Buzz

Buzz https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166293/bmid_game-buzz-aYS-166293.jpg 4 536 107

Game / Hra série

HP, hrdina kultovního švédského thrilleru Game, je zpět. Zmizel v nejhlubším utajení, aby si zaslouženě užíval v potu tváře vydělané miliony, ale něco mu začíná chybět: adrenalinové vzrušení z riskantních situací, do nichž ho dostávala tajuplná Hra. Po vášnivé noci, strávené v luxusním dubajském hotelu s neodolatelnou Annou Argosovou, je vtažen do víru událostí příliš neuvěřitelných, aby byly pouhými náhodami. A navíc u Anny zahlédl děsivě povědomý bezdotykový mobil... Jeho sestra Rebecca Norménová konečně našla normálního přítele a byla povýšena. Ale ne nadlouho. Navíc si to s ní začal na svých stránkách vyřizovat záhadný blogger a kolegové se dobře baví... Oba sourozenci se zaplétají stále hlouběji do přediva pravdy a lži. Co je skutečné a co je virtuální? Řídí nás všechny neviditelná síť manipulátorů? A co může člověk udělat, když mu vyhrožuje kdosi, jehož existence se nedá dokázat?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Buzz , 2011

Alma-Nacida
20.07.2019 3 z 5

Tak tohle trošku drhlo. V závěru už bych někoho šoupla ze střechy taky. Od začátku jsem tipovala, která mrtvola bude na konci živá :-), a trefila jsem se. Strýček Ex Machina byl už trochu moc, zvlášť po tom, co se z něj vyklubalo, ale dobře. Mám půjčený i třetí díl, tak tomu dám šanci.

jaroiva
16.07.2019 1 z 5

A dost! Dočetla jsem skoro do poloviny a pořád se to ještě nerozjelo, takže končím. Ztratila jsem nějak motivaci to dočíst. A přitom první díl se mi tak líbil. Škoda.

evilunicorn
11.03.2019 3 z 5

Druhý díl mě trochu zklamal. Ten tam je nadhled a černý humor,tahle kniha jede podle zaběhnutých pravidel krimi žánru.Navíc vyvrcholení vedlejší dějové linky mě docela nepříjemně překvapilo svou naivitou.Ke konci je kniha až zbytečně překombinovaná a ztrácí lehkost prvního dílu.Samotná myšlenka knihy je ale zajímavá a ve své podstatě docela zneklidňující,ale nemůžu se ubránit dojmu, že se z tohoto tématu dalo získat víc.Stále silný nadprůměr,ale na první díl to podle mě nemá.

MM1979
25.01.2019 4 z 5

Oproti prvnímu dílu přidávám hvězdu. Zejména za méně anglických vět, které mi v jedničce fakt vadily. Celkově to bylo lepší, takové svižněší a už se těším na třetí díl - doporučuji! :-)

panPatejl
16.10.2018 5 z 5

Znáte to taky. Jezdit po světě s miliony na účtě je strašná pruda. Je tedy potřeba něco strašně posrat, aby bylo trochu vzrůšo. Tak se třeba necháte najmout do IT firmy, kde po vás ale místo zdrojáku chtějí psát kokotiny. Ano. V Norsku mají firmy, které lidem platí za to, že dělají troly! V podstatě to co děláte v práci na novinkách, jen s tím rozdílem, že nemusíte v panice mačkat ALT+TAB když jde kolem šéf!
V tý Zkandinávji tam se maj!. A mi ne. Za to múže Kalousek!

Michaeles
14.10.2018 3 z 5

Kniha nedosahovala kvality první knihy. Do čtení jsem se občas musel nutit. Závěr neukončený a "táhne" na další knihu.

Ladys
14.07.2018 3 z 5

Vzhledem k tomu, že člověk ví, že existuje třetí díl, tak se tím pro mě druhý stal průměrnou věcí. Místy s chutí, místy s lhostejností jsem se prokousal až na konec.
Kouzlo nové a neznámé zápletky zmizelo a tak jsem jen čekal, s čím se autor vytasí.
A jak jsem už psal. Protože vím, že je pokračování, zmizelo napětí, jak to s hrdiny dopadne.
Pro mě zbytečně dlouhá spojnice mezi prvním a třetím dílem. Ten si přečtu také, abych věděl, jak to dopadlo a jen doufám, že se autor ještě vytáhne.

allyce
28.06.2018 3 z 5

Oddechově jsem se bavila a představa ovlivněného virtuálního světa mě docela dost znepokojila. Možná proto, že věřím, že je ovlivnitelný a my, běžní uživatelé, jsme masírovaní a kočírovaní cílenými reklamami i událostmi.

Tazz1
08.04.2018 4 z 5

Kniha dobrá, nezklamala, důstojný nástupce prvního dílu. Pokud se něco takového již s internetem děje, tak potěš koště. Anglické výrazy a obraty mi nevadily, do popkuktury skvěle zapadají. Jen se mi čím dál tím víc hnusil hlavní hrdina. Buď byl sjetej nebo napitej, případně obojí. Konec strhující.

