Dům špionů

Dům špionů https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360340/bmid_dum-spionu-65d87daf6aa52.jpg 4 93 26

Již sedmnáctý špionážní thriller s legendárním špionem Gabrielem Allonem, teď už šéfem izraelské tajné služby! Hon na tajemného Saladina, nového krále terorismu pokračuje! Jenže štvanec se odmítá smířit se svým osudem a mění se z loveného v lovce. A nechává za sebou desítky a desítky nevinných obětí. Své síly musejí spojit ti nejlepší z nejlepších, nám už dobře známí agenti americké CIA, britských tajných služeb MI5 a MI6, skupiny Alfa francouzského DGSE, především pak ale Ústavu, izraelské tajné služby v čele s Gabrielem Allonem, pro kterého se dopadení Saladina stává otázkou osobní cti – a osobní pomsty. Cesta za islamistickým vrahem vede přes celou Evropu až do severní Afriky, kde se v „Domě špionů“ síly dobra chystají na poslední střet... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , HarperCollins Polska

House of Spies , 2017

Nofar197
10.09.2023 5 z 5

Začíná příjemný večer v britské metropoli. Obyvatelé Londýna se po náročném dni scházejí v místních restauracich, či míří za kulturním zážitkem v některém z divadel či koncertních síni. Ale do centra Londýna míří i čiré zlo v podobě fanatiků ve službách zvrácené ideologie........
Po teroristickém útoku zůstávají na zmíněných místech desítky mrtvých.
Nyní již šéfovi Mossadu Gabrielu Allonovi je jasné, kdo stojí za útokem na nevinné obyvatele Londýna. Jde opět o islamistického fanatika a stoupence ISIS přezdívaného Saladin, jenž má na rukou krev mnoha lidí, ale kterému bohužel přálo štěstí, kdy se mu podařilo uniknout několika tajným službám. Jak je ale možné vypátrat vraha, jehož identita nebo místo pobytu nejsou známy? Podaří se nalézt ono chybějící vlákno? A pokud ano, dovede Gavriela Allona a jeho kolegy včas k cíli, nebo už bude pozdě?
Opět vynikající.

petbrab
14.02.2023 4 z 5

Můj první špionážní román od tohoto autora.
Na obálce je napsáno nejlepší autor špionážních thrillerů všech dob. Nevím, zda mohu úplně souhlasit.
Četlo se to hezky, má to náboj i spád. Správné ukončení kapitol, aby člověk hned chtěl číst další. Je tam spolupráce různých výzvědných a tajných služeb, ale ten závěr mi přišel takový lehce fádní.
Jako plus vidím i závěrečnou poznámku autora ke skutečnému stavu islámského terorismu.

jan7760
03.02.2022 5 z 5

Vyborne, ako vzdy. Mozno by som prijal vacsiu zapletku ohladom dolapenia Saladina.

Martina192
18.05.2021 4 z 5

Raději čtu skutečné příběhy agentů odtajněné po mnoha letech a životopisy bývalých příslušníků elitních jednotek po celým světě. Knížka se mi dostala do rukou na vyplnění čekání, než mi dorazí nová zásoba čtení, ale za mě dobrý. Jak píše autor na konci v poznámce: "Je to román určen k pobavení a tak se má i číst". I když jsou podobnosti s některými skutečnnostmi evidetní, je to pořád fikce. Místami úsměvná, odlehčená, ale aspoň dvě z mých parametrů na dobrou knížku splňuje a to je všudepřítomné napětí a čtivost, takže za mě dobrý

lenka.g
28.11.2020 5 z 5

Silva je můj velký oblíbenec a dost se bojím, že jeho hlavní hrdina Gabriel už brzy nebude mít na dobrodružství síly, ostatně v podstavení ředitele Ústavu už by asi klasického hrdinného operativce hrát neměl. Ale mám ráda i Chrise, třeba bude série pokračovat s ním.. A nebo dorostou dvojčata. Prostě nechci, aby tahle série skončila, protože je skvělá! :)

Lagander
22.09.2020 5 z 5

Ako vždy, super!

