Buzz

Buzz https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166293/bmid_game-buzz-aYS-166293.jpg 4 535 107

Game / Hra série

HP, hrdina kultovního švédského thrilleru Game, je zpět. Zmizel v nejhlubším utajení, aby si zaslouženě užíval v potu tváře vydělané miliony, ale něco mu začíná chybět: adrenalinové vzrušení z riskantních situací, do nichž ho dostávala tajuplná Hra. Po vášnivé noci, strávené v luxusním dubajském hotelu s neodolatelnou Annou Argosovou, je vtažen do víru událostí příliš neuvěřitelných, aby byly pouhými náhodami. A navíc u Anny zahlédl děsivě povědomý bezdotykový mobil... Jeho sestra Rebecca Norménová konečně našla normálního přítele a byla povýšena. Ale ne nadlouho. Navíc si to s ní začal na svých stránkách vyřizovat záhadný blogger a kolegové se dobře baví... Oba sourozenci se zaplétají stále hlouběji do přediva pravdy a lži. Co je skutečné a co je virtuální? Řídí nás všechny neviditelná síť manipulátorů? A co může člověk udělat, když mu vyhrožuje kdosi, jehož existence se nedá dokázat?... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Buzz , 2011

TereziaH
05.05.2015 5 z 5

Opět velmi napínavá až dokonce. Teď se jen vrhnout na 3 díl:)

Pavlnka
20.04.2015 4 z 5

Knížka byla napínavá a zajímavý. Moc mi sice nesedí autorův styl - občas jsem se ztrácela v tom přeskakování mezi hlavními hrdiny, ale všechno do sebe pěkně zapadlo. Už se těším na třetí díl.

MorbidCuriosity
06.04.2015 4 z 5

Pokračování velmi originální série, které mě rozhodně bavilo mnohem víc, než první díl. Možná to bylo proto, že jsem si už na styl psaní autora zvykla a že jsem se na druhou knihu vážně těšila. Ale především se mi líbilo, že v tomto díle byla mnohem více do děje zapojená i Henrikova sestra Rebecca. Navíc se tu začaly objevovat situace, kdy čtete příběh o Rebecce, pak o Henrikovi... a ve finále zjistíte, že už podstatě čtete jeden příběh, protože je "osud" opět zavedl na stejnou cestu, avšak opět proti sobě.
Skvělé čtení! Na třetí díl jsem po tomto byla ještě víc natěšená :)

alfinha2321
16.03.2015 5 z 5

Líbilo se mi víc než jednička, už to néní jen prostoduchá hra na kočku a myš a hodně mě fascinovalo, jak se vlastně snadno dá manipulovat s veřejným míněním - dalo by se to využít i v normálním životě :)

JudgeURBAN
14.02.2015 4 z 5

Zatím co první díl této série byl něco jako nerdovská bible, druhý díl se vydal jiným směrem a to čistě kriminálním a nemyslím si že to byla zrovna dobrá cesta. Ano, je to pořád skvělá kniha, jenomže při čtení jsem se nemohl ubránit srovnávání a při tomto porovnvání jsem měl pocit že se jedinečnost tohoto příběhu vytratala. ( 27.1.15 až 10.2.15 )

mpb1913
03.02.2015 4 z 5

Rozhodně lepší než jednička, i když náhoda nebo jak autor říká policejní instinkt tu hraje až moc velkou roli.

vaili
20.01.2015 5 z 5

Skvělé super výborné...sice se občas ztratím...jak často mění vypravěče...myslím, že se mi líbí i víc než jednička i když ta byla též perfekt :) akorát ten uťatý konec musím půjčit hned trojku :)

Simcab73
05.01.2015 5 z 5

SUper a už se tesim na 3 dil

amcb
12.11.2014 4 z 5

Skvělá knížka. Po přečtení tohoto dílu mě jen o kus víc děsí, jak lehce lze s lidmi manipulovat, co dokáží média, jak moc nám do života zasahuje informační technologie.

Eidalon
07.11.2014 5 z 5

„Zdaleka nejlepší způsob, jak kontrolovat buzz – nebo jak si kdo chce ten informační tok nazvat – není přizpůsobovat se fámám, ale zakládat je“ . . . jedna z ústředních myšlenek knihy (Buzz) pana Andersona De La Motteho – druhý díl Game.

Tak to je fakt hustý – ale co se divíme, vždyť Buzz marketing je dneska naprosto běžná záležitost. Způsob ovlivňování veřejnosti, o kterém před pár lety neměl nikdo ani ponětí a přesto dneska vládne sociálním sítím . . . jak jsme snadno manipulovatelní a jak rádi podléháme, za trochu toho uznání, kdyby jen na zdi . . . a pak - umrtvování vláken, zaplňování odkazů trollími podvrhy, odvádění pozornosti . . . to vše běžný uživatel internetu, sociálních sítí, diskuzí a čtenář blogů zná víc než dobře z reality dne. Otázkou zůstává, jak dalece si tuhle manipulaci s námi samými uvědomujeme?

Kam se hrabou všechny ty dezinformační kampaně minulosti šířené shora k masám, dneska se vše šíří všemi směry, díky internetu, a kde to skončí . . . nedovedu vůbec odhadnout. Diskuze, blogy, doporučení . . . tzv. názory davu jsou mnohdy uměle vytvořené akce, které se trollují, blogují a především tvoří etalony toho co je IN, co je módní, co je cool . . .

