Genové klíče

Genové klíče https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247864/bmid_gene-keys-unlocking-the-higher-purp-jj5-247864.jpg 5 13 16

Je náš osud napsán uvnitř naší samotné DNA? Richard Rudd naznačuje, že lidstvo je na pokraji významného posunu ve vnímání kořenů v novém chápání toho, jak naše geny fungují. Zavádí tuto fantastickou možnost, ukazuje, jak jsou vnitřní jazyky navrženy tak, aby transformovaly naše základní přesvědčení o sobě a vyzvedly nás na vyšší úroveň informovanosti o "genových klíčích". Kniha pracuje společně se state-of-the-art on-line profilováného softwaru, který poskytuje okamžitě a zdarma "Hologenetiký profil," založený na astrologických datech, odhalující podkladové genetické vzory, kterými se řídí vztahy, finance, a zdraví. Tato kniha je pozvánkou, jak začít novou cestu ve svém životě. Bez ohledu na vnější okolnosti, každá lidská bytost má něco krásného skryto uvnitř sebe. Jediným účelem genových klíčů je vznést tuto krásu dopopředí, zapálení věčné jiskry génia, která vás odlišuje od všech ostatních. Ať už jsou vaše sny jakékoliv, Genové klíče vás zvou do světa, kde nic není nemožné.... celý text

Literatura světová , Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: ,

Gene Keys , 2009

Kllara
18.12.2021

Tato kniha vyžaduje velké množství času a nezáleží na tom, zda ji přečtete celou, ale co si z ní odnesete. I kdybyste si měli přečíst pouze jeden odstavec a ten vám pomohl k jistému uvědomění, splnila svůj účel. Klíče však rozhodně nejsou vhodné pro každého. Někdo ve svém životě přemítá až příliš a k osobnímu seberozvoji mu spíše prospěje osobní zkušenost v podobě nějakého činu. Pokud se však chcete do Genových klíčů opravdu opřít, doporučuji si pořídit minimálně 3 další průvodce (Zlatá cesta - Prosperita, Zlatá cesta - Láska, Zlatá cesta - Génius). Sama je vlastním a říkám si, o jak podstatné informace jsou ochuzeni lidé, kteří mají pouze základní knihu.

vlkcz
07.07.2020 5 z 5

Tahle kniha mě zahltila jako snad žádná jiná. Měsíc čtení (ne studium to nebylo) a rozjímání nad jednotlivými klíči. Samozřejmě jsem začal s těmi, které jsou v mém profilu, pak jsem přešel k ostatním a zjistil, že snad kromě 5 či 6 se mě týkají všechny stíny.
A když to jako já čtete souběžně s Kvantovou duší a Alanem Wattsem, všechno se to plynule propojí.
Úplně čistých těch 5* není, ale to je dáno spíš mou nedostatečností a omezeným časem, po který jsem měl knihu k dispozici.

oli14
14.11.2016

Kniha GK mi přinesla obrovskou radost, z poznání. Vždy mě zajímala lidská psychika, psychologii jsem kdysi dávno chtěla dokonce studovat. A i když tato kniha není psychologickou učebnicí, tak se velmi důkladně, řekla bych, vyčerpávajícím způsobem, zaobírá rysy lidské psychiky. Nakonec jako lidé zjišťujeme, že život není to, co se nám děje, ale že je to to, jak ho vnímáme a jak na něj reagujeme. Domnívám se, že GK může napomoci změnit naše vnímání života, postupně, každodenním pročítáním a rozjímáním. A není to, věru, kniha, které obsah by mě někdo donutil převyprávět :-). Ta kniha se musí vzít do ruky a nechat na sebe přenášet její vliv. Při čtení mi mnohokrát napadlo - to je novodobá bible, je v ní obsaženo úplně všechno, co člověk může poznat a zažít.
Nerozumím kritickým komentářům k překladu, o takových věcech, které se tolik týkají duše člověka, je pro každého, kterého jazykem je čeština, daleko přirozenější číst a následně rozjímat v rodném jazyce, takto má přijímání informací daleko hlubší dosah do těla (tohle vím od Valerije Siněľnikova). Ten překlad jsem obdivovala asi nejvíc, kromě obsahu knihy jako takové; jak je možné u tak velkého díla udržet jednotného ducha překladu, já vím, že to je vysvětleno, myslím, v úvodu od Markéty, ale UDĚLAT TO je něco úplně jiného. Při čtení mám pocit plynulosti myšlenek, a ucelenosti; asi tomuhle se říká integrita.

