strach, jelikož je to horror, nedostavil. Dlouhá souvětí, kdy na konci věty čitatel zapomněl začátek, takže věta ztratila smysl. Nedořešený vztah hlavní hrdinky k otci a potažmo i k matce, zbytečně zdlouhavý konec. Dávám 3*

kayu
21.07.2017 5 z 5

Chtěla jsem si spravit chuť po knížce Řbitov zviřátek, která mě zklamala a naštěstí se povedlo. Dlouho mě žádná kniha nepohltila tolik, jako právě Geraldova hra. Ze začátku jsem si myslela, že se příběh bude vleknout, ale opak je pravdou. Po slabším rozjezdu už jsem se od čtení nemohla odtrhnout a knihu jsem přečetla v rekordním čase.

pedroK
17.07.2017 4 z 5

Ze začátku se mi zdálo, že se to potáhne. Ale nikoli. Strašné psycho, kdy vás napadá:" a co bych dělala já?? Byla bych schopná se řezat do krve beznadějí a strachem? " Není to dlouhý příběh, ale jeden nadskakuje leknutím, když vrznou dveře..

oleg121
14.07.2017 5 z 5

Pre mňa najstrašidelnejšia Kingovka, koniec som doslova hltal a ľakal sa pri najmenšom buchnutí/pohybe :D. Bravúrne, ako King na tak malom priestore dokázal vytvoriť čosi také intenzívne.

Coolniczka12
20.06.2017 4 z 5

Ze zacatku jsem se bala, ze pribeh bude takovy rozvlacny, ale..wow! Neuveritelne psycho. King si umi skvele pohravat s mysli a fantazii ctenaru.

zneužívání sexualita horory

Stephen King