Gagarin - kozmické klamstvo?

Gagarin - kozmické klamstvo? https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43091/gagarin-kozmicke-klamstvo-43091.jpg 1 4 3

Táto kniha kladie otázku za otázkou a všetky sa týkajú letu prvého človeka do vesmíru. Možno ich zhrnúť do jedinej: LETEL JURIJ GAGARIN NAOZAJ V KOZMICKEJ LODI? Maďarský autor István Nemere sa netají tým, že oficiálnej verzii sovietskej propagandy o lete prvého kozmonauta neverí. Vo svojej knihe Gagarin - kozmické klamstvo? sústreďuje množstvo nepresností, nejasností, protirečení, ba neraz až komických nezrovnalostí v tom, čo by sa mohlo nazvať gagarinovskou legendou. Na základe priamych i nepriamych dôkazov mu vychádza, že v súvislosti s údajným Gagarinovým letom je ešte aj po tridsiatich rokoch toľko bielych miest, že správam z 12. apríla 1961 sa jednoducho nedá veriť. Mnohé tvrdenia v tejto knihe vyznievajú presvedčivo, mnohé sú azda pritiahnuté za vlasy, ale jedno je isté: okolnosti okolo Gagarinovho letu i jeho smrti boli a sú zahalené rúškom tajomstva. Bol teda ináč sympatický mladý muž v uniforme majora sovietskeho letectva naozaj prvým kozmonautom, alebo ho možno priradiť k stovkám ďalších sympatických mladých ľudí, ktorých sovietska mocenská a propagandistická mašinéria predtým aj potom využila a zmanipulovala v mene svojich cieľov? Rozmýšľajúci čitateľ si po prečítaní tejto knihy iste urobí úsudok sám. Lebo mnohé tajomstvá moderných čias nám zatiaľ nie sú o nič prístupnejšie než tajomstvá temného stredoveku... Vydanie prvé... celý text

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Obzor (SK)

Gagarin = kozmikus hazugság?

MatejHrbolta
25.02.2022

Je pravdou, že každý režim tendenčne oslavuje, prekrúca ba až si upravuje podobu historických reálií , ale tento autor to povýšil až na úroveň ad absurdum. Preto som sa rozhodol tomuto "autorovi" neudeliť ani tú jednu červenú hviezdu. Aké symbolické.

zahadum
25.05.2017

Neviem ale splietať piate cez deviate bez faktov a nejakých rukolapných dôkazov je úbohosť. Čo ale čakať od treťotriedneho sci-fi pisálka.

Aurellia
22.01.2013 1 z 5

P.. Nemere by sa mal radšej venovať len sci-fi, lebo jeho kniha je kopa nezmyslov. Na druhej strane si za to ZSSR mohlo svojim zatajovaním a prekrúcaním faktov, samo.

kosmonautika konspirační teorie Gagarin Jurij, 1934-1968

István Nemere
maďarská, 1944
1990  10%Gagarin - kozmické klamstvo?
1988  55%Akcia Neutron / Vesmírny bič
1991  68%Klaustropolis