Génius průměrnosti

Génius průměrnosti

Knížečka o Adolfu Hitlerovi a jeho době.

1.) Stav mysli
2.) Génius průměrnosti
3.) "Carevna zemřela"
4.) Řečník
5.) Svět poslušnosti

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31710/genius-prumernosti-31710.jpg 435
Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno:, Československý spisovatel

jarmik
16.07.2016

Kniha již od doby prvního vydání trochu zastarala, avšak dodnes účinkuje kouzlo moralizujících úvah o vinĕ konformních účastníků systému, v nichž je asi hodnota té knížky, která trvá. Ty vĕty jsou jednoduché, není jich v textu moc, nejsou nijak extra strukturované, nechávají stranou praktické zamyšlení, jak se tĕm pastem vyhnout, ale nĕjak přeci jen není marné si je přečíst. Třeba: "... ne každý musí vidĕt své obĕti. V takové soustavĕ jsou důležitĕjší než koneční vykonavatelé ti, kdo jsou vzdáleni od místa činu, oni plánovatelé, podepisovatelé a schvalovatelé. U nich chybĕl i vnĕjší popud, který by mohl probouzet zasutý soucit, svĕdomí, morální zábrany, zásady obecné lidskosti." I když možná v tomhle i nĕjaký ten kousek návodu je.

Rade
14.05.2015

Neobyčejně působivý rozbor osobnosti Adolfa Hitlera.

SuperFrankie
11.08.2014

'Poznatky z cest na západ i na východ od našich hranic potvrzují, že tendence k vyřazení soudnosti, k absenci myšlení je charakteristickým rysem současného světa právě tak jako směřování ke šťastně pohodlným stereotypům poslušnosti a konformnosti.'

Sonda do duše a osobnosti nejen Adolfa Hitlera, ale celého německého národa. Zasvěceným toho moc nového neřekne a nejzajímavější je fakt, že tahle knížka u nás vyšla za vlády KSČ, i když obsahuje zvlášť na konci knihy názory, které jaksi do socialistického státu úplně nepatří.

adelinka
10.02.2014

no neviem ale táto kniha ma vôbec neoslovila....nemám dojem, žeby som sa niečo nové dozvedela, kniha má byť akože dva týždne pred smrťou Hitlera, ale stále sa to ťahalo späť do minulosti a o ničom......

prof.chrobak
08.09.2013

Kombinace více či méně známých faktů s filosofickými úvahami o kořenech nacismu a struktuře osobnosti Adolfa Hitlera. Kniha podává psychologický profil Hitlera a jeho postupný vývoj.

Liwilterhage
25.05.2013

Kniha si mne získala svou opravdovostí.
Líbilo se mi po dlouhé době číst příběh, který je založen na skutečném životě. Po tolika fiktivních příbězích, to byla velmi vítaná změna.

WEIL
29.06.2011

Základní informace o životě a době Adolfa Hitlera.

filve
05.03.2011

kvalitní zpracování, originální pohled na Hitlerovu osobnost