Genocida

Genocida https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26634/bmid_genocida-wS4-26634.png 4 42 6

Jejich královna je mrtvá a život v hnízdě nabírá jiný směr. Na planetě připravené o jedinou vůdčí sílu dochází k rozkolu: dvě rasy vetřelců, kdysi spojované jedinou všemocnou matkou, nyní rozdělily své síly v ničivé válce plné prolévané kyseliny. Na Zemi, jednu generaci po vyhubení vetřelců a obnovení normálního života, se zatím sjíždějí atleti z celého světa na Hry dobré vůle. Někteří však přicházejí s novým nebezpečným pomocníkem: drogou zvanou Oheň, destilovanou přímo z esence tělesné chemie vetřelců. Armáda ji chce. Prahne po ní i farmaceutický magnát Daniel Grant. A jediné, kde lze tuto nenahraditelnou surovinu nalézt, je svět zmítaný holocaustem vetřelců…... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: , Perseus

Aliens: Genocide , 1993

trudoš
20.02.2022 3 z 5

Tady výrazně zapracoval špatný překlad, protože první vydání – tj. Genocida, Perseus 2000 – výrazně ztrácí tah na bránu, akce nemá říz a člověk občas musí přemýšlet, co že to ta která postava chtěla vlastně říct. Nijak to ovšem neovlivňuje přímočarou zápletku, ve které umírají vetřelci po tisících a už žádným způsobem nevzbuzují hrůzu. Návaznost na předchozí romány Stevea Perryho je fajn, především v tom smyslu, že se tvůrci drží jednoho tématu. Na druhou stranu je to bohužel směr, který mě příliš neoslovil, neboť xenomorfové obsadili role nepříjemných brouků, na kterých se různé společnosti snaží něco vydělat, ale jinak jako hrozba moc nic. Hororová atmosféra vymizela úplně a první housle hraje především spousta střílení, což mají na starosti dosti prvoplánové figury. Zklamáním pro mě pak byla postava intrikujícího milionáře, který se pod tíhou nebezpečenství dost nepřesvědčivě proměnil v hrdinu bez bázně a hany. Takže nakonec vlastně nuda, přestože námět sliboval jinačejší zábavu.

richard7959
27.11.2021 2 z 5

Neuvěřitelná konina. Ale nutno podotknout, že jsem se u toho docela zasmál. Nejlepší část knihy je asi prvních 50 stran, pak už jen čistá parodie.

DarkAvenger
20.07.2021 5 z 5

Dobrá kniha o boji dvou druhů Vetřelců. Četla sem to sice ve svazku kompletů s Vetřelci ale i tak se mi příběh líbil.

reader.007
06.09.2019 1 z 5

Jak řekla moje dcera, je to "blbost" a já dodám, že "hlavně pro skalní fanoušky postav vetřelců, kterým jednoduše nestačí pouštět si filmy neustále dokola". Napětí se nekoná skoro žádné, zato je tam hodně drsnejch vejtahů.
Co se týče děje (následuje spoiler), jednoduše jde o to, že Vetřelci zamořili Zemi a jak se je tak lidi snaží zlikvidovat, vznikne báječný trh pro obnovu planety na kterém se, stejně jako na každé válce, dá bezvadně vydělat, notabene když nějaký koumes přijde na to, že se z emzáků dají navíc dělat príma drogy. No to přece stojí za těch pár (milionů) mrtvých... Pardon že nejásám.

Terva
08.11.2015 4 z 5

Zjizvili tvář země - Zdevastovali lidskou populaci - A nyní je máme v krvi........... Není to tak explozivní, jako předešlé tři příběhy. Vlastně ani obálka není nějak moc výrazná a oranžová barva tomu vůbec nesedne. Tento příběh má však jednu zvláštní zápletku. Potkáme zde i druhou rasu Vetřelců červené barvy bojující proti druhé vetřelčí rase. Malá ochutnávka: Asi sto mil od původního hnízda se nacházelo další. Hnízdo, které se podle senzorů svým tvarem trochu lišilo od toho původního.

MildeZ
16.10.2014 5 z 5

Tak předchozí tři knížky věnující se vetřelčí tématice od zcela jiného autora nebyly vůbec špatné. A to samé se dá říci i o této knize. Oddechovka, která potěšila. Dávám plný počet ;-)

vetřelec

Kniha Genocida je v