Sním o tobě

Sním o tobě https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/9456/bmid_gamblers-snim-o-tobe-dkt-9456.jpg 5 342 42

Hazardní hráči série

< 2. díl

Série Gamblers - Přijdu si pro tebe - Sním o tobě Derek Craven se dokázal vypracovat z naprosté bídy na majitele nejluxusnější londýnské herny. Nebylo to nijak snadné: na cestě k obrovskému majetku a vysokému společenskému postavení se musel obrnit vůči zištnosti a pokrytectví svého okolí. Nyní sice patří mezi anglickou smetánku, ale je z něj tvrdý a podezřívavý muž s okoralým srdcem. Když se díky pracovním povinnostem setká s mladičkou Sárou Fieldingovou, rozčiluje ho její nevinnost a naivní chování. Avšak v jeho ponurém království, kde se třpytí drahocenné šperky a lidé získávají či ztrácejí obrovská jmění, se může šedá myška změnit v okouzlující krásku, která uhrane i světaznalého muže. Derek ke svému překvapení zjistí, že ta obyčejná dívenka z venkova dokázala otřást jeho cynickou duší, vzbudit v něm vášeň a naději na to, že by mohl být upřímně milován.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Domino

Dreaming of You , 1994

Senza Jenka
30.07.2023 4 z 5

Sára se občas chovala poněkud hloupě a naivně. Hůř, než Lilly z předchozí knihy. Ale scénka na schodech ve věži byla dobrá.
Řekla bych, že kniha patří mezi to lepší z žánru. Překlad a redakční práce tradičně na draka. A příšerná obálka - ten Tarzan je tam, jak pěst na oko.

Edita1702
04.03.2023 5 z 5

Dereka jsem si oblíbila již v prvním díle, byl velmi ctižádostivý a přesto si pořád myslel že není dost dobrý, Sára se k němu velmi hodila se svým pohledem na tehdejší dobu. Kniha se mě velmi líbí a čtenářům mě podobným, doporučuji přečíst Zimní naději.

johana3160
30.12.2022 4 z 5

Neoslni, neurazi. Celkem zajimavy napad, ale po svatbe uz to nebylo ono, jako by se autorka snazila najednou narvat co nejvic akce a Derek hrozne vymekl a uz to nebyl proste ten hrdina co se mi libil na zacatku…

Bergerac16
03.05.2022 2 z 5

Negativa: zase naprosto strašný obrázek na obálce knihy. Ve druhé polovině příběh ztrácí dech, zamilovaný Derek je tak nějak málo uvěřitelný najednou už nebyl ani zemitý, ani cynický. Chyběl mi humor, který v předchozích příbězích byl vždy zastoupen, celé to potom už bylo předramatizované (požár herny, únos)
Pozitiva: zajímavá zápletka, hrdinka Sára je žena, která nikoho pokrytecky nesoudí a vnímá postavy z pochybného prostředí s otevřenou myslí. Je zpestřením, že hrdinka je spisovatelkou; prostředí gamblerského salónu jsou čtenářsky poutavé kulisy.

allyska
26.11.2021 5 z 5

Příběh ještě o něco lepší než v předchozím dílu. Derek měl opravdu zajímavou minulost a líbil se mi jako další hrdinové od Kleypas, Westcliff, Tom Severin a Leo. Jinak je hrozné, jak v té době málo stačí, aby žena ztratila svoje postavení. Někdo ji znásilní a ona by byla ta poškozená a bůhví, jak by to dopadlo s oním šlechticem, kteří se mohli často vykoupit a vše se ututlalo.

katkaq
20.04.2021 3 z 5

Ten samotný koncept mě nadchl, co ale trošku zmírnilo mé nadšení byly některé scény a potom snaha Kleypas vnutit čtenáři, kdo je zlý a kdo je hodný. Vykreslení Sářina snoubence mě absolutně znechutilo (ani ne tak samotná postava, jako spíše to jak ji Kleypas vytvořila) Jinak je příběh čtivý a rychle utíká. Je to trochu jako setkání světla (Sára) a tmy (Derek).

miruska1
01.04.2021 5 z 5

Super. Autorka nezklamala....

Majjina
30.12.2020 3 z 5

Neurazí, nenadchne...na nedělní odpoledne je přímo stvořená.

