Buzz

Buzz https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166293/bmid_game-buzz-aYS-166293.jpg 4 536 107

Game / Hra série

HP, hrdina kultovního švédského thrilleru Game, je zpět. Zmizel v nejhlubším utajení, aby si zaslouženě užíval v potu tváře vydělané miliony, ale něco mu začíná chybět: adrenalinové vzrušení z riskantních situací, do nichž ho dostávala tajuplná Hra. Po vášnivé noci, strávené v luxusním dubajském hotelu s neodolatelnou Annou Argosovou, je vtažen do víru událostí příliš neuvěřitelných, aby byly pouhými náhodami. A navíc u Anny zahlédl děsivě povědomý bezdotykový mobil... Jeho sestra Rebecca Norménová konečně našla normálního přítele a byla povýšena. Ale ne nadlouho. Navíc si to s ní začal na svých stránkách vyřizovat záhadný blogger a kolegové se dobře baví... Oba sourozenci se zaplétají stále hlouběji do přediva pravdy a lži. Co je skutečné a co je virtuální? Řídí nás všechny neviditelná síť manipulátorů? A co může člověk udělat, když mu vyhrožuje kdosi, jehož existence se nedá dokázat?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Buzz , 2011

krakenka8
19.04.2024 5 z 5

U první knížky jsem si ze začátku říkala, že to asi nebude pro mě, ale po pár stránkách jsem zjistila, že čtu bez dechu a s napětím, co z toho vyleze. Další díl to samé Buzz, ten jsem stihla za den a pecka. Myslím, že námět by byl skvělý na zfilmování

desert.fox
07.03.2024 2 z 5

Není to můj styl. Přeskakuji stránky, ať už to mám za sebou.

Timkim
27.01.2024 4 z 5

Popravdě, první díl se mi líbil víc. I když tento se mi zdá komplexnější a vyváženější. Zde mi chybělo to napětí z hry. Šlo spíš o to, kdo s kým vydrbe víc. Každopádně, už vím jak fungují diskuze na netu a co je to za lidi, kteří předkládají jen tu správnou pravdu. Jsem zvědavý na závěr trilogie. Dnes za solidních 85%

Čand@
17.04.2023 3 z 5

Asi preto, že moja dcéra písala na tému zneužívania osobných dát z internetu firmami svoju bakalársku prácu, nebolo to pre mňa až také ohromujúce. Keďže o tom už mám trochu šajnu, popisované praktiky ma neprekvapovali, sú uveriteľné. A hoci z tohoto dielu nie som taká nadšená ako z prvého, záver ma presvedčil, že chcem opäť vedieť WTF will be next?! :))) Tretie pokračovanie si zaiste musím prečítať.

Swissman
16.03.2023 5 z 5

Tahle kniha dokazuje, jak je super, když na pokračování máte fakt nabito a nevaříte zas to samé. Děj krásně navazuje na první díl, opět je to čtivé, napínavé a skvěle vymyšlené.

knihomolka525
01.02.2023 5 z 5

zajímavý příběh z trollích hnízd a podrazů v IT prostředí.Člověk má nějakou představu, ale tohle je fakt nářez.Jak fundovaně spisovatel téma podal.Kniha z někdy roku 2013 a dneska už je kybernetika podstatně jinde.Všelijaké útoky apod.A tu angličtinu si mohli překladatelé odpustit .Byl to velmi rušivý element a chvílemi jsem knihu chtěla odložit!Kdyby to měli v závorce přeložit tak by kniha byla těžká bichle.

olusas
06.12.2022

Přiznám se, že jsem to vzdala. Možná se k sérii ještě časem vrátím, ale momentálně mě nechytla. Značně mě otrávilo množství anglických vět, netuším, zda jsou pro příběh podstatné, ale ani to nezjistím, protože angličtina je pro mě skutečně cizí jazyk. V prvním díle jsem to ještě nějak protrpěla, druhý už nedávám.

gretl74
10.11.2022 4 z 5

Spokojenost, nemůžu si stěžovat ,)
Užila jsem si to víc než první díl. V Game jsem měla trošku problém s hlavním "hrdinou", protože ve skutečnosti jsou mi podobní týpkové silně nesympatičtí. Teď už jsem jeho charakteru přišla na chuť a dokonce mu i fandím. Tak ano, spousta toho byla přitažená za vlasy, neuvěřitelných náhod tam bylo neuvěřitelně mnoho a jedno z vláken bylo hooodně překombinované. Přesto jsem četla jedním dechem a na stole už leží připravený díl třetí.

