Genetika pro gymnázia

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nejen ti, kteří budou studovat na přírodovědeckých nebo lékařských fakultách, ale všichni vzdělaní středoškoláci se budou stále častěji setkávat s pojmy z genetiky. V souladu s tímto dynamicky se rozvíjejícím vědním oborem je aktuálně zpracována i tato učebnice. Výklad učiva daného učebními osnovami autor rozdělil do tří oddílů s názvy Rozmnožování a dědičnost, Klasická genetika a Molekulární genetika. Text je psán srozumitelně a je doplněn mnoha obrázky a schématy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46202/genetika-pro-gymnazia-46202.jpg 3.910
Žánr
Literatura naučná, Učebnice a slovníky, Přírodní vědy
Vydáno, Fortuna Libri (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Genetika pro gymnázia

Přidat komentář
andyjak
31.01.2017

Celou jsem ji (zatím) nečetla, ale je to super učebnice pro rozšíření gymnaziálních znalostí o genetice. Místy mi přišlo, že je k pochopení textu třeba určité povědomí o popisované problematice, proto to asi není pro úplné 'genetické začátečníky'.

R.E.M.
09.11.2016

Učebnice je přívětivě členěná, doplněná obrázky, tabulkami, napsaná velmi srozumitelně. Na škodu věci je velmi malá velikost písma u některých tabulek a popisků obrázků.

Autorovi bych vytkla jen jednoznačné a absolutní tvrzení o bezpečnosti geneticky modifikovaných plodin, přestože ještě nebyla (a z hlediska nutného času pro relevantní dlouholetý výzkum ani nemohla být) prokázána stoprocentní bezpečnost těchto rostlin. Navíc existují studie a experimenty, které prokázaly určité problematické jevy, související s GMO.