Gantz 12

Gantz 12 https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300094/bmid_gantz-12-MvY-300094.jpg 4 52 8

Gantz série

Návrat do Gantzova světa nebyl nikdy tak hořký. Nejenže musí Kei čelit proradnému příteli, ale ještě ke všemu potřebuje získat dostatek bodů na to, aby mu Gantz vůbec dovolil přežít. Naštěstí má po boku nové spojence – staříka Suzukiho, který ani přes svůj věk rozhodně nepatří do starého železa, a talentovanou zpěvačku a modelku Reiku, ozbrojenou nejen půvabem, ale i důvtipem a nabitou bouchačkou... celý text

Literatura světová , Komiksy , Sci-fi

Vydáno: , Crew

ガンツ 12 (Gancu 12) , 2004

Atlantis
27.01.2023 3 z 5

A jsme zpět u našeho zlatého standardu. Gantz prdne "soutěžící" mezi bandu zrůd, většina nechápe, která bije, zatímco náš hrdina vydatně heká a funí. Opět tuna vaty, opět tuna brutality. Dobrý, ale vcelku zapomenutelný díl. 3,5*

trudoš
21.09.2021 5 z 5

Konečně zas klasická monstr akce, přičemž Hiroya Oku předvádí své největší trumfy. Po masakru na předměstí dostává skupina hrdinů nový úkol a už jen při pohledu na jejich početné řady je naprosto zřejmé, že valná většina z nich je určena do karbanátků. Jako vždy je díky všemu tomu pocení a neartikulovaným výkřikům hrůzy toho ke čtení minimum, ale na to už jsem si tak nějak zvykl a momentálně si skutečně užívám všechna ta krvavá překvapení, která tvůrce tahá z rukávu. O to spíš, že areál plný oživlých dinosaurů nabízí moc zajímavou podívanou a nesourodá grupa rádoby bojovníků taktéž. Škoda, že sympatie aby k nim člověk pohledal, protože namísto toho, aby se dohodli na nějakém společném plánu, jen hystericky ječí, nebo se vzájemně urážejí.
Zkrátka a dobře, stále platí, co na začátku – tohle je typická provinilá slast, kdy hledat logiku v ději může akorát intelektuálně bolet. Zato zábava je to náramná, třebaže notně zvrácená. Až se skoro stydím přiznat, že nedočkavě vyhlížím pokračování.

Negan
18.04.2021 4 z 5

Tento svazek je vyvrcholením masakru z minulého dílu. Musím přiznat, že jsem se o postavy vcelku bál. Poté se nám představí několik nových postav a u některých to vypadá, že přežijí alespoň další dva díly, což je velký plus. Obálka zase spíše průměrná.
Celkové hodnocení: 8/10

Teniskaha
03.01.2021 3 z 5

Málo nahotinek :(

yaoiyuri
05.04.2018 5 z 5

V téhle sérii už jsem viděla hodně podivností, ale za ty dinosaury plný počet! :D

Lenka.Vílka
30.03.2018 4 z 5

Trochu psycho díl víc než ostatní. Protože ty lidi neví, proč tam jsou. Že se někdo chtěl vrátit do Gantzu, tak je zabil. A teď se tváří, že o ničem neví. Kei opět bez kombinézi s vidinou boje. Už mě nebavilo koukat se na obálky polonahých žínek, které nemají s dějem nic společného (kromě toho, že to má tak autor rád), ale teď je tam konečně nová členka, tak jsem na ní zvědavá. Kdo bude jenom žrádlo a kdo bude k něčemu?
Mám chuť na trochu shrnutí, protože děj je ve své první třetině. Stále mě to baví. Stále jsem příjemně šokovaná. Děj má stále hlavu a patu, přestože občas nechápu, ale potom mě autor zase překecá, že takhle to myslel a chtěl od začátku. A doufám v návrat Keie jako namyšlenýho zm**a, protože nebejt cocky mu nesluší. A mě jenom zbývá doufání, že hlavní chcípák skape krutou a drsnou smrtí...

Hadati
04.08.2017 4 z 5

Noví nepřátelé, nový tým... a teď už to opravdu vypadá na to, že by se mohl vytvořit skutečně spolupracující tým - tedy až na nějakého toho individualistu, co kope jen za sebe, a na další skupinky lidí, co slouží jen jako statisti na porážku.

martinstefko
28.06.2016 4 z 5

Začínám mít pocit, že se pořádně celá mytologie nevysvětlí a s třicátým sedmým dílem prostě příběh skočí a bude hotovo. Doufám, že se mýlím, protože mě tahle série pořád baví, i když už mi přijde, že to je jen natahování toho, aniž by bylo čtenáři cokoli naznačeno nebo vysvětleno. Tohle je něco, co se mi moc nelíbí a já bych raději něco vysvětlujícího, nějaké náznaky toho, jestli to celé má smysl, nebo ne. I tak se dál budu těšit na další díl, ale nemyslím si, že by mě "Gantz" ještě dovedl nadchnout tolik jako jeho první díly. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/06/1202-gantz-12-70.html

manga

Hiroja Oku