MonaLisa42
29.05.2020 5 z 5

Krásná kniha, přečtená jedním dechem. Pobavila a vtáhla do děje.
Derek byl úžasný už v minulé knize, a zde jsem se o něm a jeho odporné minulosti dozvěděla ještě daleko víc. Ze začátku jsem nevěděla, co si mám o Sáře myslet, ale překvapila mě, a také jsem si ji oblíbila. Udivuje mě, že je možné dát dohromady tak rozdílné bytosti - autorka dokáže spojit prostě cokoliv. Zajímalo by mě, kde nakonec zkončil personál z klubu... Potěšilo mě, že v příběhu hráli důležitou roli postavy z předešlé knihy.
Líbila se mi ještě více než minulý díl. Moc děkuji!!!

lusitta05
15.05.2020 4 z 5

Niekedy sú obálky otrasné, ale záleží na obsahu. Romantika, ktorá sa dobre číta. Čo som chcela, to som dostala. Ja som spokojná.

tatjana1737
13.05.2020 2 z 5

(SPOILER) !!! POZOR SPOILERY !!!

Tuhle knihu jsem si v knihovně půjčila, když jsem ještě o LK nic nevěděla a šla do ní jako do autorky na doporučení. Obálka mi přišla tak nechutná, že jsem si knihu vzala už jen z recese - kdyby mi Kleypasovou nedoporučili, tak obálky většiny jejích knih by mne od čtení spolehlivě odradily. Takhle je tedy ultra ohavná, muskulatura aktéra je až fuj, o vzrušeném výrazu poloodhalené děvy, která mu buď prováděla, nebo se k tomu chystala, potěšení velmi intimního druhu v oblasti necudných partií, nemluvě. (Pokud to prováděla, chápu výraz toho chlapíka, který je sám o sobě potravou pro cyniky a katy knižních obálek.) Možná, že v knihovně to někdo viděl podobně jako já, protože zrovna tu oblast necudných partií přelepil štítkem s čárovým kódem.
(Mimochodem: Pokud hlavní hrdinka byla bruneta, je ta dáma na obálce Joyce?? To by tomu dodávalo nový rozměr!)

Nemohu si pomoci... Zápletka spisovatelky z venkova a protřelého hříšníka mi vůbec nesedla. Bylo to vtipné, bylo to svižné, ale pro mne to bylo hrozně neuvěřitelné. Oceňuji sice výskyt postav, které znám z jiných knih od Kleypasové, ale takový Ivo Jenner mi odsud (na rozdíl od třetího dílu Čekanek) vyšel spíše jako tupý a primitivní buran, který nechá ženu v nesnázích kvůli páru koní. Ano, na konci se sice ukázal jako klaďas, ale i tak... Vůbec mám problém s vykreslením vedlejších postav, které jsou buď ryze kladné a straní hrdince (zaměstnanci klubu), a nebo to jsou osoby nízké a předurčené ke čtenářovu opovržení (Joyce). Proč nemohl být Sářin snoubenec podán třeba jako syn, věrně milující svoji matku, vědomý si jejích chyb, ale tolik vedený smyslem pro čest a povinnost (což by u anglického gentlemana nebylo nic neobvyklého!), že matku nemůže opustit "jen" pro lásku ke své osudové ženě? Nene, musí to být mamánek a slaboch, aby pro Dereka nepředstavoval žádnou konkurenci.

Vyobrazení dobového Londýna a hráčského klubu na mne - asi i proto, že o tom nic nevím :-) - působilo docela věrohodně. (Ale možná je to dané tím, že jsem taky ovlivněná zjednodušením a stereotypy.) Přesto mne zamrzelo, že autorka blíže neosvětlila termín cockney, který v anglicky mluvícím prostředí čtenář chápe, ale v českém může být něčím novým. Význam jsem si domyslela a dohledala na wikipedii, ale překladatelka mohla utrousit alespoň drobnou poznámku pod čarou. Oproti tomu psaní slova gin jako džin ve mně vyvolalo asociaci na díl Káti a Škubánka :-X.

Celá zápletka kolem Mathildy (a to, jak zatvrzele lidé odmítali uvěřit tomu, že je vymyšlená) se mi moc líbila. Nejen, jak si do ní každý projektoval vlastní scénář jejích osudů (je v klášteře, vydržuje si ji lord, ...), ale i to, jak se zjevila na Derekově plese. Tyhle proměny šedé myšky ve femme fatale jsou sázkou na jistotu a Kleypasová to napsala moc hezky, včetně dialogů s majitelem klubu.

"Ve skutečnosti," pronesla tajnůstkářsky, "tady teď nejsem. Tohle se vůbec neděje. Právě jste na návštěvě v mém snu."
"Opravdu?" Sklonil hlavu a zblízka se na ni usmíval. Na rtech cítila jeho teplý dech. "Tak se neprobouzejte, andílku. Rád bych tam nějakou dobu zůstal."

"Chci vidět vaši tvář."
"Místo toho vám ji popíšu. Dvě oči, nos, ústa..."

