Anglická dívka

Anglická dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191923/mid_gabriel-allon-anglicka-divka-Ocj-191923.jpg 5 132 35

Když jste britský ministerský předseda, může váš milostný poměr zásadně ovlivnit běh světa. Gabriel Allon už ani nepočítá, kolik má na svém agentském kontě tajných misí. Doufá, že léta strávená v Mossadu jsou už minulostí, a tak se přestěhoval do Izraele, kde tráví poklidné dny se svou ženou. Pak ale nastane to, čeho se v skrytu duše obával: s žádostí o diskrétní pomoc se na něj obrátí starý přítel z britské MI6. Je zapotřebí co nejdříve najít Madeline Hartovou, mladou hvězdu na britském politickém nebi – a milenku ministerského předsedy. Zmizela beze stopy během dovolené na Korsice a její únosci vznesli nehorázný požadavek: buď britský premiér do deseti dnů vykoná, oč jej požádali, anebo Madeline brutálně zavraždí. Takovýto skandál pochopitelně nemůže žádný politik ustát... Otázkou zůstává, jestli bude Gabriel Allon dostatečně rychlý, aby únoscům jejich krvavý plán překazil. První vydání.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Domino

The English Girl , 2013

mcabr
23.03.2024 4 z 5

Nebylo to špatný, přišlo mi to dlouhý.

Lolila
17.07.2023 5 z 5

Napínavé, akčné, aj vtipné so zaujímavým záverom. Stále ma baví táto špionážna séria, hlavný hrdina je charizmatický. Agenti, vlády, intrigy, podrazy,...... Aj keď našli by sa možno nejaké slabé miesta, ale tie vôbec neriešim. Pri čítaní tejto série dokážem vypnúť a to je podstatné.:-)

hnusák
11.05.2023 5 z 5

Ačkoli Allona již důvěrně znám, stále mne dokáže překvapit a co se týče Ruska a praktik jeho cara, to mne nepřekvapuje, ale naopak mne dokáže drasticky zvýšit tlak. Super počin, který se čte sám.

Nofar197
27.02.2023 5 z 5

Slunný a klidný den na středomořské Korsice, kde Madeline Hartova, vycházející hvězda britského politického nebe, tráví po hektických týdnech zaslouženou dovolenou. Situace se mění, když mladá žena beze stopy zmizí.
Gabriel Allon, bývalý špičkový agent Mossadu, doufá, že jeho dny na poli izraelské tajné služby, jsou minulosti a že se bude moci v klidu věnovat své druhé profesi, totiž restaurování obrazů, když se na něj obrátí dávný přítel Graham Seymour z britské MI6. Vychází najevo, že Madeline byla rovněž tajnou milenkou britského ministerského předsedy. Požadavky únosců jsou jasné - buď Jonathan Lancaster zaplatí do deseti dnů vysoké výkupné, nebo jeho milenka zemře.
Vypadá to, že jde o "banální " unos, který je prostředkem k získání astronomické finanční částky. Když však Madeline Hartova nepřežije, Gabriel se s pomocí svých přátel i nadřízených rozhodne dal pátrat. Pomalu odstraňuje vrstvu po vrstvě, pod nimiž je pohřbena pravda natolik šokující, že si něco takového jen málokdo umí představit.
Dechberoucí thriller. Šlo o moje první, ale rozhodně ne poslední setkání s agentem Allonem.
Mimochodem Bassanova díla jsou skutečně nádherná.

kalache
14.09.2022 3 z 5

...kdybych měl být špionem,tak jedině v Mossadu!...

jan7760
20.04.2022 5 z 5

Nie náhodou patrí Silva k špičke autorov špionážnych románov. Agent Allon je vždy neomylný a jeho rozhodnutia sú tie správne. Čo ma najviac na knihe zaráža, ako dokáže Silva predpovedať budúcnosť, čo sa v tejto knihe týka energetickej krízy a mocenských chúťok Ruska, zvlášť v tejto dobe...

jirimatejka
29.12.2021 4 z 5

Kniha je rozdělena v podstatě do dvou téměř oddělených příběhů, což mi v začátku druhé části trochu vadilo, ale jako celek dobré. Děj má spád, přiměřené napětí. Podle recenzí jsem čekal větší pecku, ale splnilo účel.

Dorotka2011
15.02.2021 5 z 5

Opět skvělé čtení...

