Génius jménem Leonardo

Génius jménem Leonardo https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409012/bmid_genius-jmenem-leonardo-cyz-409012.jpg 3 7 2

Nakoukněte do ateliéru skutečného kouzelníka s nezaměnitelnou představivostí! Nahlédnout přímo pod ruce Leonarda da Vinciho vám dá jeden z jeho nejbližších spolupracovníků, desetiletý pomocník Giacomo. Pozorujte s nimi ptáky, kteří se stali předobrazem Leonardových létajících strojů, namalujte Monu Lisu a její záhadný úsměv nebo navštivte královský dvůr, kde Leonardo oslňoval svým uměním. Renesanční svět plný zázračných objevů se vám otevírá v celé kráse! Knihu ilustrovala významná italská ilustrátorka Bimba Landmann, která získala prestižní ocenění v Německu a Francii.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež

Vydáno: , CPress

Genius of Leonardo , 2016

Natique
06.12.2019 5 z 5

Knihu jsem četla s dětmi a moc se nám líbila. Málo textu a rozumná míra informací nám umožnily se u každé stránky pozastavit a o Mistrovi si popovídat... Kniha je i moc pěkně ilustrovaná.

Isew
12.06.2019 odpad!

Tak tohle byl slušný úlet. Obsah knihy informačně velmi skromný, ale hlavně - v celé knize o Leonardovi da Vincim, mj. geniálním malíři, nebyla ani jediná jeho reprodukce - nic, velké nic. Vše bylo velmi neuměle přemalováno (dokonce i jeho nákresy). Pokud to bude první kniha o Leonardovi, se kterou se děti setkají, tak si odnesou jediné, že Mona Lisa je jakási ploše namalovaná žena. A to nemluvím o Poslední večeři. Ne, tohle je úplně špatně. V normální knize bych k ilustracím nebyla kritická (každému se líbí něco jiného), ale přemalovávat geniálního malíře jakýmsi plochým stylem, a ničit tak jeho odkaz, to je opravdu šlápnutí vedle. Chci-li dělat knihu o malíři, tak MUSÍM pro ilustraci použít jeho malby, ne velmi neumělé přemalby, které Leonardovi nesahají ani po nehet na palci.

Leonardo da Vinci

2019  95%Jedné noci ve chlévě...
2019  63%Génius jménem Leonardo

Kniha Génius jménem Leonardo je v