Gagarin: Byl první?

Už za svého života se Jurij Gagarin stal symbolem dobývání vesmíru. Prožil intenzivní, ale velice krátký život. Jeho tragický předčasný konec je spojován s jedním z velkých otazníků naší doby. Záměrně nedostatečně nebo možná pouze hrubě nedbale šetřené příčiny leteckého neštěstí dodnes vyvolávají mnohé spekulace. Pavel Toufar popisuje poutavým způsobem okolnosti Gagarinova osudu a odhaluje mnohá donedávna přísně ukrývaná tajemství, jak se skutečně odehrála a nikoli tak, jak byla zkrášlena a upravována kremelskou cenzurou. Jeho kniha je nejpřesnějším a nejzasvěcenějším popisem přípravy startu prvního kosmonauta světa, průběhu jeho legendárního kosmického letu i pozoruhodných zákulisních událostí s tím spojených, který byl až dosud publikován....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73885/big_gagarin-byl-prvni-usr-73885.jpg 3.817

Kniha Gagarin: Byl první?

Pert

Skvělá kniha o životě prvního kosmonauta.

olga8832
30.04.2021

Mnoho zajímavých informací, ale tak opřekot, chvilku o tomhle a chvilku o tamtom. A zavádějící je i název.

hanavka
26.04.2021

Bohužel, po třetině vzdávám. Některé pasáže se často opakují, až mám pocit, že často čtu to stejné znova. Navíc mi moje technická neznalost nedovoluje pochopit některé předkládané závěry. Pro nadšence do létání bude ale kniha určitě nosná.

vitek.sk
10.09.2014

Na jednu stranu kniha obsahuje mnoho zajímavých nových informací, zejména o výběru prvního oddílu kosmonautů v SSSR, na druhou stranu také některé jen mírně upravené části předchozích knih pana Toufara. Pro ty kdo od pana Toufara dosud nic nečetli jednoznačně doporučuji, já dávám 4 hvězdy.