Marek.Sc
20.04.2020 5 z 5

Potešil ma posledný titul od D. Silvu. Je to výborne napísaný špionážny román. keď som ho začal čítať, dej rýchlo napredoval a už v prvej tretine som mal pocit, že "to je všetko". Dej ukončený? Nie, príde dych berúci zvrat a náš obľúbený špión Gabriel Allon prehodí výhybku. Nič nie je také aké na začiatku knihy. Autor otvára geopolitické otázky a dopady energetiky na krehkú rovnováhu...alebo "studenú nerovnováhu" medzi západom a východom. To čo sa deje teraz už odhadol skôr v tejto výbornej kniheˇ, aj keď tvrdí, že takmer všetko je len jeho fantázia. A je? Možno? Každý nech si urobí sám obraz, ale myslím že po prečítaní neoľutujete.

zdenaR
28.02.2020 4 z 5

Romány od autora jsem četla postupně jeden za druhým v průběhu asi jednoho roku.
Byly velmi čtivé, napínavé, bavily mě jednotlivé zápletky i hlavní hrdina.
Doporučuji kterýkoliv z nich, Silva prostě nezklame :-)))

hanzmb
24.03.2019 5 z 5

Allon bude vždy mým nejoblíbenějším hrdinou tohoto typu literatury, proto automaticky těch 5*. Jeho oficiální postavení dává pevnou a smysluplnou vazbu jeho příběhům. Na rozdíl od jiných nezničitelných hrdinů, kteří bojují většinou sami za sebe. Třeba od Ludluma jsem zvládl 2 díly a nevím, jestli někdy bude další. Musím ale přiznat, že v porovnání s ostatními díly mi tento připadal trochu slabší. Chyběl mi tam především ten širší záběr v popisu historických souvislostí, který byl vždy součástí minulých dílů ( např. podíl katolické církve na emigraci nacistů, rozkrádání židovského majetku od švýcarských bank apod.) Taky poprvé šlo vše hladce a nebyl tam ten klasický průšvih během finální akce. Možná to je autorův úmysl proti stereotypům. To avizované rodičovství a plánované převzetí funkce by tomu napovídalo. Uvidím v dalších 5 dílech.

konicekbily
07.12.2018 4 z 5

Další špičkový výkon "Agenta Neporazitelného" Mossadu. Nestačí mu mu řešení problémů Blízkého východu a na pozvání vypomáhá Britům. Autor špionážní romány umí!

albert19
07.11.2018 4 z 5

Pro mě, proto, že v obsahu vidím především kus historie z které jsem si vzal co mám rád, tak dobré. Ale jinak lze říci, že osoby v knihách od D.Silvy jsou pořád stejné. Jednou za čas si tuto tématiku rád přečtu.

kadgam
05.09.2018 3 z 5

Napínavý príbeh, dobrá gradácia napätia a zaujímavé rozuzlenie. Chvíľami som sa vo vzťahoch strácala a miestami sa dej trochu vliekol, no koniec všetko napravil.

ferenc_had
09.07.2018 5 z 5

Další super díl, skvěle se čte.

Miky88
08.02.2018 5 z 5

Daniel Silva s Gabrielem Allonem opět nezklamali. Příběh byl poutavý, měl smysl a i když ke konci odpadlo tolik napětí, bylo fajn si na chvíli odpočinout od klasických akčních konců a zakončit příběh ve "vysvětlovacím klidu". Těším se na další příběh s Gabrielem, protože už teď jsem si jistá, že to bude zase skvělá kniha.

Simonovič
29.10.2017 5 z 5

Veľmi dobrá kniha, pútavý príbeh, pripadal som si akoby som nečítal knihu, ale pozeral film.

ellescorpio
22.08.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, pěkně vše šlapalo, akorát poslední třetina šla trošku dolů.. Po zdůrazňování věštby z Korsiky jsem čekala dost komplikací a ono to šlo jak na drátkách... Takové těžko uvěřitelné... Nicméně i přes to se mi kniha líbila, zejména postava Kellera, který se doufám ještě objeví. O hvězdičku méně než Padlému andělovi.

Lolisha
12.04.2017 5 z 5

napinave, plne zvratov a prekvapeni, super oddychova literatura

Mako123123
02.12.2016 3 z 5

troška slabšie, ale inak ok. troška mi začína vadiť že sa Silva občas opakuje. jedine čo bolo naozaj nové a prekvapujúce boli posledné vety. :)