Bubble

Bubble https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199927/bmid_game-bubble-uFH-199927.jpg 4 438 81

Game / Hra série

< 3. díl

BUBBLE završuje trilogii originálních švédských krimirománů o prostředí IT technologií a sociálních sítí, jejich ovládání a zneužívání. GAME a BUZZ rozehrály nevyzpytatelnou Hru o (ne)alternativní (ne)kontrolované (ne)virtuální realitě. Hlavní hrdina HP se sice snaží ze Hry vymanit, ale poté co jeho sestra Rebecca narazí na jistou léta neotvíranou bankovní schránku, nebezpečí je zpět. A větší než kdy předtím... BUBBLE přináší dramatický a aktuální příběh o tom, jak se snažíme budovat bubliny bezpečí ve světě, který je nepřetržitě digitálně sledován. Velké i malé bubliny však mají jedno společné: dříve či později prasknou...... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

[bubble] , 2012

Timkim
Timkim
29.02.2024 4 z 5

Začátek knihy byl na můj vkus velmi pomalý. HP byl pro mě absolutní looser a nefandil jsem mu ani za mák. Navíc politikaření, spousta IT pojmů, pro člověka neznalého bylo ubíjející. Byl jsem rozhodnutý dát sotva tři, ale od poloviny se to zlomilo, akce střídala akci a konec byl překvapivý. Takže ano, na čtyři to dá a celou sérii hodnotím též kladně. Dnes 85%

Kopretinka784
Kopretinka784
24.07.2023 5 z 5

Tak po přečtení všech tří dílů musím přiznat, že to bylo místy dost napínavé. S anglickými "vsuvkami" jsem už počítala. Neustálé udržování v napětí " kdo je kdo a za koho kope" bylo skvělé. No a konec = třešnička na dortu.
Jsem zvědavá jaká bude autorova, prý už klasická, detektivka Smrt přichází na prohlídku.

Swissman
Swissman
16.03.2023 5 z 5

Do třetice super příběh. Celou sérii vřele doporučuji všem, kdo v blažené neznalosti vystavují svůj život na sítích, sbírají lajky a myslí si, že se jim nic špatného nikdy nemůže stát. Autor má moji plnou pozornost a další knihy určitě skončí v mé knihovničce.

gretl74
gretl74
16.11.2022 5 z 5

Celou sérii jsem slupla jak malinu. Líbily se mi všechny tři díly, každý byl něčím maličko jiný, ale všechny čtivé, napínavé, originální. Tak ano, těch náhod je tam vážně až dost, ale já mám tenhle styl nadsázka+ironie ráda. Něčím mi to připomínalo Poutníka. Každopádně jsem z celé trilogie nadšená a s radostí vyzkouším nějaký další autorův počin.

playada
playada
01.02.2022 5 z 5

Asi je to dobré, akorát, že to čtu zřejmě pozpátku... Začínám hrou 3 a to je asi trošku problém. Že jsem měla začít hrou 1... Malinko jsem se v příběhu ztrácela... Takže pro všechny, kteří se chystají knihu číst : ano, ale začněte pěkně od začátku !!

Daniela
Daniela
16.10.2020

Knihu jsem četla velmi dlouho a myslela jsem že bude lepší, na to, že to má být bestseller, no nevím, asi je jiná doba, ale je fakt, četla jsem i horší knihy, hodnoceni možná 1 hvězdička už kvůli obalu, který se mi líbí.

kokrokr
kokrokr
15.07.2020 3 z 5

(SPOILER) Ve dvaceti bych možná dal plný počet bodů. Ve svém současném věku jen kroutím hlavou nad idiotským chováním Henrika a Rebeky. Zajímavé je, že Henrik ožralý, zfetovaný, uštknutý či nemocný udělá vždy to, co hra očekává. Tady logika pokulhává na obě zlomené nohy. Autor nám předhazuje jeden nesmysl za druhým. Já mu to teda nevěřím.

MartinProtschke
MartinProtschke
27.05.2020 5 z 5

Tak tahle trilogie byla skvělá ????

alkazemka
alkazemka
23.05.2020 4 z 5

Parádní a napínavé čtení, co má spád od začátku do konce. "Bubble" je poslední díl trilogie (Game, Buzz), u které si nejsem jistá, jestli se dá číst bez posloupnosti. Návaznost na minulé díly mi v tomto případě přijde poměrně důležitá, ale třeba taky ne, což však já už nikdy nezjistím...
Virtuální realita a svět IT má pro mě velké množství tajemství a záhad sám o sobě, natož když si s ním pohraje fešácký pan spisovatel, bývalý policista a IT specialista bezpečnostních služeb. No a ten konec! Uuuuf! Člověk v podvědomí spřádá ty nejnemožnější varianty, aby sám sebe přesvědčil, že ho nějaký spisovatel přece neoblafne, ale - oblafl a parádně!