MarkétaDoubrav
12.10.2016

Kniha Genové klíče vznikala několik dlouhých let. Je výsledkem mnohých kontemplací, diskusí a překladů celého týmu nadšenců i profesionálů. Zpětné vazby plné díků, které se k nám denně dostávají jsou důkazem, že kniha slouží lidem toužícím po seberozvoji a pochopení i profesně terapeutům či psychologům. Nepochybuji o její kvalitě.
Kniha má svá specifika, mnoho paradoxů, axiomů a ne vždy na první pohled pochopitelných obratů. Obsah knihy je proto vhodné postupně zažívat a vstřebávat, bohatě se vám touto cestou odmění. Vyžaduje si svůj čas a otevřenost čtenáře. Příliš logickým a netrpělivým čtenárům neodkryje svoji krásu. A tudíž není pro každého. Doporučovala bych proto případným zájemcům, aby si ověřili sami svou osobní zkušeností přínos a kvalitu knihy a nenechali se ovlivnit některými velmi zvláštními a evidentně cílenými komentáři níže citovanými. Na oficiálních webových stránkách knihy je rovněž možné ochutnat z úryvků knihy i některých podložených komentářů či zkušeností čtenářů.

Ráda bych také upravila údaj v anotaci samotné knihy, kterou do Databáze knih vložila neznámá osoba. Originál knihy vyšel v Anglii již v roce 2009, v roce 2013 byla pro svou úspěšnost vydána již po třetí. Stejně chybný je údaj o počtu stran, kterých je 432.

První české vydání knihy bylo v brožované vazbě, dotisk je nyní v pevné vazbě. Mnoha lidem vyhovuje skriptové provedení, je lehčí, dobře se s ním cestuje. Někdo si raději pořídí knihu pevnou, zato o něco těžší.

Nann
12.10.2016

GENOVÉ KLÍČE spolu hologenetickým profilem umožní čtenářům/hledačům nahlédnout nahlédnout do jejich nejhlubšího nitra. Popisuje nejen jak se stíny jako dysfunkce projevují navenek, ale jak s nimi pracovat, respektive jak se na ně podívat z jiného úhlu pohledu a rozšířit tak svůj současný stav vědomí. Kniha se mi líbí a dobře se s ní pracuje, má co říct mnoha lidem.
Před čtením doporučuji video s M. Doubravskou https://www.youtube.com/watch?v=WGciazgPXrU

jami6000
08.10.2016

Kniha je pro mě knihou knih a jsem moc ráda, že je v češtině a že je tady. Na její vydání jsem se těšila.

JanaMráčková
08.10.2016 5 z 5

K NEOFICIÁLNÍM PŘEKLADŮM - čtenáře by možná zajímalo, že takové překlady jsou nelegální, porušují autorský zákon a překladatelé bez smlouvy s autorem Richardem Ruddem se na knize neprávem obohacují - tedy poškozují nejen českého překladatele, ale hlavně autora knihy - Richarda Rudda.

K hanlivým komentářům poškozujícím pověst této krásné knihy (které byly zde napsány z neaktivních a nevyplněných profilů, o jejichž důvěryhodnosti by se dalo pochybovat) se tedy nevyjadřuju.

Případný zájemce o knihu si totiž může udělat na knihu a její český překlad sám :) - ukázku z knihy najdete zde: http://www.genoveklice.cz/?p=634.

JanaMráčková
08.10.2016 5 z 5

GENOVÉ KLÍČE JSOU JEDNA Z MÝCH NEJOBLÍBENĚJŠÍCH KNIH. Kniha mi pomohla v sebereflexi. Díky pochopení souvislostí v životě obecně i v životě mém vlastním jsem dosáhla hlubšího klidu a smysluplnější seberealizace. Stala jsem se laskavějším a chápavějším člověkem, proto se zlepšila i kvalita mých vztahů a v mé profesi došlo k nárůstu příležitostí.

DOPORUČUJI JI každému, kdo má zájem o sebepoznání a osobní růst.

PŘEKLAD JE VELMI KVALITNÍ a profesionální, bylo mu věnováno mnoho měsíců. Text je živoucí, citlivý a zároveň dobře pochopitelný. Je plný informací, které je samozřejmě potřeba nějakou chvíli vstřebávat.

