Generál Stanovský

Generál Stanovský https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59118/general-stanovsky-59118.jpg 3 5 3

Popisuje život Generála Stanovského,který byl pilotem a létal ve Francii,jako stihač.Za druhé světové války byl vězněn v koncentračním táboře Dachau a po roce 1948 byl znovu uvězněn v Československu.

Igor1311
01.02.2022 4 z 5

najma prva cast, v ktorej sa opisuje stanovskeho zivot a zakopoch, bol vynikajuci, no a cely jeho zivotopis je dobry a zaujimavy, hlavne preto, ze je to pre mna uplne neznama osobnost

Turlogh
19.11.2018 3 z 5

Zajímavá kniha o českém legionáři ve Francii, pozdějším generálu Stanovském. Obsahuje velmi zajímavé informace o osudech a bojích roty Nazdar ve Francii, jakožto i spoustu zajímavých faktů z historie a také života generála S. Musím ale říci, že na knihu od Ropima - Otto Janky, se mi text četl nezvykle těžce. Doslova jsem se jím prokousával... Ropim má obvykle v knížkách takový stručný leč svižný, nenapodobitelný styl, to mi v této knize poněkud chybělo... Jistě, je to vyloženě kniha faktů, životopisná, nikoliv beletrie. Nicméně doporučuji každému, koho zajímá naše historie a hlavně legie a vznik Československa. Mě osobně např. zaujala zmínka o záhadné ztrátě praporu roty Nazdar (četl jsem o ní již v knize Čs. legie ve Francii.) Škoda, že tento historický prapor nezdobí památník na Vítkově, jako další prapory legií...

bejan
19.10.2015 4 z 5

Kniha bohužel zapadla a přitom popisuje neuvěřitelný osud českého vlastence, letce, vojáka a člověka vězněného komunisty generála Viléma Stanovského. Hodnota knihy tkví především v jejím cenném (a jediném) svědectví.