Geraldova hra

Geraldova hra https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382967/bmid_geraldova-hra-lkl-382967.jpg 4 1474 226

Manželský pár Gerald a Jessie si vyjel za sexuálními hrátkami na osamělou chatu u liduprázdného jezera Kashwakamak Lake ve státě Maine. Jessie je při jednom milování právě uvězněná v poutech, ale nějak se jí to nelíbí – tím spíš ne po tom, co její manžel umírá na srdeční záchvat a daleko široko není, kdo by jí pomohl. Je donucená zápasit se svými vlastními vnitřními démony a potlačit vzpomínky, aby dokázala uniknout ze své nezáviděníhodné situace. Démonové ji však nepřestanou pronásledovat ani tehdy, když je volná..... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Gerald's Game , 1992

Mergirus
08.10.2018 5 z 5

Vau..naprosto suprová kniha, napínavá od začátku až do konce...jen ta moje přecitlivělost na zvířátka, chudák Princ s celým svým osudem, toho mi bylo moc líto. Ale teda konec knížky mě opravdu dostal. A ano, bojím se.

MagicaDeSpell
28.09.2018 5 z 5

Nespala jsem....

Česneksmedem
23.09.2018 5 z 5

Těpic!
Nevíme dne ani hodiny. Prostě vše je OK, cool... a najednou jste těsně pod koncem zad. Děsivá a všeobjímající bezmoc a hrůza. To je to, oč tu běží. Na padesáté straně jsem si říkal: „Ještě víc jak 220 stran? Co tam mohl napsat? Si dělá p...l?“ Ne nadarmo je to ale král. Někdo kritizuje málo akce. Berte to ale třeba tak, že psaní je pro SK něco jako fetiš, filmové plátno, sázka. Sázka na to, že je tak dobrý, že mu stačí postel, žena, pouta, vnitřní hlasy. A vytvoří z toho parádní postelové psycho.

miska98
20.09.2018 4 z 5

Geraldova hra bude vždycky tak trochu stát ve stínu ostatních Kingových knih, protože jak vyplývá už ze samotné anotace, dohromady nic se v ní neděje. Příběh samotný by se dal shrnout pár větami, které by dozajista obsahovaly vše podstatné, což zcela jistě neuspokojí celou řadu autorových příznivců zvyklých na početné dějové zvraty, umírající či trpící oblíbené postavy, hustě zalidněná městečka a obecně široký kontext, který příběhům dodává reálné vzezření. Pokud ovšem není znakem spisovatelského génia schopnost napsat skvělé knihy o desítkách postav a zároveň i neméně dobrou o jedné, která je většinu času osamotě připoutaná k posteli, jak byste potom definovali slovo génius?

