Gentleman devět

Gentleman devět https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413423/bmid_gentleman-devet-dZK-413423.jpg 4 692 135

Bývali jsme tři kamarádi. On byl ten podivín. Já byl ten playboy. A ona byla ta kráska. Hluboko uvnitř jsem chtěl vždycky jenom ji. Nechával jsem si to pro sebe, protože jsme s Rorym uzavřeli dohodu, že oba necháme naši kamarádku Amber na pokoji. Jenže lhal. Já šel na univerzitu a získal ji on. Amber se nikdy nedozvěděla, jak mi tehdy bylo. Zůstali spolu potom celé roky – než jí zlomil srdce. Navzdory tomu všemu, i vzdálenosti mezi námi, jsem s ní zůstal v kontaktu. Když jsem se dostal pracovně do Bostonu na tříměsíční stáž, Amber mi poskytla svůj volný pokoj. Pořád se ještě vzpamatovávala z rozchodu a dávala si od mužů pauzu. Jeden večer jsem však v jejím počítači zahlédl něco, co mě šokovalo. S určitým váháním totiž oslovila mužskou eskortní službu. Bála se chodit na rande, nechtěla zas skončit se zlomeným srdcem, proto hledala sex bez vztahu. Mísila se ve mně žárlivost, potřeba ji chránit – i zvědavost. Amber si vybrala Gentlemana Devět a zaslala mu zprávu. Byla k němu otevřená a mimo jiné mu přiznala, že ji fyzicky přitahuje její kamarád – já. Předpokládala, že u mě nemá šanci – a taky mě měla za totálního děvkaře. (Vzhledem k okolnostem je to celkem ironie.) Nakonec si s Gentlemanem Devět sjednala schůzku v hotelu. Byla v šoku, když jsem se tam ukázal já – s nabídkou, o níž jsem upřímně doufal, že ji neodmítne.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Erotika

Vydáno: , Baronet

Gentleman Nine , 2018

LenkaStr
06.04.2024 3 z 5

Tak nějak jsem doufala, že až praskne, jak to je s G9, Amber se nas*re o dost víc a dá mu to pořádně sežrat. Že to bude hlavní zvrat. Ale ne, hlavní drámo začalo, když začal dolejzat ex. Ach jo, to byl tak prvoplánový zvrat, až to bolí. Upřímně, ohledně toho následného dilematu se mi chtělo Amber proplesknout, jak mě s tím iritovala. Ale napsané je to jako obvykle dobře. Takže za tři.

Michelle13
10.03.2024 4 z 5

Máme tady dojemný příběh, který vás vtáhne do světa silných emocí a nečekaných zvratů. Autorčina schopnost vytvářet realistické postavy a přirozený dialog přispívá k autentičnosti celého příběhu. Příběh se zaměřuje na trojici kamarádů - jednoho podivína, jednoho playboye a krásnou dívku. Dohoda uzavřená mezi nimi se zdá být pevná, ale osud a láska mají své vlastní plány. Vstupujeme do světa zlomených srdcí, vzpomínek a nevyslovených citů, což přidává příběhu hloubku. Vykreslení vztahů je dojemné a citlivé. Hlavní postavy procházejí životními výzvami, které jsou nám všechny povědomé. Je obtížné nevcítit se do jejich situace a nesdílet s nimi jejich radosti a bolesti. Příběh se stává ještě zajímavějším, když hlavní hrdina objeví, že jeho dlouholetý vztah s kamarádkou Amber není tak jednoduchý, jak se zdálo. Erotický prvek příběhu není jen o vášnivých chvílích, ale také o odhalování skrytých citů a nečekaných propojení. Odehrávají se tu překvapující zvraty a odhalení, které vás udrží napnuté a zvědavé na to, co se stane dál. Čte se to opravdu dobře.

mina_harker
08.09.2023 3 z 5

První setkání s autorkou. Není to nějaká vysoká literatura, ale přečíst to jde. Hrdinové byli docela sympatičtí, líbilo se mi, že se tam řešila i nějaká traumata z minulosti, strach z budoucnosti (nemocná maminka) a těžké rozhodování mezi dvěma láskami. Jen té erotiky mohlo být méně.

aydam
07.08.2023

Nedočteno. Vztah mezi pětadvacetiletou zrzkou Amber a sedmadvacetiletým Channingem se vyvíjel celkem solidně, ale postupně mu docházel dech. Nejsem na prázdné konverzace o ničem a přešlapování na místě nesnáším.

