nehodnoceno
Geodiverzita a hydrodiverzita: přírodních a kulturních hodnot naší krajiny, její současná proměna a možný budoucí vývoj v antropoc obálka knihy

Hlavní text této knihy představuje inventuru různých hornin a reliéfů, které určují či alespoň ovlivňují biologii krajiny. A protože byly na významných kopcích, podél řek a obecně ve členité krajině vystavěny „ikony“ české a moravské národní identity – Velehrad, Pražský hrad, Karlštejn, rotunda na Řípu – je zjevné, že geodiverzita stojí i na počátku většiny kulturních hodnot naší krajiny. Druhá část knihy se zaměřujeme na budoucnost: Jak bude vypadat krajina s nerovnoměrnými srážkami a delšími epizodami sucha, s vyššími průměrnými teplotami? Jsme si téměř jisti, že budoucí krajina bude potřebovat návrat ke starým technikám péče o les, tradiční starost o půdu, ale zároveň se neobejdeme bez nejnovějších technologií a experimentování se způsoby zavlažování, novými plodinami a lesními dřevinami....celý text

Autoři knihy

Lenka Lisá
česká, 1977
Aleš Bajer
česká, 1975

Kniha Geodiverzita a hydrodiverzita: přírodních a kulturních hodnot naší krajiny, její současná proměna a možný budoucí vývoj v antropoc je v

Právě čtených2x