Galilea

od:


KoupitKoupit eknihu

Bohatství mohou Gearyům závidět i Rockefellerové a jejich rod je navíc stejně okouzlující jako, jako jsou Kennedyové. Tato dynastie již od dob občanské války ovládá americkou společnost. Dovedně se jí daří zakrývat všechny stopy skandálů a tajit dlouhotrvající nepřátelství k záhadné rodině Barbarossových. Teď se však všechno změnilo. Desetiletí potlačované vášně a temné frustrace vyplouvají napovrch a dřímající nenávist mezi oběma rody propuká v plné ničivé síle....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25615/galilea-25615.jpg 3.850
Orig. název:

Galilee (1998)

Žánr:
Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno:, Classic
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Přidat komentář
Nietzeche
10.08.2018

Jedine co řeknu......Wow.

trudoš
19.03.2017

Dva rody, každý jinak mocný. Dva nešťastní lidé uprostřed sváru přesahující staletí. Láska a nenávist mohou znovu vyprávět tolik známý příběh...
Asi to nejzákladnější, co byste měli před otevřením románu Galilea vědět je, že nejde o klasický horor. Základní motivy by tu sice byly, ale děs a hrůza? To moc ne. Jak tahle rodinná sága pomalu začne, tak stejně pokračuje i končí. Nápadů je tu spousta, Clive Barker je ovšem nijak zásadně nerozvádí. Naznačuje hořké konce, slibuje krvavé konflikty a ponechává čtenáře v neustálé nejistotě o dalším vývoji, který je však poměrně očekávatelný. Jenže čeho nedosahuje zápletka, bohatě vynahrazuje autorův literární um. Jeho ambiciózní pokus o velké dílo v mém případě rozhodně nevyšel naprázdno, protože tahle barokní snůška pitoresknosti, imaginace a perverzity má tak fantastický přesah, že jsem se od ní jednoduše nedokázal odtrhnout. A není to kvůli napínavosti textu, jako spíše pro dravou lehkost, se kterou nenápadně plyne. Naprosto famózní zážitek.

Kelderek
17.08.2016

Popravdě je kniha celkem v pohodě, jenom je příliš dlouhá a to tak dlouhá, že i kdyby byla o polovinu kratší, je příliš dlouhá! Postavy jsou většinou promiskuitní hovádi, kteří vám moc nemůžou přirůst k srdci - snad s vyjímkou vypravěče, který je vyléčen z ochrnutí.... Kniha není špatná, ale nenadchne, je tak nějak příliš ukecaná a rozvláčná. Sáhodlouhé popisy toho, jak někdo vstane a dělá si snídani na dvou stranách opravdu nemusím.

Targa Dall
04.11.2015

Kniha je tak fantasticky čtivě napsaná, že mám silné podezření, že ji Barker skutečně prožil a on je Maddox!

Příběh je velmi chytlavý, kniha prakticky nejde odložit. Úvod je poněkud zdlouhavý (ale ne moc), ale nutný, jelikož záběr příběhu je široký.

Když se začtete, nelze přestat. Paráda, to už se mi dlouho nestalo :)

ziriant
02.04.2015

Barkera zkrátka mezi jinými nelze nepoznat. Jako zatím všechny jeho knihy (snad nejméně kromě Imajiky) má pro mě tato také svůj háček, pro který ji nedokážu bezmezně obdivovat a užít si její snovost. Což ovšem neznamená, že by mě určité pasáže neokouzlily a že by ve mě kniha nic nezanechala. Vlastně na ni budu ráda vzpomínat; na její schopnost omámit čtenáře, na její éterickou erotiku, nebo spíše erotickou éteričnost, na těch pár dechů, přes které jsem ji přečetla, byť začátek trochu zadrhával. Zkrátka ji zatím řadím hned za Imajiku.

hankapimi
13.12.2014

Má první kniha od tohoto autora, zpočátku jsem se do ní nemohla začíst. Chyběla mi nějaká akce, děj a přímá řeč, "prudily" mě dlouhé pasáže, popisující vztahy dvou rodin, vůbec jsem netušila, kam ten děj povede... O hororu není ani řeč, na nějaké "fantaskno" jsem v průběhu četby natrefila, thriller se povedl až ke konci...

luthien
05.09.2014

Velice zajímavá a originální kniha, na začátku jsem nevěděla, co od ní čekat, ale pak mě příběh pohltil a s napětím jsem sledovala, jak se osudy všech hrdinů, zdánlivě oddělené, proplétají a spojují. Určitě bych neřekla, že se jedná o sci-fi, je to spíš fantasy zasazené do našeho současného světa. První román, který jsem od tohoto autora četla, ale myslím, že rozhodně nebude poslední, jeho styl psaní mě hodně zaujal.

Kortexo
21.07.2014

Tahle kniha dokazuje, že Clive Barker umí psát, velmi zajimavě a poutavě i když samotný příběh je bez akce a nemá spád.
Prvních 450 stran je popisování vztahů ve dvou rodinách, na sobě nezavislých, bez jakéhokoliv sebemenšího náznaku sci-fi, hororu, nebo thrilleru.
Hlavní dějový zvrat nastává v románu po nalezení deníků, kdy děj začne mít spád.Ale ani potom, tady horor, nebo fantasy nenajdete.
Thriller je jediným smysluplným označením románů a to jen v posledních 200 stranách...
Závěrem:
Není to HOROR!
Není to Sci-fi!
Je to skvěle napsaný román s rodinou problematikou s prvky thrilleru.
Oddechová kniha pro mozek hororových nadšenců...

martin3683
20.03.2014

Není to typický Barker, ale přesto patří tato kniha mezi mé nejoblíbenější a chystám se jí zase po letech přečíst. Pokud bych ji měl představit někomu v jedné větě: "Je to něco jako telenovela Dallas na trošku jiný způsob...velmi drsnější způsob ;-)."