"K obědu se hodí nádobí, a ne nádobíčko, je mi to jasný. Žádný problém, jdu se obléct."

Erinien
17.07.2023 2 z 5

Tak. Myslela jsem, též už jsem od autorky něco četla a teď koukám a překvapením že to byla má první kniha od ní. Pro mě ne moc šťastná volba. Hlavní hrdinové byly sympatičtí ale nijak mě"nechytli", i když oceňuji zaměstnání hlavní hrdinky. Líbilo se mi, jak spolu hlavní hrdinové mluvili dost otevřeně. Ovšem poslední část, kdy vstupuje do hry Rory byla skoro utrpením. Tak jsem si díky autorce uvědomila, jak nemám ráda "ukecané" chlapy.

katerina4564
25.06.2023 3 z 5

Dle anotace byla kniha jasná volba, obálka by mne už tolik nelákala, ale jelikož čtu e-knihy, není obálka to co neustále vidím na stolku. Recenzi však tentokrát pojmu trochu jinak. Gentleman devět byla několikátá kniha od Penelope a upřímně řečeno, musím si od ní dát pauzu. Posledních několik knih bylo v podstatě na jedno brdo s naprosto totožnými prvky - někdo někomu umřel, automobilová nehoda, neúplný vztah s rodiči nebo otec odešel od rodiny, nemoc v rodině nebo někdo postižený, atd.. ačkoliv samotný příběh se pokaždé tváří jinak, tyto pasáže mi pak připomenou předchozí knihy a nedokáži tak ocenit momentálně čtený příběh.
Amber i Channing mi byli sympatičtí a rozhodně jsem si fandila. Líbilo jak se jejich vztah vyvinul a co vlastně znamená název knihy Gentleman devět :-). Ve chvíli, kdy se v knize vrací do hry Rory, mi poklesl úsměv a začala jsem se nudit právě z výše uvedeného důvodu opakování témat. To jak se zápletka vyřeší je v podstatě předvídatelné od začátku knihy, ačkoliv čtenář neví, jak bude probíhat. Proto mohla být vymyšlená úplně jinak než v dalších knihách autorky.
V současné chvíli si od autorky dávám pauzu, protože prvotní nadšení z jejích knih (případně z knih s Vi Keeland) totálně odpadlo.

ves.lucie
27.05.2023 3 z 5

Priznam, ze jsem se s knihou trochu trapila a nekolikrat odlozila. Dneska jsem se hecla a docetla ji, zacala me bavit cca na sté strance. Jsem rada, ze je docteno :-)

ve.rena
25.03.2023 4 z 5

Příjemné, oddechové čtení, nic složitého na myšlení.

Laf
22.02.2023 5 z 5

Příjemná oddechovka, která mne hned vtáhla a bavila mne až do konce. Trochu jsem čekala, že s Gentlemanem Devět se to trochu víc zamotá, ale to, jak nakonec směřoval příběh, bylo i tak skvělé. Jsem ráda, že jsem si to konečně přečetla. Mohu jen vřele doporučit :)

alzbeta2843
11.12.2022 5 z 5

Spočiatku som si myslelala, že príbeh bude o tom, ako sa Chaning vydáva za Gentlemana deväť a zvrat bude hlavne o tom, ako ho Amber odhalí. Toto bolo do prvej poloviny knihy a priznám sa,že som už chcela knohu odložiť, lebo táto časť ma vôbec nebavila. Avšak druhá polovina zamiešala karty a do hry vstúpil Rory a stal sa z toho príbeh milostného trojuholníka a zrazu ma kniha pohltila. Na začiatku som Roryho zaškatuľkovala a nenávidela, ale akonáhle bola prvá kapitola z jeho pohľadu, karta sa otočila a ja som si ho zamilovala. Priznám sa, že asi som Rorymu držala palce o trochu viac, preto som knihu zhltla na posedenie, pretože som sama ani nedýchala ako sa Amber rozhodne. Obaja gentlemany mi boli sympatickí a to rozhodnutie nebolo jednoduché. Nakoniec však vyhralo srdce pred rozumom. Súhlasim s ostatnými komentármi, že obálka je naozaj nádherná a vystihuje Chaninga.

