Gaiin štít

Gaiin štít https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248182/bmid_gaiin-stit-uMF-248182.jpg 4 196 27

Povídky. Poslední druid, odvěký obránce země, to nikdy neměl lehké, spolu se svým věrným psem Oberonem se už mnohokrát střetl s celou řadou tvorů a bohů, které nijak zvlášť netrápilo, že by se měli objevovat pouze v mýtech. Čarodějnice, které si chtějí podrobit elementála. Krokodýlí kněz a kočičí bohyně. Gnómové a koboldi rozpoutávající peklo před nákupním střediskem. Těm všem, a mnohým dalším, bude Atticus O'Sullivan čelit v jedinečné sbírce povídek a novel ze světa Kronik železného druida. Dramatické příběhy plné humoru a magie tvoří nedílnou součást Atticových životních osudů. Nyní se v celosvětové premiéře vůbec poprvé objevují v souborném knižním vydání, které sám autor doplnil předmluvou a poznámkami k vnitřní chronologii série.... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Shield of Gaia , 2015

orson
22.03.2024 4 z 5

Fajn zpestření série. Jen více takových. Rád se vracím do tohoto světa.

KájaKoxík
14.03.2023 5 z 5

Super dávám 5 z 5 :)

Doporučuji klidně přečíst ještě než začnete se sérií Železného druida. Kdybych to tak udělala já, asi bych nebyla v první knize tak zmatená.
Rozhodně doporučuji číst po Napáleném a před Nahraným. Poslední tři povídky: Dva krkavci a jedna vrána, Démonický vyvolávač z Pšeničné ulice a Záhubní kaple jsou totiž časově mezi těmito knihami a Zkouška odvahy je dokonce během Napáleného.

V knize jsou pak ještě samostatné povídky, které jsou z Atticusova života před sérií Železný druid, konkrétně:
Grimoár jehněčího
Klan Rathskellerovců
Odpoutaný Kaibab

kolacky
19.07.2022 5 z 5

Změna způsobu, ale pořád skvělé.

Alena_S
06.06.2022 4 z 5

Už ani nevím, co se mi na ní vůbec líbilo. (Snad ne jen hlášky a fakt, že tyhle povídky byly místy i parádně sprosté :D) Četla jsem Attikovy příběhy po hodně dlouhé pauze a prostě to sedlo.

ctenar2846
27.04.2022 3 z 5

První díl byl pro mě něco super nového, i ten druhý jsem ještě hltal, ale potom...
Sáááfra jak se to mohlo stát, že se Atticus stal jedním z těch průměrných? Už ani Oberon nemá dost sil a hlášek na to aby tuhle sérii nějak vytáhl z irského močálu kam pomalu zapadá. Je zatracená škoda, že to po tom vtipném a kulervoucím začátku takhle klopýtá. Vše je hrozně jednoduché a předvídatelné. Asi nejlepší povídkou za mě byla: Dva krkavci a jedna vrána.

Davidsonová
22.08.2021 3 z 5

S tím už nic nenadělám, ale prostě je tato série jen pouhým průměrem. Nic mě v tom nepřekvapí a všechno jde jak po másle.

Duchoslp
04.06.2021 4 z 5

Knížka plná krátkých povídek. Nejsou špatné, ale mě se o něco víc líbí série knížek, které jsou delší a máte víc času si to užít.

Michalovič
15.11.2020 4 z 5

Další porce příběhů ze světa Železného druida. Některé povídky byly skvělé, jiné slabší. Myslím si, že povídkový styl sedí autorovi víc.

SBH
21.09.2020 2 z 5

Není každý Čapek nebo Neruda, ačkoli ti by zase asi nenapsali fantasy ságu. Ale K. Hearnemu povídky nejdou. Na krátkém formátu vyniknou závady, nanicovatý děj a dokola omílané pranice s nadpřirozenými bytostmi. Nic jiného. Bohužel i toho humoru bylo pomálu. Jediné plus této sbírky je vyplnění mezer v ději Kronik.

lampernaqui
16.09.2020 2 z 5

Zatím nejslabší příspěvek mezi knihami Železného Druida. Jak je u povídkové sbírky jasné, některé jsou dobré, jiné horší. Některé jsou jen bonusy, některé jsou důležité pro příběh. Vzhledem k tomu, že normálním knihám dávám za tři a většinou se u nich dobře bavím, tady musím hodnotit o jedno méně, protože některé povídky mi opravdu daly zabrat. Nejvíce se mi líbily - Dva krkavci a jedna vrána či Odpoutaný Kaibab.

Luigi1
09.06.2020 5 z 5

Opět poutavé a pěkně čtivé Celá serie se povedla,doporučuji

slawa.cap
21.02.2020 4 z 5

Zvykem povídkových knížek je kolísání jejich kvality, jak v příběhu tak ve formě sdělení. Tady to vyniklo obzvlášť - jeden autor, jeden životní příběh a až na jednu výjimku jeden hlavní hrdina, přes to mi přišlo že se od sebe až moc liší. Není to slabší, než ostatní díly, ale prostě v tom vidím určitou nesoudržnost. Více u jednotlivých povídek.

nadenka13
14.02.2020

Skvělá série doporučuji

havrmoni
25.11.2019 5 z 5

Není co dodat, mám ráda povídky a tyhle doplňují mezery v sérii.

pejty
24.07.2019 4 z 5

Abych pravdu řekl, tak tentokrát jsem trochu zklamaný. Povídky mě tolik nebavili a i proto mi trvalo velmi dlouho knihu dočíst. Na druhou stranu je to zajímavé doplnění série, které vysvětlilo několik věcí, které jsem předtím úplně nechápal.

uziRM
05.07.2019 5 z 5

Udělal jsem dobře, že jsem se do Gaiina štítu pustil hned po 4. svazku. I když byly příběhy kratší, i tak neztratily na akci i humoru. Příjemné zpestření už tak výborné ságy.

elline
26.03.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Vysvětluje mnohé z celé série v krátkých povídkách. Moc se mi líbilo vtažení do děje z pohledu Granuaile. Můžeme být šťastní, že jsme jediná země ve které tyto povídky vyšli jako jedna kniha.

Allysa1985
15.09.2018 3 z 5

Povídky se četly dobře, druid a jeho pes jsou sympaťáci, ostatní magická stvoření zapadnou. Na rychlé čtení fajn, vracet se k nim ale nebudu, možná je ta povrchnost záměr, ale chybí mi tam nějaká větší hloubka, temnota, deprese :) Jsem zvědavá na knihy ze série, tam bude víc prostoru než v povídkách.

wildXchos
04.07.2018 5 z 5

Povídky od tohohle autora jsou ještě lepší než samotné knihy. K jeho stylu psaní se to prostě hodí víc. Příběhy skvěle doplňují knihy o Atticovi.

Elvela
20.09.2017 3 z 5

Kniha plná příběhů, které se vážou k ostatním dílům série. Jen škoda, že některé z nich rozvíjí knihu, která ještě nevyšla, díky čemuž jsem se občas ztrácela v ději.