Buzz

Buzz https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166293/bmid_game-buzz-aYS-166293.jpg 4 535 107

Game / Hra série

HP, hrdina kultovního švédského thrilleru Game, je zpět. Zmizel v nejhlubším utajení, aby si zaslouženě užíval v potu tváře vydělané miliony, ale něco mu začíná chybět: adrenalinové vzrušení z riskantních situací, do nichž ho dostávala tajuplná Hra. Po vášnivé noci, strávené v luxusním dubajském hotelu s neodolatelnou Annou Argosovou, je vtažen do víru událostí příliš neuvěřitelných, aby byly pouhými náhodami. A navíc u Anny zahlédl děsivě povědomý bezdotykový mobil... Jeho sestra Rebecca Norménová konečně našla normálního přítele a byla povýšena. Ale ne nadlouho. Navíc si to s ní začal na svých stránkách vyřizovat záhadný blogger a kolegové se dobře baví... Oba sourozenci se zaplétají stále hlouběji do přediva pravdy a lži. Co je skutečné a co je virtuální? Řídí nás všechny neviditelná síť manipulátorů? A co může člověk udělat, když mu vyhrožuje kdosi, jehož existence se nedá dokázat?... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Buzz , 2011

střapatá
16.07.2014 4 z 5

Už to nebyla taková jízda, jako první díl, ale na 4 hvězdy to stále je. Souhlasím, že autor děj až zbytečně natahuje, ale vzhledem k celkové čtivosti to ani tak nevadí. Na knize se mi líbí, že ač je jako celek samozřejmě nereálná, jednotlivé scény jsou většinou poměrně uvěřitelné (narozdíl např. od rozuzlení Červenky od Nesba).

PS: líbí se mi myšlenka, že v diskuzích atd. jsou nastrčení fiktivní přispěvatelé - při pročítání diskuzí na Novinky.cz bych si přála, aby to byla pravda a ony místy až neuvěřitelné názory nebyly opravdové.. :)

xNelly
13.07.2014 5 z 5

Super, super.... ačkoliv jsem měla chvilkama pocit, že děj zbytečně natahuje, zavěr jsem četla jedním dechem... a jdu na trojku, jsem zvědavá, jak tahle zápletka dopadne!

šipek
11.06.2014 5 z 5

Tak jsem přečetl za dva dny. Dle mého ještě lepší jak první díl.Již se moc těším na třetí díl.

Petra28
01.06.2014 5 z 5

... líbilo a moc. Parádně mi sedla. Moc se mi líbil styl psaní, anglické vsuvky :-) .. pochechtávala jsem se u toho. Knížka měla spád, nic vyloženě přitaženého za vlasy, logické souvislosti.
Rozhodně sáhnu i po třetím díle.

Dousabel
18.05.2014 5 z 5

Mnohem lepší, než první díl. Více propracované, ať už dialogy nebo samotný děj, ještě více napínavější a mnohokrát více zamotanější :) Před posledními pěti stránkami jsem si říkala, jak už to do sebe všechno konečně zapadá, že tomu už přicházím na kloub a po dočtení jsem další hodinu nemohla usnout a v hlavě mi lítaly samé otazníky a nevím vůbec nic :) Takže s chutí do třetího dílu a musím uznat, že de la Motte je Mistr Napínák :)

kikies
08.05.2014 5 z 5

Druhý díl pokračuje ve stejném duchu jako první, líbí se mi, možná ne pro literární kvality, ale především pro ten svěží vítr, který de le Motte přinesl mezi švédské detektivky. Novým tématem, formou podání a vygradováním akce (někdy možná až trošku přes míru - už jsem několikrát přemýšlela o tom, jestli Henrik není náhodou nesmrtelný - že by proto to zařazení do Sci-fi a fantasy? :D ) Navíc je to pro mě jako pro naprostého laika velice poučný náhled do světa internetu a IT. Možná jen těch anglických vsuvek by nemuselo být tolik (nebo doplnit vydání o poznámkový aparát s překladem, aby to nenarušovalo samotný text - vím, orientujícím se a znalým to určitě zní divně, ale já bych to jen pro svůj dobrý pocit, že všemu dobře rozumím, uvítala).

Azala
29.04.2014 5 z 5

dobré pokračování, užila jsme si to :)

Hella
25.04.2014 3 z 5

Napínací :-) - to bezesporu. Ale chvílemi taky těžko pochopitelné zápletky (např. pochopit v kontextu význam sousloví kopie kopií nebo si zavařit mozek přemítáním nad tím, jestli je to pravé nebo fake mi dalo zabrat :-) a o tom, kdo je padouch a kdo hrdina ani nemluvě :-) . Ale i tak se už těším na Bubble.