Ivetinka
19.07.2020

Nebyl to můj šálek kávy. První knížka, do který jsem se musela nutiiit.

hanzmb
15.04.2020 5 z 5

Gabriel Allon je zkrátka jedinečný a nepřekonatelný. Tento díl je jakýmsi pokračováním Černé vdovy, i když oba tvoří uzavřený příběh. I z tohoto důvodu zde chybí ten širší záběr souvislostí. Autor se asi nechtěl opakovat. Trochu zmatený mi připadal jen popis událostí po přestřelce v táboře. Bohužel série pomalu končí, i když naštěstí The Order orig. vydání 2020 čeká na překlad :-) .

zdenaR
28.02.2020 4 z 5

Romány od autora jsem četla postupně jeden za druhým v průběhu asi jednoho roku.
Byly velmi čtivé, napínavé, bavily mě jednotlivé zápletky i hlavní hrdina.
Doporučuji kterýkoliv z nich, Silva prostě nezklame :-)))

Miky88
02.01.2020 5 z 5

Další skvělá kniha od D. Silvy. Příběh byl zase skvěle napsaný - i když se někomu mohl zdát v některých věcech přitažený za vlasy. Za mě to bylo ale super. Mám Gabriela ráda, i když si musím teprve zvyknout na jeho roli zděděnou po Arim. Za to Keller mi trošku lezl na nervy, ale i tak si myslím, že se to časem zlepší... A příběh byl znepokojující - v dnešní době se tohle může přesně stát... Všem vřele doporučuji.

kn23
26.08.2019

Silva nesklame, opäť posledné strany na jeden dych,ale ....Gabi už musí mať aspoň 70 rokov a vždy vo forme,Ari asi fakt nesmrteľný.asi len ten vek v každej knihe môžem vytknúť,ale ináč za 10bodov.napinave ako vždy

Dandulka
19.07.2019 5 z 5

Super kniha! ostatně jako vždy! Tak jaká kniha bude další? Pokud si vzpomínám, nelíbila se mi asi jen jedna, jinak ostatní jsou parádní!

DavidKeller
23.05.2019 5 z 5

O proti předchozimu dilu Černe Vdově, je tu méně akce ale o to více špionažnich praktik ..Málo Saladina ale o to vice Gabriela ..autor mě mistama propracovanosti připomíná mistra "Forsájta" ;)

harena
13.05.2019 4 z 5

V minulých dílech hlava teroristické organizace ISIS Saladin zmizel a Izraelci, Francouzi a Američané jsou přesvědčeni, že on stojí za všemi sebevražednými atentáty. Gabriel ví, že musí pro zpravodajskou službu získat další lidi a to jakýmkoliv způsobem: násilím, přesvědčováním, penězi. To se mu povede a díky tomu má dostatek důkazů naznačujících, že ISIS už získala radioaktivní materiál na výrobu tzv. "špinavé bomby". Zpočátku je příběh pomalejší, různá jednání, dohady, plány, ale na konci příběh nabere prudký spád. Vadila mi ale ta spousta překladatelských chyb.

pavka88
12.05.2019 4 z 5

D. Silvu mám rád, ale Dům špionů se četl trošku hůře, než Ukradený Caravaggio. Zdlouhavější i když pro milovníky špionážních románů zajímavé.

surikata246
25.03.2019 5 z 5

Autor opět nezklamal, připravil napětí od začátku a podobalo se to až příliš realitě s teroristickými útoky dnešní doby.

konicekbily
08.12.2018 3 z 5

Všeho moc škodí! Autor je skvělý spisovatel, ale teď je to román s vatou, se spoustou postav z předchozích dílů a se zbytečně neuvěřitelnou, a to ani ve fici, koordinací tajných služeb západního světa a některých zločinců v boji za dopadení klíčového teroristy.

Jaruš7
17.09.2018 5 z 5

Už je to dva roky co jsem četla patnáctou knihu od Daniela Silvy, jednoho z nejlepších autorů všech dob mistra špionážních thrillerů, a tak tato šestnáctá mi navozuje pocit, jako bych se vracela do velmi známých míst, kde vládne řád co bdí a trestá napříč kontinenty aktuální postrach zla. Je to tak živé, že i poznámka o klesajících akcií kvůli brexitu a informace o plánované změně sídla velvyslanectví USA do Jeruzaléma, jsou jako zprávy z dnešního politického života, zasazeny do tohoto příběhu s možností nebezpečné skutečnosti.
Napětí i s vůní levandule, tymiánu, rozmarýnu a macchie, mezi olivovníky, v dunách na Sahaře, Korzice, v Anglii, Francii, Izraeli a Africe, v luxusních sídlech, jachtách a v uměleckých galeriích, mezi smetánkou valné i nevalné pověsti v hazardu o výsadu moci s mistry špionážních kreací.
Paráda, fajnový pocit, jako vždy.

technik1965
26.08.2018 4 z 5

Trochu rýchle rozuzlenie, ale zároveň aj otvorenie dverí pre novú knihu Silvu.

Jane100
18.06.2018 5 z 5

Jo tak tahle kniha u mě zatím překonala všechny hranice (ono všechny Silvovy knihy, ale tahle obzvlášť). Tuhle knihu by si měli přečíst všichni vítači a sluníčkáři, kteří sem tahaj africký neandrtálce v neckách. Takhle to totiž jednou všechno dopadne (až na ten happy end samozřejmě).