A my jako stádo táhnem za davem, který ale většinou vytváří jen jistá komunita . . . využívající buzz . . . přátelé kdyby nic, pak rozkrytí této pravdy, která přemýšlivým jistě neuniká, je tato kniha velmi výživná i směrem k dnešní realitě, kterou zcela pravdivě odhaluje.

Znáte to . . . nenápadné rozhlasové hlášení . . . vítejte v Událostech. V poslední době se ozývá stále více hlasů pro . . . to a to . . . Vláda nyní avizuje návrh . . . pro to a ono . . . a to je dopad zneužívaní . . . buzz.

Náš hlavní hrdina z knihy Game HP je na útěku. S penězi Pořadatele cestuje pod jinými identitami celým světem a hledá, jak se zabavit. Zcela v duchu první knihy se i v pokračování střídají krátké obrazy z děje, který prožívá sám HP a ze života jeho sestry Rebeccy. Skoky jakoby navazují, mnohdy Vám trvá jednu i dvě věty, než si uvědomíte, že jste v jiném obraze.

A opět se dějí věci, HP je je na pokraji smrti, aby se vzápětí vyhoupl do lůna firmy, která umě využívá internet ve prospěch svých zákazníků, stane se nežádoucí, pak zase žádoucí, je bezdomovcem a obratem akcionářem.

Rebecca je po neúspěšné misi odvolána z funkce a prožívá si pracovní i osobní krizi, aby se v závěru rozhodla pro zásadní krok, ale kam?. . . Oba sourozenci jsou jen kousek od sebe a přesto na míle vzdáleni, aby se v závěru sešli v lůnu Hry.

A všude v pozadí se „vzduchem vznáší“ . . . Game . . . skutečnost je hra a hra je skutečnost.

Jen se zde nemanipuluje s lidmi, kteří konají na základě objednávky objednavatele zcela dobrovolně, pod chtíčem hry (viz první díl Game) . . . zde se manipuluje s informacemi, které manipulují davy . . .

Fakt síla . . . především tím, že víc než román je to popsání dnešní reality . . . reality, kterou si buďto neuvědomujeme a nebo nechceme přijmout.

A ten závěr, když dočtete poslední větu dere se Vám na jazyk výkřik . . . Jak to? Co se to sakra děje? Rychle otočíte a ono již dál nic není . . . a nebo vlastně je, ve třetím díle (Bubble). Tak vyzývavě otevřený konec jsem již dlouho nezažil.

Kniha mne zcela pohltila a přitom po otočení poslední stránky mám takové podivné mrazení . . .

Tleskám a dávám plné hodnocení.

Marghe
25.10.2014 5 z 5

Super!!!Líbilo se mi ještě víc než první díl.

Verrrunka
25.10.2014 5 z 5

O hvězdičku lepší než první díl! Přispělo tomu hlavně omezení anglických výrazů, méně zbytečných sexuálních narážek a mnohem větší propracovanost děje, více dějových linek, které do sebe krásně zapadly. A na konci jsem jen krouitila hlavou a stylově si říkala WTF!!??

TheMajkee
20.10.2014 4 z 5

Parádní! Ze začátku to sice nemá takový tah jako Game, ale ve druhé půlce to nabere neskutečné obrátky, všechno se začne zamotávat a komplikovat a k rozpletení nezbývá nic jiného než číst a číst. Líbí se mi, že ačkoliv je příběh směrován trochu jinam než v prvním díle, na pozadí se události z jedničky stejně promítají a ovlivňují děj.

Autor má fakt skvělý,svižný a čtivý styl psaní. Oproti Game ubylo i anglických frází, za což jsem rád, protože ty mě v jedničce hodně obtěžovaly.

Heyhey
08.10.2014 5 z 5

Možnosti internetu jsou tu popsány fantasticky.

Amandaa
03.10.2014

První díl byl lepší, ale to už tak bývá. Každopádně jsem po Buzz měla náladu přečíst i třetí díl!

Lorrainee
28.09.2014 5 z 5

az doctu i treti dil, mozna pak budu schopna napsat i vic nez jen: WTF?!?! zatim pouze doporucuji!

Poky
17.09.2014 4 z 5

Tentokrát 4 hvězdičky zasloužené. Tento díl mě bavil o krapet více než Game. Ubylo i vlezlých anglických frází a přibylo postav. Opravdu to není vůbec špatné počtení.

E_Lan
07.09.2014 3 z 5

První díl byl opravdu o něco lepší. Přesto je kniha slušně napínavá od začatku do konce, jen některé pasáže jsou trochu zbytečné a některé zas trochu přitažené za vlasy. Je to celkově takový dobře čtivý průměr.

tuldas
27.08.2014 4 z 5

prvni díl byl lepší

Darf...
14.08.2014 4 z 5

Druhý díl série je podle mě stejně dobrý jako první. Stejně strhující, spousta pasáží opět dost přehnaných, ale proč ne. :-) Už se těším na třetí, doufám, že se v něm objasní všechny otázky, které mi v průběhu čtení obou dílů vyvstali na mysli. :-D