Osobně preferuji měkčí desky, protože se s knihou dobře manipuluje, ale v tomto vyhovělo čtenářům druhé vydání, které je už s deskami tvrdými.

miška95
18.03.2016

Souhlasím s názory ostatních, český překlad je fiasko, opravdu působí místy jako přeložený googlem, kupte raději originál a louskejte sami.

maruškaphdr
12.12.2015

Angličan R. Rudd je skutečně výjimečný. Jeho kniha je nevšední. Moje angličtina je dostatečná, z toho důvodu se spíše orientuji na anglickou knihu. Originál je vždy nejlepší, to platí u všech knih. Mám obě knihy (anglickou i českou) a v mé praxi zatím toto téma nelze úplně používat, protože je třeba tématu více porozumět, nerada aplikuji něco bez hlubších zkušeností. Čeká mě s touto knihou ještě dlouhá cesta, nejdříve je zapotřebí se jí prokousat a správně slovům a textu autora porozumět. Co mi ale nevyhovuje (pominu-li nepřesnosti v textu oproti originálu) u českého překladu je nevýrazný text, špatně se to čte, barva písma je světlá a hodně to namáhá oči.

AntonínBaudyš
24.11.2015

Kniha patří k tomu nejlepšímu, na co jsem kdy narazil. Názorům diskutujících kolegů a kolegyň nerozumím. Jiný překlad knihy neexistuje a tento se mi čte dobře. Anglickou verzi mám také, baví mne oba, čtu si však českou verzi, protože je to mnohem snazší. Kniha předběhla svoji dobu o 50 let, četba není zcela triviální záležitostí.

Velikost knihy dovoluje, aby kniha byla přehledná a kopíruje v tomto směru svoji anglickou předlohu. Na knize pracoval tým překladatelů, překlad vznikal dva roky, proběhly desítky konzultací s odborníky ze souvisejících oborů. Překladatelka si mohla práci ušetřit, ale pak bychom žádnou knížku neměli. Pokud by knihu přeložil velký nakladatelský dům, nedopadlo by to s překladem moc dobře.

Upřímně, bez znalosti klíčů člověku není k ničemu znalost dalších doplňků. Proto nářku nad tím, co kniha neobsahuje, úplně nerozumím. Jistě, Richard dělá další programy, ale toto je základ.

Tvrdé desky by knihu tohoto rozměru učinily těžkou a neohrabanou, takhle se s ní manipuluje v batohu i v notebookové tašce snadno. Nosil jsem jí celé léto v batůžku a protože je sněhobílá, tak jsou na ní známky opotřebení znát, ale drží skvěle pohromadě.

milos217
02.09.2015

Musím souhlasit s komentáři ostatní čtenářů, na knihu jsem se dlouho těšil a teď mi je skoro k ničemu. Překlad mi připadá velmi uspěchaný a překladatelce šlo zřejmě jen o peníze, což je vidět především na doslovném překladu, který místy působí jak googlem přeložený, tak i na takové prkotině jako je kvalita obálky, na které autorka jistě šetřila a teď se kniha rychle ničí. Nedám dopustit na originál! Český překlad moc nedoporučuji!

mrackovalucin
30.08.2015

Richard Rudd a jeho anglická knížka o genových klíčích zanechala v mém srdci velký otisk. Pořídila jsem si také překlad vydaný za podpory paní Doubravské a její skupiny, ale nějak mě neoslnil. Kniha je plná informací, to je pravda, ale chybí jí duch, je taková mrtvá, nepoutavá. Originál však nemohou číst všichni, proto je dobře, že alespoň něco vzniklo, ale nemohu si pomoci, chybí mi tam vyjadřování Richarda (znám ho z osobního semináře v Anglii), který asi (umím dobře anglicky) leckdy myslí úplně něco jiného, než je přeloženo. To knize hodně ubírá, protože je to potom zavádějící. Přesto aspoň něco.

nanydyegová
05.08.2015

Kniha mě celkem oslovila, ale nevěděla jsem, že neobsahuje zlatou stezku. Jsou tam popsané klíče, ale tak nečtivě, sehnala jsem si jiné překlady a ty mi sedí. Musela jsem si ještě koupit 3 sekvence, takže kniha mi moc nepomohla a zdá se mi drahá, i na to jak je lehce ošoupatelná (jak píše paní níže - slabá). Jinak dobrý.

Standasss
03.08.2015

Richard a jeho genové klíče nemají konkurenci. Česká kniha mě bohužel neoslovila.

Anie361
24.07.2015

Knihou jsem lehce zklamaná. Čtu raději anglickou verzi. Hůře se mi i celému týmu kolegů čte (originál je půvabný a je to dobrodružství). Nešťastná je i vazba, při váze knihy. Knihu už mám po krátkém používání poničenou (je slabonká).