Portrét špionky

Portrét špionky https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128118/bmid_portret-spionky-VkE-128118.jpg 4 112 26

Pro Gabriela Allona a jeho ženu Chiaru to měl být příjemný víkend v Londýně. Ten však vzal za své, když se oba stali nedobrovolnými účastníky sebevražedného útoku islámského atentátníka. Výčitky, že nedokázal krveprolití zabránit, Gabriela donutí, aby se znovu upsal světu výzvědných služeb. Tentokrát se musí postavit fanatickému jemenskému imámovi, který byl kdysi placeným agentem CIA, avšak nyní dokončuje přípravy na novou vlnu vražedných útoků v západních metropolích. A nenechává nikoho na pochybách, že se nejedná jen o plané hrozby. Gabriel se svým týmem sestaví v krátkém čase důmyslný plán, jak novou teroristickou síť zničit. Má-li však uspět, musí podstoupit návrat do vlastní krvavé minulosti a setkat se s ženou, na kterou by raději zapomněl. Samotářská dědička miliardářského impéria a dcera odvěkého nepřítele je však jediná, kdo může pomoci Allonovi překročit záludné vody mezi islámem a západním světem…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Portrait of a Spy , 2011

Lolila
26.01.2023 5 z 5

Silva nesklamal, stále výborný špionážny thriller s akciou, zápletkami, intrigami, rôznymi agentami z rôznych agentúr:-)

technolog
17.10.2022 5 z 5

Velmi povedeny díl této série!

Lena79
17.11.2021 4 z 5

První třetinou knihy jsem se horko těžko prokousávala. Dokonce jsem chtěla knihu odložit, prostě mě to nebavilo. Pak ovšem nastal v příběhu zvrat a mě to náhle začalo moc bavit. Dovolím si zkritizovat závěr knihy, kdy mi přišlo zcela nerealistické (byť se jedná o fikci), aby si extremisté nechali naordinovat takový konec. Čtenářům doporučuji přečíst si i poznámku autora, docela mi běhal mráz po zádech.

jprst
21.01.2021 5 z 5

Předesílám, že mé hodnocení nemusí být objektivní, knihy tohoto autora prostě můžu kdykoliv a nedokáží mě otrávit. I děj této knih je natolik přesvědčivý, že jsem začal přemýšlet, co je z toho fikce a co by mohla být i realita.

Lagander
18.10.2020 5 z 5

Silva nesklamal..

myelka
30.06.2020 4 z 5

Četla se dobře, jako všechny knihy autora, jen mi tam "něco" chybělo. Když čtu o Gabrielových schopnostech, o jeho týmu, o minulosti, mám z toho husí kůži, k Izraelu mě to nějak víc táhne. Tady nějak legendární tým toho moc neudělal, zverboval jednu osobu a pak jen sledoval...Na druhou stranu parádně vykreslená situace kolem teroristické, pardon, extremistické situace a aspoň byla přiznána nějaká zásluha i jiné zpravodajské organizaci.

Marek.Sc
20.04.2020 5 z 5

Jedenásta kniha od Daniela Silvu s úspešným špiónom Gabrielom Allonom. Dej začína atentátom, vybuchne bomba. Avšak aj tu ho dostihne v zápletke minulosť. Kto je tá špiónka, koho je nutné zverbovať a postaviť do organizácie, ktorá predstavuje smrteľnú hrozbu? Len toho najdôveryhodnejšieho....alebo najdôveryhodnejšiu? Ktorej žene uveria? Vychádza na povrch len jedna a s tou má neuzatvorenú minulosť. Ten kto čítal aj predchádzajúce časti od Silvu, neoľutuje. Majster spy-fiction. Odporúčam.

zdenaR
28.02.2020 5 z 5

Romány od autora jsem četla postupně jeden za druhým v průběhu asi jednoho roku.
Byly velmi čtivé, napínavé, bavily mě jednotlivé zápletky i hlavní hrdina.
Doporučuji kterýkoliv z nich, Silva prostě nezklame :-)))

joshuagrey
25.07.2019 3 z 5

trochu slabsi dil, ale mozna jsem jen rozmlsany predchozi urovni

soukroma
03.03.2019 4 z 5

První třetina byla dost úmorná, popisná a hlavně věnovaná těm všem aktuálním teroristickým hrůzám kolem nás (kterých naneštěstí ještě za devět let od napsání knihy přibylo, všude, a týká se to všech - a ještě o tom číst ve fikci, to nechci). Pak se spustil neuvěřitelně odvážný společný plán zpravodajců podpořený nejvyššími politickými špičkami a příběh nabral na rychlosti i síle. A akčnost a napínavost se stupňovala až do samotného závěru. 85%

1amu
07.05.2018 3 z 5

Tak nevím... souhlasím s kladnými i zápornými hodnoceními této knihy. Mám rád Daniela Silvu, Gabriela Allona s celou jeho partou, respektuji názor "čefa", ale ?
Nadia al-Bakri, bohatá žena, se kterou provádí Mossad verbovku.... Nezdála se mi ona lehkost, jak bylo dosaženo kýženého cíle. A pak ta story v poušti se závěrem jako u "Harlekýnů" - má to autor zapotřebí ? Nevím. Část čtenářů knih D.S., mezi které se počítám , je zvyklá na to, čemu se dnes říká "vyšší level".

hnusák
28.07.2017 5 z 5

Mne se kniha četla naopak velmi dobře, i když se zde najdou chvílemi hluchá místa. To, jak chladnokrevný zabiják Allon ke konci knihy tesktní až k slzám, to by asi nešlo k naturelu elitního člena Mossadu. Na druhou stranu, dobrý.

ferenc_had
12.07.2017 4 z 5

Další skvělá kniha

Mammoth
01.11.2015 4 z 5

Klasika autora, která neurazí a velmi dobře se čte.

LMih
27.09.2014 1 z 5

Veľké sklamanie, príšerná nuda. Najhoršie na knihe je pohľad iba z jednej strany zákopu a samozrejme všade víťazí iba jeden.

Ladinek
08.09.2014 1 z 5

Řekl bych, že jsem celkem nadšeným konzumentem Silvových knih, ale tohle tedy bylo opravdu zklamání. Většina děje nudná, celkem nelogické chování některých postav a poměrně dlouhý a nezáživný závěr. Kdyby to byla kniha jiného autora, dal bych možná 2-3 hvězdy, ale od Silvy jsem čekal opravdu o hodně víc.

Dandulka
10.03.2014 3 z 5

Jsem celkem zklamaná, tato kniha se autorovi zrovna moc nepovedla. No, není každý den, posvícení, že? Tak snad příště to bude lepší.

Bear Reader
10.01.2014 3 z 5

Napsáno dobře, čtivě a se znalostí věci. Jen mi přijde, že autor opakuje záchranu hrdiny v posledním okamžiku náhle prozřevším protivníkem, viz "Anglický zabiják".

čef
15.10.2013 5 z 5

Skutečnost a fikce je v této knize namíchaná tak, že příběh se nečte jako beletrie, ale jako popis reálně proběhlých operací tajných služeb. Lidé jsou zde také velmi dobře prezentováni se svými prohrami i úspěchy. Nezbývá tak než pochválit a přečíst si další knihy tohoto autora. Pro mne je Daniel Silva objev roku.

Mako123123
01.08.2013 4 z 5

toto, bolo velmi fajn, a aj ten návrat ,,sokyňe,, z minulosti a ich spolupráca bola ok, len ten dej trocha viazol najmä v tej púšti. inak som spokojný ...dám 4/5

thrillery špionáž

Daniel Silva