Gara Jaka - příběh geparda

Gara Jaka - příběh geparda https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394354/mid_gara-jaka-pribeh-geparda-DmZ-394354.jpeg 5 26 9

Vyprávění o samičce geparda, kterou vychoval autor knihy - správce rezervace. O potížích s ochočením kočkovité šelmy, o její výchově a vývoji. Příběh Gary Jaky provází příběhy dalších divokých obyvatel buše - lvů, slonů. krokodýlů ap.

Literatura faktu Příroda, zvířata Příběhy
Vydáno: , Orbis

Gara Yaka. The Story of a Cheetah , 1968

SweetCake
25.08.2023 3 z 5

Poutavé čtení o životě v africké buši a o poutě divokého zvířete s člověkem. Bylo také zajímavé číst o tom, jak se v buši přichází na stopě pytlákům. Osobně mi ale nějaké příhody přišly trochu přitažené za vlasy a nějaké chování autora mi připadalo pokrytecké (např. odsuzuje pytláky za to, že zabijí březí samici antilopy, ale pak sám zastřelí samici lva, která má dvě mláďata...)

Phoenix16.cz
02.01.2022 5 z 5

Gara Jaku jsem měla uloženou v hlavě jako vzpomínku na dětství, kdy mi ji četla babička. Teď jsem ji objevila v knihovně v domě, který jsme koupili, a kde zůstala po předchozích majitelích. Zbavila jsem ji zatuchlosti a vrátila se do příběhu, který mi učaroval už před nějakými 25 lety.

lenka2787
30.11.2020 5 z 5

Skvele, ctive. Miluju knihy o Africe, tato mne kdysi naprosto okouzlila, je psana s laskou k prirode, dobrodruzna, obsahuje krasne fotografie, doplnujici cele vypraveni.
Doporucuji i detem.

Nočnípták
15.11.2018 4 z 5

Znovu jsem při čtení zažila to dávné okouzlení z příběhu. Znovu jsem se zatajeným dechem prožívala strach o život malého divokého kotěte. A také jsem si vzpomněla, že jsem se tehdy toužila stát správcem rezervace v Africe. To, co by se dnes klidně mohlo stát realitou, bylo tehdy nesplnitelným snem. Ale krásným snem. A o to vlastně jde, aby děti uměli snít. Aby kniha byla tak poutavá, že ještě po letech si dokážeme tehdější pocity vybavit. A já si vybavuji i vůni, kterou jsem nad knihou cítila.
Dnes jsem ráda, že jsem se nestala správcem rezervace, vždyť to bych si nemohla splnit další sen - pracovat mezi knihami.

cloughie79
18.08.2017 5 z 5

Krásná kniha, jako dítě jsem ji přečetl nejméně dvakrát.

Bláznivka
20.01.2016

kouzelné...

bookemma
25.11.2013 4 z 5

knihu mi doporučila mamka a udělala jsme dobře, že jsem si ji přečetla. Velmi dojemný příběh.

jiri77
22.01.2013 5 z 5

Jedna z nejpěknějších knížek mého dětství,ještě si pamatuji jak jsem ji četl ve škole pod lavicí :-)

Sceptre
24.05.2012 5 z 5

Moc pěkná knížka, četla jsem ji už několikrát. Je to psáno jednoduše, spíše pro děti, ale líbí se mi i v dospělosti. Podobný styl jako Lvice Elza.

šelmy gepardi příběhy o zvířatech

Autorovy knížky

1969  94%Gara Jaka - příběh geparda