Génius

Génius https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50891/genius-50891.jpg 4 58 9

Ethan Muller, mladý newyorský obchodník se současným uměním, narazí na svou životní příležitost. V rozpadajícím se činžáku se ztratil nájemník jménem Victor Cracke a zanechal po sobě množství originálních kreseb, které na sebe překvapivě navazují. Ethan sice část z nich úspěšně prodá (tím spíš, že o jejich autorovi nikdo nic neví), ale vzápětí s ním chce mluvit policie a dcera bývalého policisty, se kterou se sblížil, s ním mluvit naopak odmítá. Geniální malíř Victor Cracke má totiž více než podezřelou minulost a zdá se, že jeho obrazy nejsou jenom uměním. Stávají se spíše důkazem – důkazem zločinu.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Genius , 2008

Stanas513
12.04.2019 5 z 5

Paráda! Románem jsem byla opravdu nadšená, i když bych spíš označila jako psychologické drama než detektivku. Mluví se zde hodně o vztazích, současný děj se prolíná s minulostí a protože to je detektivka, vrah je nakonec dopaden. Jessi, myslím, že děláš rodičům čest (a pověstné jablko
nepadá daleko od stromu).

broskev28
03.01.2018 4 z 5

Úplně jiný způsob detektivního vyprávění, než je v dnešní uspěchané době zvykem. Na všechno je dost času, návrat do minulosti - na stránkách barevně odlišených - a poznávání předků má určitě své opodstatnění. Líbilo se mi, jak hlavní hrdina shazuje sám sebe - on rozhodně není Phil Marlowe a otevřeně to hned na prvních stránkách přiznává. "Nenosím pistoli, nezaplétám se do rvaček ani automobilových honiček. . . . . . Tohle je možná detektivní román, ale já rozhodně nejsem detektiv."
Příběh je zajímavý, rodinná historie se postupně rozkrývá. A souběžně s ní se odvíjí i detektivní příběh spojený s nalezenými kresbami. Ano, love story je jaksi zbytečná, ale nestává se to i v životě?
Závěr mi vůbec nepřipadal useknutý, naopak. Všechny doposud nepochopitelné postavy (Tony, Ethanův otec David i Ethanova zesnulá matka Nadine a koneckonců i Viktor) se dočkaly svého životního příběhu, i když třeba jen ve zkratce. A hlavní hrdina uzavřel jednu životní etapu. Takže pro mě zajímavý a čtivý příběh.

jarin58
15.10.2016 5 z 5

Docela nervák.

kadgam
13.07.2014

U mňa nuda

donnell
05.10.2013 4 z 5

Líbila se mi, i když mi děj nepřišel tolik detektivní, jak už tady v komentářích zaznělo. Určitě ale zajímavý příběh se zajímavým rozuzlením, které jsem z počátku vůbec nečekal. Možná bych jen ubral vloženou "lovestory" :))

Michaeles
30.09.2013 4 z 5

Pěkná kniha až na závěr který byl až příliš useknutý.

soukroma
03.08.2013 5 z 5

Příjemné čtení, nikoli zrovna detektivka (i když se v závěru odhalí mnohonásobný vrah), ale spíš velmi zvláštní psychothriller. Zajímavá struktura textu i styl vyprávění přispívají k čtivosti a napínavosti.

neta
01.04.2013 5 z 5

Zajímavé, napínavé, dozvíte se spoustu informací ze světa uměleckých galerií. Pro mě jedna z nejlepších knih, které jsem četla.

Juicyk
21.02.2013 4 z 5

Napínavá, plná zvratů, velice dobře čtivá a zajímavá a přeci ne klasická detektivka, která (jak je uvedeno na obálce) má něco navíc.
Nemusíte se vůbec pohybovat ve světě umění (obrazů) a i tak si vás kniha podmaní. Mezi hlavní děj je vkládána mezihra (pro mě +), která vás přenese do minulosti a umožní vám, tak trochu oddech. Celkově na mě ale bylo rozuzlování příběhu trochu pomalé a místy se zbytečnými odbočkami. Přesto se mi ale knížka moc líbila.
Prostě jsem ji potřebovala dočíst, abych se dozvěděla, jak to nakonec všechno dopadne....a přesně to má správná detektivka mít, ne? :)

tajemno malíři psychologické thrillery rodinná tajemství

Jesse Kellerman
americká, 1978