MAU256
12.10.2022 5 z 5

Zase jeden krásný romantický příběh milostného trojúhelníku. Rory, Amber a Channing - kamarádi už od dětství. Rory a Channing se do Amber oba zamilovali, ale dohodli se, že dají ruce pryč. Channing odjel a Rory dohodu porušil. Jenže po devíti letech je vše zcela jiné, neboť Rory Amber opustil a na scénu se vrací Channing. Jenže nic není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Amber jsem situaci vůbec nezáviděla, ona milovala oba, jenže srdíčko si nakonec vybere jen jednoho. Hezké počteníčko, mohu jen doporučit.

Pája699
27.09.2022 3 z 5

Takový milý, jednoduchý příběh. Příjemná oddechovka, která se čte sama. Určitě není špatný, ale konkurence v tomto žánru je veliká a já řadím do průměru. Takové neurazí, ale výraznou stopu ve vás také nezanechá. Rory, Amber a Channing. Milostný trojúhelník je vždycky průser :-) Vždy to minimálně jedné osobě ublíží. Amber jsem situaci vůbec nezáviděla, ale rozhodlo srdce a já jsem byla za tuto volbu vážně ráda .-)

Michelleee
23.09.2022 4 z 5

Tuto autorku mám ráda, ale mám ji radši s Vi Keeland, protože když píše sama, tak to není tak skvělé. Tahle kniha se mi zatím líbila nejvíce. Příjemná oddechovka s příběhem tří kamarádů z dětství. Pohledy hrdinů se skvěle doplňují a já jsem určitě team Channing ( miluju Channinga Tatuma ). Obálka taky hezká.

Nermal
08.08.2022 4 z 5

Rozhodně se nedejte odradit od čtení negativními komentáři. Protože toto je přesně ten typ knihy, kterou bude každý hodnotit jinak. Ale kdo má rád současnou romantiku a pozvolné příběhy o lásce se šťastným koncem, tomu určitě při čtení nic vadit nebude. A je lepší, než se zdá podle anotace.

Leído
21.07.2022 4 z 5

Příjemné letní čtení. Kniha měla vše, co mít měla. Byla dobře napsaná, dynamická, žádná slabá místa. Tahle autorka mě asi do kosmu nikdy neodsřelí, ale nepíše špatně a tuhle knihu považuji za jednu z těch lepších. V rámci žánru dobrá práce.

LucieVero
01.07.2022 3 z 5

Tahle kniha mě docela zklamala...Začátek se táhnul,pořád se tam řešilo jedno téma dokola.Pak se tam trošku něco dělo a konec byl takovej rychlej a nezáživnej.Znovu bych si to nepřečetla.

Lenka_S
16.06.2022 4 z 5

Příjemná oddychovka u které jsem se bavila. Všechny tyto knihy mají předvídatelný děj, jediným překvapením pro mě byl skutečný důvod rozchodu s Rorym

Artep071
03.04.2022 4 z 5

Bylo to nenáročné , romantické , sladké, snad možná i místy sexy , ale nějak mě to nepohltilo a s odstupem času si nejspíš ani nevzpomenu o čem tento příběh je .. Kdybych mohla tak dám 3 a 1/2 * .. přesto to bylo moc fajn napsané :)

janina66
03.04.2022 4 z 5

Moc hezký příběh. Čtivý, romantický, dojemný. Amber měla opravdu těžké dilema, ale nakonec rozhodlo srdce. I já jsem doufala, že se tak rozhodne. Byla to pro mě oddychová a příjemná četba.

Ála1968
30.03.2022 5 z 5

Krásně jsem si pobrečela.Bylo to moc hezký, smutný a zároveň romantický.

Penelope Ward
americká, 1975