Fyzika

Fyzika https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248076/mid_fyzika-r9t-248076.png 5 2 1

Seznamuje vedle základních pojmů s vektory, mechanikou, termikou a molekulovou fyzikou, akustikou, elektřinou a magnestimem, optikou a atomovou a jadernou fyzikou.

mi-380
28.02.2021 5 z 5

Dokonalý přehled středoškolské fyziky. Stručný, pochopitelný a logický popis dějů, které v přírodě probíhají. A je jedno jestli s lidmi, nebo bez nich a je jedno, jestli máte maturitu, nebo ne. Jde jen o to, jak tyhle jevy dokážeme využívat. Fyziku mám rád, je to věda, kterou politikové neovlivní, tak se ji teď alespoň rozhodli částečně žákům utajit, viz aktuální ministerský návrh na zjednodušení osnov. Fyzikální zákony sice budou ve vesmíru platit nadále, ale úředníci mají za to, že Newtonovy zákony, Ohmův zákon nebo zákony zachování energie jsou nad rozum žáků druhého stupně, měly by se vyučovat až na střední škole. To znamená, že pro velkou část populace bude racionální pohled na svět utajovanou záhadou, jakýmsi nepochopitelným nesmyslem, a místo toho do škol skrz doplňky osnov nastupuje politická ofenzíva multikulturní výchovy (například zohlednění potřeb minoritních skupin, aktivní spolupodílení se podle svých možností na přetváření společnosti, nekonfliktní život v multikulturní společnosti a podobně). No, výsledků těchto experimentů a snah o proměnu lidstva, kdy šelmy a dravce je nutno změnit na ovečky, stanovit, že Země je placatá, zlomit přírodní zákony, se nejspíš dočkáme brzy.
100 % (aktuálně 2 hodnocení s průměrem 100 %).

P.S.
Možná by bylo řešením druhý stupeň základní školy úplně zrušit, aby nám pod tíhou učiva ty ubohé děti nekolabovaly;-).

Bohuš Urgošík
slovenská, 1932