Genius loci

Christian Norberg-Schulz, světově proslulý norský historik a teoretik architektury, ve své nejznámější knize poodhaluje podmínky příčiny umístění, vzniku i podob měst na základě analýzy celého systému okolností, které staletý vývoj městského organismu provázejí.

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/244241/genius-loci-244241.jpg 4.720
Literatura naučná, Architektura, Historie
Vydáno:, Odeon

Kniha Genius loci

MOu598
18.08.2017

Četla jsem v březnu 2016. Podle mých poznámek:
Zajímavé, poučné, kvanta zajímavých i když černobílých foto.
O knize se zmiňuje p. Cílek.
Autor uvádí
- Chartúm jako město kosmické (dráhy Slunce),
- Prahu jako město romantické (kontinuita),
- Řím jako město klasické (souhrn všeho).

Tindo
27.10.2012

Dnes je tak snadné zničit kouzlo krásného místa. Proto by si tuto knihu měl přečíst každý, kdo plánuje jakýkoliv stavební počin.
Kniha vám napoví, jak novým architektonickým dílem starou krásu nenarušit, ale podpořit.

Sudlice
14.07.2011

Naprosto výborná a čtivá kniha, kterou by si v dnešní době měl přečíst každý egoistický investor a jakýkoliv zadavatel stavby, aby si uvědomil, že stavbou nevyjadřuje pouze svoje nutkavé potřeby zviditelnění se, ale v nejprvnějších řadách jejím prostřednictvím spojuje mnoho faktorů v jednu jedinou věc, která buďto vytvoří silnou hodnotu, nebo postiženou lokalitu zohyzdí a degraduje na mnoho let dopředu, možná navždy.
Knihu rozhodně doporučuji všem milovníkům a obdivovatelům architektury a urbanismu, kteří ne zrovna souhlasí s některými tezemi moderní architektury.