Galimatyáš v Tichomoří

Galimatyáš v Tichomoří https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77536/galimatyas-v-tichomo-77536.jpg 5 7 2

Účastník plavby na voru Kon-Tiki vypráví mladým čtenářům o příhodách švédského chlapce na ostrovech ve východní části Tichého oceánu a seznamuje je zajímavou formou se vzdálenými zeměmi a životem jejich obyvatelů.

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Villervalle i Söderhavet , 1957

mulderka
27.05.2018 5 z 5

Někdy v 12-13 letech mě tahle knížka moc bavila. Klidně bych si dala opáčko. Když se mi dostane do ruky, případně do čtečky, velice ráda si Galimatyášova dobrodružství i teď připomenu :-)

woodward
19.08.2015 5 z 5

Tuhle knihu si budu muset znovu někde opatřit. Jako dítě jsem ji četl mnohokrát a vždycky to bylo stejné: Představoval jsem si, jak neskutečná paráda to musí být, když švédského (nebo prostě evropského) malého kluka rodiče vezmou do jižního Tichomoří, kde jeho táta má nějakou práci. Hlavní hrdina (Jmenuje se Gabriel Matyáš, ale říkají mu Galimatyáš, protože je zmatkář a přitahuje maléry) tam místo školy má jenom babičku, která kromě toho, že ho učí, umí řídit plachetnici, střílet a potápět se a bůhvíco ještě.

Tichomoří

Bengt Danielsson