Scéna, v níž měla být Sára zneuctěna, mi přišla přitažená za vlasy. Na jednu stranu to tam každý dělá s každým, ale pak stačí jen to, že ji přistihli v nějaké kompromitující situaci (kterou evidentně sama nezavinila), a už je za tu špatnou? A vůbec i další věci mi nedávaly smysl. To Sára jen tak skousla, že se Derek vyspal s Tabithou? Jistě, je to velká romantika, protože při tom myslel na ni, ale tohle její vztah k prostitutce neovlivnilo? Nezanechalo to v ní ani malou ránu, kterou by hrdinové museli řešit? Asi jsem už moc zkažená jinou četbou, ale chtěla bych od autorky víc. Po přečtení tří jejích knih po sobě ale musím smutně konstatovat, že mi to zřejmě nemůže dát. Podobně jako u Deveraux jsou si hrdinové od začátku předurčeni a i když si třeba udělají nějakou opravdu velkou špatnost (v tomto konkrétním případě nikoli, ale jinde - Síla osudu - ano), stejně si na konci padnou do náruče a vše je zapomenuto. Všichni ti, kteří jim stáli v cestě, jsou odklizeni a je na ně zapomenuto (což mi přijde zejména nelogické v knize Kouzlo podzimu), takže jen zkažený čtenář může (marně) čekat, že se ještě někdy v budoucnu zjeví a budou opět škodit. Sám hrdina, který je na počátku líčen jako ten, co se nudí a cítí se prázdný, na konci ňuňá svoje miminko a ukazuje, že po boku té pravé se každý může stát citlivým mužem (a vedle toho samozřejmě nepřestane být vášnivým alfa samcem).

Kdybych nezačala u Kleypasové sérií Čekanky, asi by moje očekávání nebyla tak vysoká a moje hodnocení tak nízká. Bohužel, i 2. díl Hazardních hráčů musím hodnotit spíše jako lepší průměr červené knihovny. Jako oddychová četba je to pěkné, obsahuje to mnoho hezkých momentů, ale pokud někdo hledá velký a silný milostný příběh, který by se mu trvale vryl do paměti i do srdce, tak ten tady nenajde.

Damienronnie
05.01.2020 5 z 5

Aj po rokoch výborná :)

Petra-1
09.11.2019 4 z 5

Velmi hezká kniha.

luci2
03.11.2019 5 z 5

Znovu jsem cetla a opět mě naprosto uchvátila. A tak nebylo problém ji přečíst jedním dechem. Derek a Sára jsou kouzelní a jejich příběh bude patřit k mým oblíbeným. Romantika každým coulem, která pohladi kazdou romantickou duši. Tuto knihu si stojí za to přečíst!!!

moudivlacek
30.09.2019 5 z 5

Dokonalá romantika s hlubokým citovým podtextem, není to jen obyčejná červená knihovna, ale dokonalá studie dvou duší. Derek naoko je zbohatlík vyhouplý ze spodiny, jeho protějšek Sára, která je divoká a touží po skutečné lásce a uznání. A také je tu 1 prohnilá šlechtična, která nechce slyšet slůvko NE a myslí si, že může mít vše, co si zamane.
Nádherné, minisérie - ale krásná.

DUNIKO
15.09.2019 5 z 5

Naprostá dokonalost♥️!Žádná hluchá místa, zbytečné natahování nebo uťatý konec.Krásný,nádherný, plynulý příběh.Pani spisovatelka prostě umí.

petraj30
15.08.2019 5 z 5

Romantická, krásná a taaaaaaaaak sladká, kniha působila jako balzám:-) velmi se mi to líbilo, ale první díl mi přišel o chloupek lepší

ariel platto
15.08.2018 4 z 5

Derek byl úžasný, už v předchozím díle jsem se na něj moc těšila. Sára byla taky moc fajn. Ale nějak jsem Derekovi nemohla uvěřit, jak moc se do ní zamiloval, když vím, že v předchozí části byl platonicky zamilovaný do Lily. Čekala jsem něco víc VAU, co zastíní Lily.

Maruš.D
15.08.2018 5 z 5

Další kniha ze série Gamblers je úžasná. Obě postavy jsou zajímavé, nenudí a prostě a jednoduše si je zamilujete. Velmi se mi líbila postava Dareka. Komplikovaná a přitom tolik čitelná. Příběh je poutavý a vtáhne vás do děje. Ze začátku to byla vážně jízda, pak přišla malá část, kdy jsem trošičku postrádala nějakou akci. Za mě tam kousek chyběl. Nicméně konec byl zase úplná horská dráha.

vcielka
17.06.2018 5 z 5

Precitane druhykrat a stale sa mi to paci rovnako. Od Kleypasovej sa asi dozivotne neodtrhnem.