Lenka40
13.03.2018 2 z 5

Tak s prvím dílem jsem se nějak poprala , ale bohuže u druhého dílu jsem dala 200 stran a končím .Hlavní hrdina mi je nesympatický. Ty anglické věty v textu přeskakuji a musím říct ,že mě při četbě dost rušily. Přijde mi ,že těch dvěstě stran bylo o ničem , čekala jsem víc akce atd. Takže do třetího dílu už nejdu

Fiza
25.07.2017 3 z 5

Stejně jako první díl i zde jsem měl problém se vstřebáním anglických frází. Bylo jich sice míň, takže to ke konci nerušilo tak extrémně, ale obzvlášť "... you name it" mě iritovalo s každým použitím víc a víc.

Co se týče obsahu... (high pitch voice) meh! Nejvíc mě oslovila ona konspirační část, kde svobodný internet má vlastně na kahánku. Otázka samozřejmě je, jak moc je tato teorie konspirační, protože za vším hledej prachy... nebo jak by řekl HP, it's all about money.

Děj mi přišel ke konci až příliš zamotaný a HP, jako každý správný akční hrdina, byl zachráněn v poslední chvíli nespočetněkrát.

No a nakonec jeden citát: "Ten chlap ani neměl guts na to, aby mu dal punch do fejsu…". Věřím, že takto mluví maximálně zdrogovaná liška po dvoudenním tahu u medvěda v brlohu...

Romžiry
10.07.2017 2 z 5

Slabší než první díl. Nějak mi nesedl hlavní hrdina, Dospělý člověk s pubertou. Už jsem s tím měla problém v 1.

ladyfromskye
05.06.2017 4 z 5

Buzz byl bohužel o něco slabší než Game. Autor se sice - až na jednu dvě výjimky - poučil z chyb, kterých se v první knize dopustil, zato si zase jiné vymyslel.
I v Game už mohli šťouraví čtenáři obvinit autora z toho, že některé náhody byly až moc přitažené za vlasy, k dokonalosti to ale Anders de la Motte dovedl až tady. Polovina událostí měla co dělat, aby nepřepadla přes hranu, čtvrtina takové štěstí neměla a sjela jak namydlený blesk. A navíc se děj místy hodně vlekl a jeho záživnost taky občas padala k bodu absolutní nuly.
Přesto jsem opět udělila 4*. Příběh se začal po částečném rozplétání zase zaplétat a směřuje přitom do zajímavých vod. Takže třetí díl, Bubble, otevírám ještě dnes.

a.r.nick
15.05.2017 5 z 5

Druhý díl podle mě perfektně navazuje na ten první, i když už je o něčem jiném ;) - ale postavy zůstaly. Děj je opět velice napínavý a plný zvratů, ale navíc se čtenář dozví hodně ze "zákulisí internetu" a může si udělat vlastní obrázek, jestli a jak je dennodenně ovlivňován, masírován a manipulován, aniž by si to uvědomoval...

zichisek
27.04.2017 4 z 5

Četla jsem hned po Game. Bála jsem se, že to bude zas jen další natahování příběhu. Opak byl pravdou. Knihu jsem hltala a přečetla v rekordním čase :)

BiancaB
25.03.2017 4 z 5

První díl Game mě vyloženě nadchnul, tak jsem se s chutí vrhla na Buzz. Musím říct, že děj ubíhal velmi rychle a knížku se mi nechtělo vůbec odkládat. Celá ta myšlenka společnosti o ovlivňování názorů, usměrňování a ovládání diskuzí, vypichování článků do popředí a jiných do pozadí mě hodně zaujal a je dost k zamyšlení. Pro mě je Buzz určitě obsahově dosti odlišná oproti Game,nicméně mě opravdu hodně bavila. Jen mě trošku zklamal ten konec, těšila jsem se na podobný překvapivý závěr jako v prvním díle. Uvidíme co přinese třetí díl :)

zd0981
17.03.2017 3 z 5

Špatně zpracovaný atraktivní námět. Je pravda, že oproti 1. knize tady stresované osoby méně zvrací. Možná pečlivá redakční práce mohla zabránit některým logickým kiksům ...

Demonlover
14.03.2017 5 z 5

Překvapení! Ještě lepší než Game! Akční, má to spád,ani moment nudy. Objednal jsem si i třetí díl, této skvělé trilogie, už se nemůžu dočkat až ho začnu číst.

Scharks
15.02.2017 5 z 5

Tahle série mě začíná čím dál víc bavit :D Konec byl fakt povedený, vřele doporučuji všem kdo chtějí napětí okořeněné o něco trošku nekonvenčního ;) A rovnou vyrážím do knihovničky pro třetí díl! :D

LahoferRose
23.01.2017 5 z 5

Pokračování Game je trochu jiné. Asi mne z trilogie bavilo nejvíc, ač nejsem ajťák a sem tam jsem skutečně nerozuměla na 100% všechny ty počítačové kličky. HP je skutečně ve velkém průšvihu.