opic 12
11.09.2018 4 z 5

Kdo nezažil "den blbec" ten jako by nebyl (nežil) ,ale žít se musí.Vítejte v dalším dámském psychu,alá realistická nejenom noční,ale i denní můra made in Stephen King.
Tahle hra však jednoduše nemůže být hororem a ani není.Rozuměno toto je čistá esence hrůzy a její samotná pravá podstata.Proč ? Tak znova.Každý průměrný racionálně uvažující tvor má jakoužto představu,že Auschwitz nebyla zrovinka all inclusive kdovíjaká dovolená.Stačí si jenom představit "hrůzy" ! ty ! ostrašující události toho místa.Mrazivé.Deprimující.Vhánějící slzy do koutku oka.Pocity jak žiletky.Bezbranost ve smyslu pomoci-nelze jakkoli učinit zadostiučinění.Nelze vyjádřit slovy.Jedno je však jisté.Nechtěli byste na tomto nechvalně proslulém místě strávit ani jedinnou noc.
Podobně se budete cítit ve smyslu tohle bych nechtěl zažít doopravdy.Vůbec se vám to nelíbí,ale stejně to budete číst dál.Přitahuje vás to.Co je tak magnetickýho na děsu.Cha.Takže doopravdy ted už jste v kůži hlavní postavy Jessie.A jak je jistě správně chápáno,hlavní postava je žena.Tedy něžné pohlaví co si o něčem přemítá.To si takhle ležíte na tom vynálezu co se na něm obvykle spí.Taky se tam dělaj jinší věci,ale to tu není až tak podstatný.Jste Jessicou a ležíte.Ve zkratce máte zaděláno na solidní stíny z vlastního JÁ a to doslova niterného.Vypadá to na jednoduchý děj ? Skutečně nic složitého.Ve výsledku je to jen složitě vymodelováno.Minimalisticky komorní jednopokojovka s výhledem na les z blízkého okna.
Obdivuju nejenom Kinga,ale jakéhokoliv kinga co dokáže z minima vytěžit virtuozní jednohubku na bezmála třista stránek.V podstatě taková literární one woman show.
Nášup v podobě vnitřních hlasů.Vlastních.Čili vlastní hlas kontra hlas toho hlasu plus jakésy temného já ženušky.Dále pak kamarádky a ještě temnej ufounskej a do toho zpátečky s flash backama vyztuženejma návratama do času ted,kdy upadáte do snu a někam zpátky a přemýšlíte jako někdo jiný a nevíte jestli jste to vy a pak.Pak ztrácíte vědomí a celý to jede znova.Doslova psychologická katarze a tohle mám na něm rád nejvíc a tady toho je požehnaně.Takže tyhle stavy Stephen zvládá na Topolánkovu jedničku,když píše a při tom zvedá třeba činku a ještě navíc jako bonus kouše do jabka řádně kyselého.Sem tam si kecne nákej ten román,že áno.Uff.Tak asi tak.To si tak říkám...ty brdo,to bude asi top Kingovka !
Bohužel nestalo se.Zabil to přepálenej konec a to jsem mu tak fandil.Jakoby to hodil do rychlovky-nějak to uzavřu,nejlíp dramaticky s nějakým tím tajemným rozuzlením navíc.Jak nemiluju,když se buduje něco atmosférickýho na téměř všech stranách v celý knížce a pak se to narychlo spláchne.Nezůstalo jenom u stínů a představ a to je kapánek škoda.Je to škraloup dost podstatnej,ale i tak je to silnej počin zřejmě slušnýho oddílu a to není málo.Jiný čtenář jistě třeba ocení a to je na tom to skvělý.Za Jessie a na tak malým dvorečku opět výceméně obdiv.
Zlaté heterosexuální obydlenstvo i jiné tohoto databázního serveru plných knih...ustelte si,načechrejte polštář a než usnete s Geraldovou hrou v něžném objetí vašich rukou.Usínejte hlavně s vědomím,že něco podobně takového se přeci vám nikdy nemůže stát.Stíny a hrůzy by měli jen příjemně mrazivě lechtat naši představivost spíše jen právě z knih.Kéž by to byla pravda.
PS.King vládne :-)

cat5
11.09.2018 5 z 5

Přečteno za týden dovolené. Zajímavé, napínavé a já přímo zbožňuji takovéhle pitvání v hlavě-v tomto případě v hlavě Jessie, což bylo super. Obdivuji Kinga, že z takového na pohled obyčejného nápadu dokáže udělat něco takového. Klobouk dolů.5*

MartinSt
09.09.2018 4 z 5

Původně jsem si myslel, že kniha bude úplně o ničem jiném :D kdyby měla 500 stran, asi bych jí odložil, ale jelikož je krátká, rozhodl jsem se, že jí teda přelouskám a jsem za to rád! Bylo to místy nervy drásající, napínavé, nechutné, strašidelné a závěr mě rovněž dostal. Hvězdu srážím za části, kde se hlavní hrdinka neustále hádá se svými vnitřními hlasy, ale zřejmě to tam muselo být :) pro mě OSOBNĚ je to jedna z lepších Kingovek

Skoupka
29.08.2018 1 z 5

Je to 1. kniha od Kinga, kterou jsem si koupila. A jsem dost zklamana, necte se mi to dobre a nespis ji odlozim. Nic se tam nedeje, jen si pripoutana zena povida sama se sebou :( Tak nevim,jestli ma cenu od nej zkouset jinou knihu..

Anushka1
24.08.2018 3 z 5

Poslední dobou mám štěstí vzít do ruky od Kinga díla, která mi dávají dost zabrat. Geraldova hra není výjimkou. Prvních 100 stránek jsem knihu neustále odkládala a od úplného ukončení čtení mě odradilo pouze to, že kniha má pouze nějakých 280 stránek. Řekla jsem si, to dám, i když mě to nebaví. Mám radši knihy, kde se něco pořádného děje. Právě cca. od té 100. stránky příběh začne mít konečně nějaký děj. Už to není jen o tom, že je Jessie připoutána k posteli a slyší ve své hlavě hlasy. A *spoiler* postava retardovaného úchyla mi tam přišla nějak navíc. Jakobi chtěl King docílit u čtenáře alespoň nějakého wow efektu nad nechuťárnou. Přijde mi, že děj by se víc hodilo zpracovat jako povídku a ne samostatnou knihu.

