Gauguinův život

Gauguinův život https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119432/gauguinuv-zivot-119432.jpg 4 11 1

Beletrizovaný životopis maliara 19. storočia Gauguina. Henri Perruchot, NČSVU, Praha, 1968. Kniha obsahuje 157 vyobrazení, z toho 4 barevné a 4 pérovky, 1. vydání, 320 stran, Umění/Architektura.

jaroiva
předevčírem 3 z 5

Anotace uvádí, že je to beletrizovaný životopis. Tak nevím. Až tak beletrizovaný mi nepřipadá, spíš jen faktograficky, poměrně suše psaný seznam +- faktických dat.
Moc mi nevyhovoval styl psaní v budoucím čase. Celkově na mě kniha působí jaksi mrtvě.
Když se něco stane a následně je sděleno, že to a to se stalo naposledy v jeho životě, nebo že stalo se to a to, ale to se Gauguin nikdy nedozví, připadá mi to, jako by to bylo o Gauguinovi bez Gauguina.
Strašně neosobní životopis.
Četla jsem od autora už Seuratův životopis, ale tam mi to sedělo celkově k tomu matematickému pointilistickému stylu Seurata. Myslela jsem, že to bylo tím, že je to Seurat. Tady zjišťuji, že to je autorem a jeho stylem, a tak další biografie od H. Perruchota už oželím.

Paul Gauguin, 1848-1903

Henri Perruchot