Gazdina roba

Gazdina roba https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7802/bmid_gazdina-roba-gkK-7802.jpeg 4 157 28

Drama – první divadelní hra, kterou napsala autorka v sedmadvaceti letech. Příběh „krajčířky“ Evy a její nešťastné lásky patří k stále živému odkazu českého realistického dramatu.

.Verča.
29.02.2016 3 z 5

Není to vůbec špatné, na druhou stranu to ani není nějaký zázrak (např. v porovnání s Maryšou). Příběh je vcelku zajímavý a rychle ubíhá, nářečí se dá v pohodě rozumět. Každopádně z mého pohledu tomu trochu ubližuje snadno předvídatelný konec - od začátku jsem přesně věděla, co se stane.

harama
23.12.2014 4 z 5

Pro člověka ze Slovácka tato kniha není žádným problémem :-) Proto jsem si ji hodně užil. Pro vás ostatní z jiných koutů republiky to asi až tak čtivé nebylo - jednak kvůli nářečí, možná také kvůli ději, který v některých částech republiky člověk nemůže pochopit přesně tak, jak by měl, a jak se to tady u nás opravdu na HODY děje :-) Za mě 4*, solidní drama.

Mrs.Domis
05.01.2013

Zajímavý příběh. I na to nářečí se dá časem zvyknout :)

p.stranska
06.10.2012 3 z 5

Stáhla jsem si jí a poslouchala do ucha...to bylo pěkné, číst knihu by se mi asi nechtělo. I když příběh je pěkný, asi bych se tím těžko prokousávala...

VerčaP
17.07.2012 4 z 5

trochu těžko se čte, kvůli nářečí

m.ART.y
10.02.2012 3 z 5

Nejedná se o díle převratné či nějakým způsobem vyčnívajícím. Přesto šlo o drama, které se stalo průkopníkem českého realismu na divadelních prknech ihned po Stroupežnického furiantech (ikdyž ti byli v prvopočátku kritizováni a své hodnoty dostáli až o mnoho let později). Jeho hodnota není v obsahu, ale v době uvedení.

hafinka
17.05.2011 4 z 5

Je to dobré. Dá se to číst. Ale víc bych to ocenila jako novelu a ne jako drama - to se mi špatně čte. Ruší mě pořád ty postavy a děj a komparz:-)))

Stammel
07.12.2010 3 z 5

Je to kvalitní drama, velmi poctivě zachycující ne zrovna idealizovaný příběh z moravského venkova. Ale vedle po všech stránkách strhující a všestranné Maryši bledne chudokrevností.