Galantní protivník

Galantní protivník https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37698/bmid_galantni-protivnik-rRt-37698.jpg 4 126 25

Anglie, 1273-1274 Lady Lilliane byla zaslíbena siru Corbettovi, dřív než se jejich rody staly úhlavními nepřáteli. Po letech si Corbett přijede pro to, co mu právem patří, ale Lilliane se vzpírá dopustit, aby se nenáviděný snoubenec stal vládcem jejich panství. Pomalu se jí však do mysli vkrádají pochybnosti. Ovládne udatný rytíř její srdce?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

My Gallant Enemy , 1990

Senza Jenka
13.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Lilliane je s Corbetem zasnoubená od svých čtrnácti - od té doby se také nesetkali, protože on odjel s následníkem trůnu na křížovou výpravu. Mezitím se vztahy mezi rody obrátily ve válku, nicméně zasnoubení je stále platné. Po návratu rodnému hradu vládne starší bratr a Corbet není vítán. Tak se jede přihlásit o snoubenku - a protože je to nejstarší dcera muže bez syna, její manžel také získá hrad a celé panství, což je pro rytíře bez půdy samozřejmě přitažlivější, než žena. Lillian se proti sňatku divoce bouří, obzvláště poté, co si její mladší sestry mohly (v rámci možností) manžely samy vybrat. Dokonce se pokusí utéct, ale bohužel jí to není moc platné. Po svatbě kontinuita příběhu končí a děj se drobí - zřejmě v (nepříliš úspěšné) snaze o dramatické zvraty. Konec JE maličko akční a samozřejmě šťastný.
Kromě nezbytné mocné sexuální přitažlivosti jsou charaktery hlavních postav trochu schématické a vývoj vztahů málo uvěřitelný.

uzivatel83509
25.07.2023 5 z 5

Krásný příběh přesně, jak to Becnel umí! Určitě doporučuji

oresvo
19.04.2021 3 z 5

Tuhle autorku mám rada, ale tahle kniha byl spis průměr . První polovina se docela vlekla, moc mě to nebavilo ale protože mám tuhle autorku rada dočetla jsem až do konce . Druhá polovina už byla super .

Ludmila02
10.11.2020 5 z 5

Moc krásné. Intriky, láska, napínavé do konce, nemohla jsem od ní odejít.

Kudík
25.08.2020 3 z 5

Moje první kniha od této autorky, ale i přes vysoké hodnocení mi až tak nesedla. Nejsympatičtější postavou mi byl Dann (hodně vedlejší postava) a následně Corbett, ale u Lilliane jsem si málem rvala vlasy. Na to jak byla vyobrazena, a to jako hrdá a vychovaná lady, byla neuvěřitelně naivní a lehce ovladatelná. Navíc v daném období by provedla jedinou z mnoha akcí a asi by to byl poslední pokus o rebelii. :) Ale byl to můj první pokus a zkusím od autorky i něco jiného.

Kačka227
31.07.2020 5 z 5

Tak to bylo něco ;-) Na konci bych ještě pár stránek klidně přidala. Za pár let si to můžu přečíst znovu.

petraj30
07.08.2019 5 z 5

Středověký romantický příběh plný napětí, moc se mi to líbilo. Lilliane byla trochu tvrdohlavá, Corbett jí v tom moc nepomáhal, ale konec byl opravdu krásný

tinka1974
29.03.2018 3 z 5

knížka je hezká. romantika, intriky.... Na dlouhé večery jako dělaná. na druhou stranu, tento tip knížek je předvidatelný

Amitiel76
30.11.2017 4 z 5

Hezký romantický příběh....Poslední dobou jsem četla spíše romány ze současnosti, tak to byla pro mě zase vítaná změna. Sice mi malou chvíli trvalo přeladit se na středověkou vlnu, ale stálo to za to :-)

LilianaFalcon
05.11.2017 4 z 5

Na to, ze je to rytirska romance, se mi to docela libilo ;-)
Ale i tak tam bylo mezi vsemi na muj vkus az moc nenavisti.

Lembac
15.10.2017 3 z 5

Z dvojice hlavních hrdinů mi je, i když s výhradami, sympatičtější Corbett. Je popsán jako přímý a statečný bojovník, který přesně ví, co chce, a taky to dostane. Lilliana je pro mě až moc zmítaná city a především příliš ovlivnitelná jednou ze záporných postav knihy. Často stačí jediné slůvko, aby hodila veškerou svou těžce vydřenou důvěru v manžela za hlavu a udělala nějakou nebetyčnou blbost. Je ale také pravda, že život ženy-majetku pána nebyl ve středověku zrovna procházka růžovou zahradou.
Knížka se četla docela dobře, ale přiznávám, že posledních pár stránek jsem už jen prolistovala, abych se rychleji dostala k předpokládanému konci. Nějak mě Lilly do děje nevtáhla...

moudivlacek
30.03.2017 5 z 5

Opětovně jedna klasická červená knihovna a to myšleno jen v tom dobrém, miluji starou Anglii a ještě víc příběhy o rytířích a jejich paních.
A opět jeden silný mladý hrdý muž, který ze začátku chce jen klasiku té doby - postavení, majetek, ženu kvůli dědici. Láska není třeba.
A zas jedna vzpurná dívka, která si myslí, že zvrátí svůj osud.
I když svým způsobem ho přeci změní, pozná lásku. Teď jen potřebuje svého manžela donutit, aby ji miloval jako ona jeho.
Povede se? Ale no tak - v červené knihovně???
Nádherně strávené odpoledne s touto knihou.

účetní
01.12.2016 5 z 5

Moc hezká kniha, Corbett se mi moc líbil, udatný, charakterní rytíř každým coulem, konec mi trochu pokazilo jednání Lilliane, ale nevadí. Jinak pěkné počtení, tyhle knihy ze středověku bývají moc hezké a autorky, které je píší to umí ( Drake, Howel - jak píše havrmoni, přidám ještě Garwood ). Takže doporučuji a určitě zkusím od autorky další knihy ze středověku.

Barbora H
23.11.2016 4 z 5

Kniha nebyla špatná, jen 5* si u mě nezaslouží proto, protože už nějak mě nelákají stále stejná témata, jak v této knize...

havrmoni
21.10.2015 5 z 5

Nádhera,mám ráda tyhle ze středověku. Tohle mi připomnělo mé oblíbené Howell a Drake. Jdu do dalších knih.

jarkaska
17.09.2015 5 z 5

Další pěkná kniha od této autorky.

martina.nd
18.08.2014 4 z 5

Moc hezká kniha, která se čte sama. Hlavní hrdinka Lilliane mi moc neseděla - její extrémní naivita mě dostávala. :)

marketsim
04.08.2014 5 z 5

Velmi pěkná kniha co Vás nezklame a taky nepřekvapí. Moc ráda si opět tuto knihu přečtu.

danca044
26.07.2014 4 z 5

Takovéhle knihy mám moc ráda. Hlavní hrdinka je vzpurná a nebojí se ukázat muži, co si o něm myslí. Nechybí láska, chtíč, ani intriky. Rexanne Becnel píše vážně hezky.

janno69
17.08.2013 5 z 5