Galilejec

Galilejec https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357752/mid_galilejec-jtx-357752.jpg 4 33 13

Galilejec série

Kdo byl ve skutečnosti Ježíš? Byl opravdu takový, jak nám jej Bible předkládá? Mladá česká autorka Kristýna Freiová, absolventka Literární akademie, ve své prvotině líčí příběh Galilejce Ješuy, který odložil svou nesmrtelnost, svá křídla, křídla archanděla, aby se jako člověk pokusil změnit náš svět. Hlavní postavou románu však není Ješua, muž s nadpřirozenými schopnostmi, bojující s předsudky, nedůvěrou a zaslepeností lidského světa, ale jeho žena Dina. Dina se provdala za syna tesaře Josefa s touhou žít obyčejný život, takový, jaký jí doba přisoudila. Záhy však poznává, nakolik se zmýlila. Po boku manžela objevuje realitu, která jí dosud zůstala skryta. Tehdy ve vyprahlé izraelské krajině se měl náš svět navždy změnit. Proč se tak nestalo, není pro čtenáře záhadou. Kniha Galilejec sahá za hranice evangelií, až do světa, který by se mohl stát naší realitou. Autorka říká: „Literatura by nás měla posouvat kupředu, měla by nám pomáhat k překročení naší reality. Protože co když se za jejími hranicemi skrývá něco mnohem většího, něco, o čem v hloubi duše všichni sníme? Proč se neotevřít netušeným možnostem? Proč se nepokusit číst fikci, která by mohla stejně tak být skutečností?“... celý text

dana_vrana
25.12.2022 2 z 5

První kniha z trilogie... Děj je víceméně daný, několik zajímavých myšlenek, pár nových postav a ty postavy, které už známe, získaly zcela nové charaktery. Mohlo se to tak stát? Vlastně proč ne.

ZUZANA-123
12.08.2022 5 z 5

Přìbĕh Ježìše trochu jinak než ho známe z evangeliì.V závĕru knihy pochopìte proč je napsat takto.Mnozì čtenáři kteŕì znajì přìbĕh Ježìše podrobnĕji bude možná vykreslenì nĕkterých postav dráždit.Mĕ osobnĕ vadilo vykreslenì matky Ježìše Marie jako nè přiliš pŕìvĕtivè ženy.Jsem ráda za druhè vydànì knihy,poprvè byla beznadĕjnĕ vyprodàna a to vĕtšinou znamenà,že pokud jì koupìte přes antikvariat jejì cena je nĕkolikanàsobnĕ vyššì.

daza.dt
20.01.2022 3 z 5

České fantasy a téma život Ježíše - to byla výzva a myslím, že v ní autorka obstála. Je to napsané jak zajímavě, že si klidně řekne a proč vlastně ne. Občas trošku (tedy alespoň pro mě) přitažené za vlasy, ale u Brownova prof. Landona jsme si taky řekli a proč ne :) Hurá na 2 díl

hannahW
04.01.2022

Velice zajímavý román, který stojí za přečtení. Vyzrálý styl Kristýny Freiové je udivující a přiměje člověka se pustit ještě do dalších jejích děl.

ZuzziŠ
26.08.2019 3 z 5

Vybrat si téma "Ježíš" jaké předlohu ke své knize a převyprávět jeho příběh "neotřele" považuji za laciný trik, jak se případně vyhnout kritice- vždyť jste přece tak úzkoprsí! Proč by Mesiáš nemohl mít děti a být nevěrný své manželce a i jinak vykazovat známky sobectví a nafoukanosti? - Přesně z toho důvodu, proč si ho autorka vybrala jako námět: jeho příběh je příběhem čiré lásky, která se stala člověkem.
Ale možná se jedná jen o nepovedený kompilát mnohem lepších převyprávění tohoto velkého příběhu z minulosti. Hlavní hrdinou není Ježíš, ale Ješua, kterému se ději podobné věci jako Ježíši, ale přece to on není - pak ale Galilejec s Životem Briana prohrává na celé čáře. Pak jsou Pilátovi psi u Bulgakova mnohem psovitější než ten pes, kterého potkal Galilejec. A koneckonců, i ty Čtyři dohody a celé Toltécké učení je rozumnější než Galilejcovy kecy.
A opravte si v dalším vydání čárky. Rozdělují věty na nelogických místech.

standa8M
05.03.2019 5 z 5

Jsou dva druhy čtenářů.
Jedni co budou k této knize přistupovat kriticky již předem, jako čert ke kříži. A druzí, co k ní přistoupí s otevřeným srdcem. První bude hledat chyby, nesrovnalosti a vady. Druhý bude potěšen láskou, krásou a péčí, jež kniha obsahuje a je jí věnována. Galilejec dá každému to, co je schopen sám vidět a cítit.
Děkuji za tuto krásnou knihu. A přeji Galilejci, ať nadále rozdává to, co tato země potřebuje. Má pro každého dost.