jfialova
22.08.2018 5 z 5

Obdivuji, jak je možné napsat 300 stran o tom, jak je někdo připoutaný k posteli a nemůže se odtud dostat tak, aby se to dalo číst. A nejen to, aby to bylo napínavé, aby to mělo spád. Za mě jedna z nejlepších kingovek, i když skalní příznivci ji asi budou řadit spíše na konec žebříčku.

aneta2290
14.08.2018 4 z 5

Nedokážu říct, co se mi na té knize líbilo co nelíbilo, ani nevím, jestli po ní někdy ještě sáhnu, ale rozhodně musím říct, že je to rozhodně zajímavý exemplář a jsem velice zvědavá na film.

Kat.Ru
10.08.2018 4 z 5

Nikdy by mě nenapadlo, že žena nehodou přivázaná k posteli, může být námětem na skvělou knihu. Konec byl super.

Lidmila_2008
05.08.2018 2 z 5

Zatím nejhorší kniha z toho, co jsem od Kinga četla.

1972Sixo
30.07.2018 4 z 5

Zaujímavá a originálna téma, ktorú King rozvinul tak ako som očakával - neočakávane. Dejovo a postavami mi trochu pripomenula Kingovu "Misery", psychologizáciou postáv, ich počtom aj prostredím. Tak v prostriedku vystrkuje zúbky naturalistycký Bachman. A o koniec som sa bál, no zvládnutý je parádne, ...aspoň pre mňa.

MikeDV3
27.07.2018 5 z 5

Číst Geraldovu hru pro mě byla velmi zajímavá zkušenost. Nikdy jsem nezažil, že bych byl při čtení v napětí kvůli skleničce vody. Kniha byla psychologicky neuvěřitelně propracovaná, ale nebylo to vůbec na úkor příběhu. Nakonec se z toho vyklubal promyšlený příběh. Já zbožňuji psychologické knihy a pitvání se v psychice a myšlenkách druhých lidí, takže pro mě byly tyto pasáže naprosto skvostné a opravdu jsem si je vychutnával.

Dukatka
26.07.2018 3 z 5

Zajímává kniha, není to moc můj šálek čaje. První půlku jsem se hoodně nudila, ale nějakým zázrakem jsem ji dočetla.
Nejspíš jsem od knihy očekávala víc...

amaenium
20.07.2018 3 z 5

Knihu jsem četla dlouho, jelikož se mi ze začátku nelíbily otravné hlasy, které vůbec nepomáhaly. Jessie by mohla více přemýšlet nad řešením než se s hlasy hádat. Až od 31. kapitoly jsem knihu přečetla témeř v celku, děj dostal spád a zajímavý obrat.

Elisek15s
19.07.2018 4 z 5

King je King

rycccy
14.07.2018 3 z 5

Tak a konečně přečteno. Na knihu jsem se neuvěřitelně těšil, chyběla mi ve sbírce- původní vydání už nešlo sehnat, možná jedině přes někoho z druhé ruky, což jsem moc nechtěl. K mému štěstí vyšlo před několika dny znovu vydání této knihy. Obálka krásná a tím to u mě bohužel končí. Knihy Pana Kinga mám opravdu moc rád, ale tohle bylo pro mě zklamání. Děj se odehrává jen v hlavě Geraldova manželky Jessie a to mě opravdu nebavilo. Pro mě to bylo snad horší než Dolores Claiborneová, kterou jsem louskal docela dlouho. A však samozřejmě popis a jeho vyprávění příběhu byl tak jak king umí. Samozřejmě jak se chýlil konec, jak tu bylo už několikát zmíněno, bylo to opravdu zajímavý.

JelloBiafra
06.06.2018 4 z 5

Jessica Burlingameová sa po nevydarených sexuálnych hrátkach s manželom ocitá v pasti, z ktorej zdanlivo nie je úniku. Ako dlho vydrží prikovaná k mohutnej posteli? A podarí sa jej zvíťaziť nad jej vlastnými démonmi? Autor podobne ako v prípade Misery podrobne zobrazuje psychické i fyzické utrpenie jednotlivca, ktorý sa ocitol v ťažkej situácii. Knihe nechýba spád ani dusná atmosféra. Je však na škodu posledná štvrtina knihy, kedy sa dej začne vliecť a aj záver knihy mohol byť pôsobivejší. Cez to všetko sa však jedná o vydarený román.

zneužívání sexualita horory

Stephen King