"Jak se předpovídá budoucnost? No přece tak, že se podíváš do minulosti...."

jokabuki
jokabuki
14.03.2020 5 z 5

Výborný thriller, autor umí úžasně zaujmou a přitáhnout čtenáře. Děj se vrství a napětí stupňuje.

mirec88
mirec88
10.03.2020 5 z 5

Skvelé akčné zakončenie série. Koniec, ktorý som nečakal ma úplne dostal a do konca nebolo jasné, kto na ktorú stranu hrá a ako to je naozaj. Úžasný konšpiračný thriller a dôstojné zakončenie série.

Janík511
Janík511
23.02.2020 4 z 5

Dočeno, ufff, byla to ale fuška s touhle sérii. Konec mi pořád přišel otevřený a vlastně vůbec nevím, kdo byl Pořadatel. Jednou stačilo, hodnotím jako zajímavou změnu a zpestření.

Dada077
Dada077
30.07.2019 5 z 5

záver trilógie bol asi najlepší, aj keď akčné scény boli podľa mňa už tak trochu nasilu, ale ponúka pohľad na skutočnosť, ako nás virtuálny svet ovláda a manipuluje s nami. Nie je to kniha pre paranoikov.

Alma-Nacida
Alma-Nacida
23.07.2019 2 z 5

Tak nevím, buď jsem už přesycená, nebo to bylo fakt blbý. Každopádně mě to nějak nebavilo, hadi, bomby, natvrdlá sestra a strašlivý Magnus.

preciousek
preciousek
16.04.2019 5 z 5

Celá trilogie se mi moc líbila, akorát co bych vytkla, v první knize bylo hodně používaných anglickým vsuvek, v druhé knize míň a ve třetí skoro vůbec... tak buďto to dát všude nebo nikde... Jinak všechny knihy se četly super, doporučuji :)

evilunicorn
evilunicorn
19.03.2019 5 z 5

Mnohem lepší než druhý díl.Obě dějové linky do sebe daleko víc zapadají, vrátil se i onen kousavý druh humoru, který mě bavil u prvního dílu,a přitom kniha ještě stihne přidat na tempu v akčnějších částech děje.Zvraty byly osvěžující,a ono "ničemu nevěř" fungovalo skvěle.Vyborný závěr této trilogie!

MM1979
MM1979
25.01.2019 4 z 5

Dûstojné zakončení příběhu! Napínavé do posledního řádku. Nikomu nelze věřit, nic není tak jak se zdá :-) Všechno je hra... Jen Pořadatel určí kdy je konec!

panPatejl
panPatejl
16.10.2018 4 z 5

Když si poblijete peřinu, tak ji můžete otočit a spíte v suchu. Možná to trošku smrdí, ale jinak je to docela fajn. Když se ale poblejete znova a zkusíte ji otočit ještě jednou, tak zjistíte, že už to tak dobře nefunguje. Proč to zmiňuji zrovna u třetího dílu? Mezi zvratkou a zvratem totiž není zas až takový rozdíl. Mottejlův styl je strhující, ale k tomu je potřeba zvrat. Zvracel Gejm, zvracel v Šum, ale ještě než stihnul vyzvrátit Bublinu tak se na nás nalepila ta studená zvratka z Gejmu. Ne že bych si chtěl stěžovat. Pořád byl bublinozvrat(ek) slušnej. Ale bylo by mu lehčí uvěřit, když by si tím nepo(dr/bl)ejval zvratky předchozí.
Závěr to nebyl špatnej, ale pro příště bych doporučoval držet se přísloví: "Nepobliješ dvakrát stejnou nohu."

Ladys
Ladys
13.08.2018 2 z 5

Hodnotit příběh jako celek tří dílů dohromady, dám lepší čtyři.
Za tento třetí díl samostatně dám ale pouze dvě. Proč?
Vše podstatné už bylo řečeno v předchozích dílech.
Neměl jsem se na co těšit, čím být překvapen a překvapován.
Dočetl jsem jen proto, abych si potvrdil, jaký konec přinese závěr knihy. A nemýlil jsem se. Kromě úplně poslední věty v knize. Tu jsem předvídat nemohl, uznávám.
Přes všechnu mou kritiku se ale kniha čte opět více méně sama, toho se bát nemusíte. Jen už prostě totálně zmizelo kouzlo překvapení. Proto pouze dvě hvězdy.

Romžiry
Romžiry