marlowe
22.04.2014 5 z 5

Výborné. Asi ještě lepší, než „jednička“ – i když „trochu jiné“: Ubylo třeskutě vtipných hlášek (škoda), zato přibylo akce (autor zvyšuje grády rychlým střihem) a scén typu „tak teď to bylo o fous“.
Každopádně zajímavý pohled na fenomén zvaný internet.
(A ať mi nikdo neříká, že OD TEĎ nebude při surfování alespoň o milimetr skeptičtější a opatrnější…)

greetchen
21.03.2014 4 z 5

První díl Hra jsem ohodnotila čtyřmi hvězdami. To, že vznikne dvojka, mě vůbec nenapadlo, příběh knihy se mi zdál uzavřený. Když jsem tedy Buzz zaznamenala, měla jsem radost a těšila se na přečtení. Knihu hodnotím stejně jako předchozí příběh Henrika Pettersona, čtyřmi hvězdami, i když možná z jiných důvodů. Příběh má pořád spád, velmi dobře se čte, nutí vás obracet stránku za stránkou a neodložit ji v polovině příběhu. V prvním díle byl ale příběh akčnější, fantazijní svět hry dovolovat víc popustit uzdu představivosti autora, akci, dostat se na ostří. Ve "dvojce" se Henrikův svět musí držet v hranicích reality, která ale - aby měl příběh spád - občas vybočuje do neuvěřitelných rozměrů a zbytečné vykonstruovanosti. V tom, v této přitaženosti za vlasy a náhodám k neuvěření, je dvojka oproti jedničce slabší, klidně o celou hvězdu. Dorovnávají to ale jiné věci. Prvním je příběh Henrikovy sestry, která zde dostává větší prostor než minule a rozhodně to je k dobru příběhu. Poutavá je i celá story kolem Henrikovy nové práce. Konspirace, hříčky marketingu a všechno to "vrtění psem" je tak blízko pravdy, že to ve vás nepřestane hlodat ani po dočtení poslední stránky.

domis
19.03.2014 4 z 5

Super kniha, ale první díl mě bavil více.

_suvička
05.03.2014 5 z 5

Druhý díl mě nutil ještě více přemýšlet. U prvního dílu jsme se se vším teprve seznamovali, ale u druhého už víme o co jde a můžeme celou knihu spekulovat o tom, zda je za tím vším zase ONA a HP je ovládán, i když si myslí, že ne. I u druhého dílu jsem celou knihu hltala a čím více jsem se blížila konci, tím mé napětí rostlo. A stejně mě zase na konci autor dostal. Klepu se na třetí díl, jak malé dítě na čokoládu.

Lennji
28.02.2014 5 z 5

Druhé pokračování je stejně napínavé, jako první díl..Hlavní hrdina postoupil o level nahoru a blíže k odhalení celé finty..V knize je spousta zajímavých věcí, které jsou popsány do detailu, jak ve skutečnosti vše vlastně je..my, jako uživatelé, vidíme jen tu konečnou verzi, ale co je za tím vším?? Neskutečně zajímavá a poutavá kniha, moc se těším na třetí díl!

Blood_Ice
24.02.2014 4 z 5

Tak oproti jedničce se mi Buzz líbil odost méně. Příběh je mnohem více přímočarý a zápletky nejsou tak promakané a vygradované jako tomu bylo v Game. Nicméně Motte stále nabízí napínavý a zajímavý děj. Jen se to už nečte jedním dechem. Oproti jedničce jde o značný sestup, ale stále nemůžu hodnotit hůře jak 4*.

mautina7
12.02.2014 5 z 5

Druhý díl rozhodně nezklamal. Líbilo se mi, jak je všechno zamotané a člověk tu knížku nemůže odložit dokud nezjistí, jak to vlastně dopadne :) Krátce - potřebuju 3. díl!! :D

Gaara1
18.01.2014 4 z 5

Buzz je stejně dobrý jako předešlý díl Game a možná o trošičku lepší. HP opět jedná impulzivně a tak není divu, když se zase zaplete do smrtelných problémů. 4 hvězdy.

martinkaLLL
18.01.2014 4 z 5

Super, napínavé až do poslední chvíle. Ale stejně jako předchozímu dílu, musím dát o jednu hvězdičku méně za tu angličtinu. Je to občas rušivé a navíc ještě když už angličtina,tak napsat tak jak se píše a ne jak tam občas bylo,že to napíšou tak jak se to říká. Pak se to čte ještě hůř.

Mlha
17.01.2014 4 z 5

Podle mě je Buzz o fous horší než Game. Pořád to docela frčí, jenom krapet jinak než v prvním díle. V každém případě ale opět stojí za přečtení, protože i přes předchozí výhradu jsem se od čtení zase nemohl urvat. S radostí si přečtu i 3. díl, protože Anders de le Motte umí.

Brambram
05.01.2014 3 z 5

První díl se mi líbil podstatně více, tady už těch "náhod" bylo opravdu hodně.

Kirtans
05.01.2014 5 z 5

Excelentní, prostě perfektní. Jsem nadšená jak z prvního dílu, tak i z tohoto. Rychlé střídání postav a to ne běžně po iks stránkách ale klidně i po odstavcích dává ději neuvěřitelný spád, napětí a knížka má prostě grády. Krátké věty a žádné zbytečně okecávání, tak to mám ráda a pořád se děje něco co je překvapující, dalo by se říct, že každá druhá stránka dokáže nadchnout víc a víc... Nedočkavě budu vyhlížet Bubble...