Rud.Suchánek
04.03.2019 5 z 5

Troufám si říct, že pro mne je "Galilejec" dokonalá kniha. Asi není třeba zmiňovat, že v sobě nese poselství, ale co mne překvapilo, že tak činí skrze propracovaný, místy dobrodružný a především dramatický příběh, jehož postavy jsem si okamžitě zamiloval. Nejde jen o silné charaktery, oplývající vitalitou a zároveň zranitelností, ale především o skvěle vykreslené vztahy mezi nimi, které tomuto příběhu dodávají lidsky uvěřitelný rozměr. Navíc je vyprávěn půvabným stylem a výtečnou češtinou. Pro mne je až neuvěřitelné, že se toto dílo narodilo právě tady a doufám, že se velmi brzy rozletí do světa. Moc mu to, i jeho autorce, přeji.

hanzmb
24.02.2019 3 z 5

Ke knize jsem přistupuji čistě z literárního pohledu. Tj. nebudu dávat 5* jen z důvodu zvoleného tématu. Jsou tam 2 světlé body. Pojetí Piláta a zavedení ženského segmentu. To bylo zajímavé, i když už existuje i literární varianta kde Jošua byla žena. Co už bylo špatné jsou ty hrátky s apoštoly. Zcela nelogické a nezdůvodnitelné. Pokud za zdůvodnění neberete tu větu v závěru, kde vše svede na Petra. To je teda literární invence na úrovni. A úplně nejslabší vidím vlastní osobu Jošui. V ní se dostáváme někam do sfér spíše špatné fantasy. Dle mého příběh 2,5*, ty 3 jsou za pěknou češtinu.

Telničák
23.02.2019 odpad!

Po přečtení stávajících komentářů přemýšlím, jestli jsem normální já nebo ti co tu knihu hodnotili. Jsem sice křtěný (za to ovšem nemůžu), ale jinak jsem přesvědčený ateista (prý nás ateisty má Pán Bůh rád, protože po něm nic nechceme). Přece jen jsem za svůj dost dlouhý život (68 let) něco o křesťanství přečetl, ale s takovou snůškou stupidit jsem se dosud nesetkal.
To už film od Mela Gibsona - Umučení Krista byl smysluplnější, přestože ho Vatikán tvrdě odsoudil. Podle mě je tato kniha odpad a nikomu ji nedoporučuji.

Slaďoška
10.01.2019 5 z 5

Všechny pravdy knížce jsou dle mého názoru opravdu pravdy, kterými by se člověk na tomto světě měl řídit :o).
Sama se na své cestě životem o to snažím, ale jsem jenom člověk a proto to někdy jde lépe a někdy hůře :o).
Moc hezká knížka.

vachtova.libena
14.04.2018

Historie je jistě bohatší a košatější, než by se na první pohled zdálo, a zde paní autorka nádherně nastoupila " mimo vyšplapanou cestičku" - klobouk dolů........... tolik modrosti a hlubokých pravd v jedné útlé knížce...........archandělé rozprostřeli svá křídla, aby ani nejmenší šelest nerušil Inspiraci s Intuicí..........opravdu krásné prožitky nad touto knihou.........takže díky............. :-)

primavit
22.02.2018 5 z 5

Užasná kniha, doporučuji Vše kdo věří že všechno je možné :-)

Anitram76
16.02.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Ježíš je pro mě zajímavá postava a popravdě jsem čekala na příběh, kde bych se s Ním konečně mohla takto setkat. Možná jde o fikci, ale co my víme. Každopádně mi tento příběh přijde více než jen fikce. Plakala jsem dojetím, prožívala, učila se.....Rozhodně to je kniha na opakované čtení. Doporučuji všem, co jim není tohle téma cizí. Sama nejsem zastáncem žádného náboženství a o to více mě tahle kniha potěšila. Přesně vystihuje můj pohled na věc a Ježíše jsem zde pochopila a zamilovala si ho :-).

fikce

Kristýna Freiová