Dům špionů

Již sedmnáctý špionážní thriller s legendárním špionem Gabrielem Allonem, teď už šéfem izraelské tajné služby! Hon na tajemného Saladina, nového krále terorismu pokračuje! Jenže štvanec se odmítá smířit se svým osudem a mění se z loveného v lovce. A nechává za sebou desítky a desítky nevinných obětí. Své síly musejí spojit ti nejlepší z nejlepších, nám už dobře známí agenti americké CIA, britských tajných služeb MI5 a MI6, skupiny Alfa francouzského DGSE, především pak ale Ústavu, izraelské tajné služby v čele s Gabrielem Allonem, pro kterého se dopadení Saladina stává otázkou osobní cti – a osobní pomsty. Cesta za islamistickým vrahem vede přes celou Evropu až do severní Afriky, kde se v „Domě špionů“ síly dobra chystají na poslední střet…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/360340/dum-spionu-Ef6-360340.jpg 4.338

Gabriel Allon (17.)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, HarperCollins Polska

House of Spies (2017)

Kniha Dům špionů

DavidKeller

O proti předchozimu dilu Černe Vdově, je tu méně akce ale o to více špionažnich praktik ..Málo Saladina ale o to vice Gabriela ..autor mě mistama propracovanosti připomíná mistra "Forsájta" ;)

harena

V minulých dílech hlava teroristické organizace ISIS Saladin zmizel a Izraelci, Francouzi a Američané jsou přesvědčeni, že on stojí za všemi sebevražednými atentáty. Gabriel ví, že musí pro zpravodajskou službu získat další lidi a to jakýmkoliv způsobem: násilím, přesvědčováním, penězi. To se mu povede a díky tomu má dostatek důkazů naznačujících, že ISIS už získala radioaktivní materiál na výrobu tzv. "špinavé bomby". Zpočátku je příběh pomalejší, různá jednání, dohady, plány, ale na konci příběh nabere prudký spád. Vadila mi ale ta spousta překladatelských chyb.

pavka88

D. Silvu mám rád, ale Dům špionů se četl trošku hůře, než Ukradený Caravaggio. Zdlouhavější i když pro milovníky špionážních románů zajímavé.

surikata246

Autor opět nezklamal, připravil napětí od začátku a podobalo se to až příliš realitě s teroristickými útoky dnešní doby.

konicekbily
08.12.2018

Všeho moc škodí! Autor je skvělý spisovatel, ale teď je to román s vatou, se spoustou postav z předchozích dílů a se zbytečně neuvěřitelnou, a to ani ve fici, koordinací tajných služeb západního světa a některých zločinců v boji za dopadení klíčového teroristy.

Jaruš7
17.09.2018

Už je to dva roky co jsem četla patnáctou knihu od Daniela Silvy, jednoho z nejlepších autorů všech dob mistra špionážních thrillerů, a tak tato šestnáctá mi navozuje pocit, jako bych se vracela do velmi známých míst, kde vládne řád co bdí a trestá napříč kontinenty aktuální postrach zla. Je to tak živé, že i poznámka o klesajících akcií kvůli brexitu a informace o plánované změně sídla velvyslanectví USA do Jeruzaléma, jsou jako zprávy z dnešního politického života, zasazeny do tohoto příběhu s možností nebezpečné skutečnosti.
Napětí i s vůní levandule, tymiánu, rozmarýnu a macchie, mezi olivovníky, v dunách na Sahaře, Korzice, v Anglii, Francii, Izraeli a Africe, v luxusních sídlech, jachtách a v uměleckých galeriích, mezi smetánkou valné i nevalné pověsti v hazardu o výsadu moci s mistry špionážních kreací.
Paráda, fajnový pocit, jako vždy.

technik1965
26.08.2018

Trochu rýchle rozuzlenie, ale zároveň aj otvorenie dverí pre novú knihu Silvu.

Jane100
18.06.2018

Jo tak tahle kniha u mě zatím překonala všechny hranice (ono všechny Silvovy knihy, ale tahle obzvlášť). Tuhle knihu by si měli přečíst všichni vítači a sluníčkáři, kteří sem tahaj africký neandrtálce v neckách. Takhle to totiž jednou všechno dopadne (až na ten happy end samozřejmě).