Galapágy – Noemova archa v Tichém oceáně

O zvláštnostech zvířeny, obývající galapážské souostroví v Tichém oceáně, vypráví profesor zoologie na mnichovské universitě. Líčí způsob života unikátních živočišných druhů, popisuje lachtany, leguány, obrovské želvy i množství různého ptactva a svědčí o jejich chování, jak je vypozoroval při své návštěvě „rajské zahrady“, do jejíhož poklidu zasáhl ničivě teprve člověk. Autor proto zdůrazňuje krotkost galapážských zvířat a potřebu jejich ochrany, na níž sám má velký podíl (jeho přičiněním byla na Galapágách zřízena ochranná biologická stanice). V ČSSR vyšla tato kniha za minulého režimu (v roce 1970) bez vědomí autora....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25309/galapagy-25309.jpg 4.97
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy, Příroda, zvířata

Vydáno: , Orbis

Galápagos: Die Arche Noah im Pazifik., 1960

Kniha Galapágy – Noemova archa v Tichém oceáně

denib
09.12.2022

Kniha plná zajímavých informací, zajímavého povídání. Vzhledem k roku vydání samozřejmě neobsahuje žádné novinky a i fotografie nejsou zrovna nejkvalitnější. I tak jsem se na ně ráda podívala a hlavně s knihou strávila pěkné čtecí chvíle. Zarmoutilo mě, jak lidé faunu na Galapágách decimují. Potěšilo mě, na jaké tvory autor narazil a jak svá setkání popsal.

lynxir
09.12.2021

I po 60 letech od vydání skvělá kniha plná zajímavých informací, které ocení nejen amatérští přírodozpytci. Otázka zní: oplatí se i dnes vydávat takovéto knihy? Odpověď: asi ne. Tož knihobudkám nekonečné a vřelé díky!

Inskript na titulce: "K 25. výročí osvobození Československa věnuje Český svaz požární ochrany."

Galapágy

Irenäus Eibl-Eibesfeldt