Gara Jaka - příběh geparda

Vyprávění o samičce geparda, kterou vychoval autor knihy - správce rezervace. O potížích s ochočením kočkovité šelmy, o její výchově a vývoji.
Příběh Gary Jaky provází příběhy dalších divokých obyvatel buše - lvů, slonů. krokodýlů ap.

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394354/big_gara-jaka-pribeh-geparda-DmZ-394354.jpeg 4.921
Literatura faktu, Příroda, zvířata, Příběhy

Vydáno: , Orbis

Gara Yaka. The Story of a Cheetah, 1968

Kniha Gara Jaka - příběh geparda

lenka2787
30.11.2020

Skvele, ctive. Miluju knihy o Africe, tato mne kdysi naprosto okouzlila, je psana s laskou k prirode, dobrodruzna, obsahuje krasne fotografie, doplnujici cele vypraveni.
Doporucuji i detem.

Nočnípták
15.11.2018

Znovu jsem při čtení zažila to dávné okouzlení z příběhu. Znovu jsem se zatajeným dechem prožívala strach o život malého divokého kotěte. A také jsem si vzpomněla, že jsem se tehdy toužila stát správcem rezervace v Africe. To, co by se dnes klidně mohlo stát realitou, bylo tehdy nesplnitelným snem. Ale krásným snem. A o to vlastně jde, aby děti uměli snít. Aby kniha byla tak poutavá, že ještě po letech si dokážeme tehdější pocity vybavit. A já si vybavuji i vůni, kterou jsem nad knihou cítila.
Dnes jsem ráda, že jsem se nestala správcem rezervace, vždyť to bych si nemohla splnit další sen - pracovat mezi knihami.

cloughie79
18.08.2017

Krásná kniha, jako dítě jsem ji přečetl nejméně dvakrát.

Bláznivka
20.01.2016

kouzelné...

bookemma
25.11.2013

knihu mi doporučila mamka a udělala jsme dobře, že jsem si ji přečetla. Velmi dojemný příběh.

jiri77
22.01.2013

Jedna z nejpěknějších knížek mého dětství,ještě si pamatuji jak jsem ji četl ve škole pod lavicí :-)

Sceptre
24.05.2012

Moc pěkná knížka, četla jsem ji už několikrát. Je to psáno jednoduše, spíše pro děti, ale líbí se mi i v dospělosti. Podobný styl jako Lvice Elza.