Gepard je nejrychlejší

Gepard je nejrychlejší https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43198/bmid_gepard-je-nejrychlejsi-7Gz-43198.jpg 4 16 3

Psychologická próza, v níž autorka podrobně analyzuje činy a mentalitu člověka, odsouzeného pro několikanásobnou loupežnou vraždu. Hrdina a vypravěč příběhu je od dětství posedlý komplexem výjimečnosti, kterým omlouvá své chování. Ani po odhalení není schopen cítit zrůdnost svých motivů a lituje jedině toho, že byl dopaden.

soukroma
soukroma
12.02.2019 4 z 5

Přečteno hodně dávno, takže spíš odhaduji své tehdejší hodnocení: skoro si nepamatuji, na Cikády to určitě nemělo, ale všechny starší "psychothrillery" od autorky mne zaujaly a bavily, psychologii postav mívala brilantní.

Tessie15
Tessie15
12.12.2015 4 z 5

Když jsem tuhle knihu začala číst, tak mě hodně zaujala. Po přečtení části, ve které zabil myš, tak jsem myslela, že tu knihu zavřu a už nikdy neotevřu. Ale, pak jsem si to rozmyslela a dala knížce druhou šanci. A nakonec jsem udělala dobře. Rozhodně zajímavá kniha, která zachycuje vývoj mentality člověka/vraha, který si už od dětství uvědomuje, že je jiný. Kniha určitě stojí za přečtení, vřele doporučuji.

Adriana.82
Adriana.82
29.10.2011 4 z 5

hodně zajímavý rozbor jedné člověčí duše