esty8532
08.08.2022 3 z 5

Lepší pokračování první knihy je vidět tah na branku a větší propracovanost hlavní postavy. Hlavní téma je manipulace a závislost na adrenalinu byť cena za tento pocit je vysoká

senbja
27.01.2022 4 z 5

Četlo se to dobře, i když prostředí, ve kterém se odehrává děj, je mi spíše cizí. A také se mi stalo poprvé, že bych nepochopila, jak příběh vlastně skončil. Možná mi chybí první díl Game, nebo pochopím, až přečtu třetí. :-(

senbja
25.01.2022 4 z 5

První díl se mi nepodařilo půjčit, tak začínám tímto. Hned zkraje jsem ráda, že umím anglicky. V opačném případě bych asi knihu odložila. Anglické věty sice nijak neohrožují pochopení děje, ale to bych nevěděla. Zajímalo by mě, jestli je to v originálu stejné a překladatel jen zachoval původní záměr. Zatím se "rozkoukávám" a doufám, že se neztratím v tom, že jsem nečetla první díl.

kaffa
05.08.2021 4 z 5

(SPOILER) no nevím, na mě byly dvě třetiny knihy celkem nudné a nezáživné.... becca, jinak zásadová až hrůza, objede se svou garáží půlku policejního sboru - nevěrohodné podle prvního dílu, hp by se podle mě musel samou schízou už docela zbláznit a nechat se zavřít do polstrované cely 2x2 metry ve slušivém kazajkovém oblečku....

no dobře, tohle by moc nefungovalo ve druhém díle.... bavit mě to začalo v podstatě až na konci knihy, kdy docházelo k rozuzlení, ale zároveň také k zapletení do dalších vztahů.... angličtina už netrhala tolik uši, možná sem si zvykla anebo jí bylo méně....

možná sem měla malou prodlevu mezi čtením prvního a druhého dílu, a tak mi druhá kniha fakt nesedla a ani si mě nepřipoutala jako jednička.... nevím, nicméně za ten závěr, jedna hvězda navíc....

lakyh
03.09.2020 4 z 5

to přečtení Game jsem četl druhý díl spíše jen proto, že jsem si koupil rovnou celou trilogii, a začátek možná první třetina knihy byla taková mdlá, nezajímavá, postupně se to ale začalo více a více rozvíjet až jsem byl na konci rád, že jsem si Buzz přečetl a nakonec mohu hodnotit velmi pozitivně, příběh byl hodně propletený navzájem a zápletky a úniky z těch situací byly skvělé a hlavně mě fascinovalo to popsání zákoutí a možná skutečných možností jak funguje internet a ovlivňování společenských názorů, maskování některých informací atd... to mi na tom přišlo to co mě nejvíc bavilo. Možná bych dal i pět hvězd, ale na druhou stranu jsou lepší knihy od začátku do konce

MartinProtschke
25.05.2020 4 z 5

Ještě lepší jak Game, už se těším na závěr,jak to všechno dopadne. De la Motte je teď můj další oblíbený severský autor.

jokabuki
14.03.2020 5 z 5

Vynikající.

mirec88
07.03.2020 5 z 5

Pokračovanie Hry so slovenským názvom Šum je ešte lepšie ako prvý diel a som veľmi zvedavý ako sa skončí v treťom dieli.

Janík511
21.02.2020 4 z 5

Game slabota a tohle už mělo šťávu. Jdu hned na trojku, ať vim, jak to dopadne.

alkazemka
10.02.2020 4 z 5

Další dávka napínavého propletence navazující na výborný "Game". Bohužel jsem se zkraje tak trochu ztrácela ve virtuálním světě, ve všech těch setupech, trollech či bloggerech, a jako "troll", a to doslova, jsem si připadala já. Nicméně to vůbec nevadí. Nakonec mě to pohltilo stejně jako hlavního hrdinu "Hra". Až do konce jsem vůbec netušila.... Žádné takové, že vrah je zahradník. Všichni v příběhu mohli být na jakékoliv straně barikády. Uf!

"Občas, když chcete, aby se něco změnilo, musíte vzít věci do vlastních rukou"

blanickaa1
20.01.2020 4 z 5

Za mne lepší než Game.

betys6914
28.07.2019 3 z 5

průměrný druhý díl. Chápu, že autor potřebuje připravit půdu pro velké finále, ale to neznamená, že se půlku knihy nebude nic dít. Byly tam věci, které mě bavily, ale zase jich nebylo tolik. Pár momentů už nedávalo smysl vůbec. No, uvidíme co třetí díl.