Než vystydne káva

Než vystydne káva https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403542/bmid_nez-vystydne-kava-APv-403542.png 4 887 246

Funiculi funicula série

Co byste řekli tomu, kdybyste se mohli vrátit zpět do minulosti, ale pouze na chvilku, než vám vystydne káva? V jedné malé kavárně nazvané Funiculi Funicula, mají místo, které vám to umožní. Ale jen za těchto zvláštních podmínek: Můžete se setkat pouze s lidmi, kteří kavárnu již někdy v minulosti navštívili. Ať uděláte cokoli, přítomnost tím nezměníte. Při pobytu v minulosti se z místa nesmíte vzdálit. Váš čas v minulosti začíná nalitím kávy a končí, když káva vystydne. A tím výčet podivných pravidel nekončí. Přesto se najdou lidé, kteří, když se o této možnosti doslechnou, se rozhodnou ji využít. A co vy? Stáli byste o návrat do minulosti i za takových podmínek? Kniha nabízí čtyři příběhy osob, které se o cestu v čase pokusily, a jejich dojemná rozuzlení. Příběh první: Milenci – příběh ženy, která se rozešla s mužem, za něhož se chtěla vdát Příběh druhý: Manželé – příběh muže ztrácejícího paměť a jeho ošetřovatelky Příběh třetí: Sestry – příběh dívky, která utekla z domu, a její mladší sestry, která milovala jídlo Příběh čtvrtý: Matka a dcera – příběh těhotné ženy, která v této kavárně pracuje... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Kniha Zlín

コーヒーが冷めないうちに (Kóhí ga samenai uči ni) , 2015

Petulečte
22.08.2022 4 z 5

Příjemná "oddechovka". Při čtení pravidel se mi vybavilo, kolik si vytváříme těch svých nezbytných pravidel a jak moc se jimi necháváme svazovat. A také jsem si opět uvědomila, jak někdy jedna nevyřčená věta může ovlivnit člověku život.

alishek
19.08.2022 4 z 5

Velmi zajímavá knížka, na první pohled 4 nezávislé příběhy, které jsou ve skutečnosti provázané a mají v sobě něco, co si člověk může odnést.

keselylenka
31.07.2022 3 z 5

Jestli některá kniha opravdu nevyužila potenciál skvělého nápadu pak je to tahle. Myšlenka výborná, ale realita slabá. Postavy mi nepřirostly k srdci a celkově příběh byl velmi předvídatelný. Dám šanci druhému dílu a uvidíme.

Listy
11.07.2022 2 z 5

Milá oddychová knížka. Bohužel mě si nezískala. Celkově mi vadilo přílišné opakování pravidel pro cestování časem.
Také slova jako taková se opakovala tak často, až jsem si nebyla jistá, zda nečtu omylem stejnou pasáž znovu. Je otázkou, zda nepovedenou stylistiku má na svědomí překlad, či samotný autor.
Přitom celkové téma vypadalo velice slibně....
Bohužel tuto knihu mohu doporučit jen pro opravdu výrazně oddychové čtení bez očekávání.

Vendulis
10.07.2022 3 z 5

Kniha měla zajímavý námět. Cestovaní časem, kdy v minulosti můžete zůstat jen tak dlouho, dokud Vám nevystydne šálek kávy. Ale za mě tomu něco chybělo...měla jsem problém se s příběhy sžít. Spíše mě bavila druhá polovina a hlavně poslední povídka.

Manifest blech
02.07.2022 5 z 5

Moc příjemně mne to překvapilo. Jen začátek byl trochu křivolaký. Tolik jsem nečekala. Spoustu emocí přes čtyři příběhy a na konci jsem si dokonce poplakala. Takže určitě moc doporučuju, krásná oddechovka.

Doomiiniikaa
23.06.2022 4 z 5

Tuto knihu jsem začala číst bez jakéhokoliv očekávání a teda .. opravdu příjemně mě překvapila. Přečtou jsem ji měla za večer a všechny příběhy byly v tak malém počtu stránek přesvědčivé a výstižné.

Jediné mínus měla kniha v tom, že při každém příběhu opakovali pravidla cestování a předešlé příběhy, což mi přišlo zbytečné.

anibeni
13.06.2022 5 z 5

Krásná kniha. Nenápadná, příjemná, originální. Nic jsem od ní nečekala a dala mi velmi příjemně strávené knižní chvilky..

Teruberu
10.06.2022 2 z 5

Dočetla jsem jen kvůli výzvě. Děj byl zajímavý, ale podání a neustálé opakování toho samého. Na závěr jsem si přečetla, že je autor scénárista a hned mi to bylo jasnější, proč takový divný styl.

KnihomolNiki
23.05.2022 4 z 5

Krásné, oddechové čtení. Ideální na cestování nebo jen tak ke kávě. Za mě 85% :-)

Booky84
22.05.2022 5 z 5

Krásná povídková kniha a trochu i smutná, ovšem se zajímavým námětem.

janasim
20.05.2022 5 z 5

Podle mého je tento příběh velmi originální, psaný poutavým, ne příliš akčním, ale melodickým stylem. Povídky do sebe hezky zapadají a tvoří celek.

minirock
16.05.2022 4 z 5

Čtyři jednoduché vyprávěnky ve kterých se návštěvníci jedné kavárny přenášejí do minulosti (v jednom případě i do budoucnosti), aby se setkali s přáteli či příbuznými a vyřešili či ujasnili s nimi svůj vztah. Žádná velká dramata se ale nekonají, povídky jsou si hodně podobné i lidé jsou prakticky stále titíž, jen důvody jejich návratu do minulosti jsou u každého jiné. Celkově docela příjemné čtení.

Monike
16.05.2022 5 z 5

Z pocatku me kniha nezaujala, ale dalsim a dalsim pribehem si me ziskala!!! DIKY CV.

Skodinka89
12.05.2022 4 z 5

Ze startu trošku chaosovité čtení, ale pak se čtenář chytil do děje. Některé momenty nutily k zamyšlení.

bernadeta9876
01.05.2022 1 z 5

Kniha ma veľmi sklamala. Príliš skratkovitá a povrchná na to, aby zanechala nejaký hlbší dojem. Ani jeden príbeh ma nezaujal a po prečítaní knihy som ani nemala pocit, že som vôbec nejakú čítala! A to som sa tak tešila na "japonskú atmosféru", ktorá v knihe bude. Nestalo sa.

Kopretina
15.04.2022 5 z 5

Pěkné příběhy a nové téma. Kniha mě zaujala. I když já bych se nechtěla ani vrátit do minulosti ani navštívit budoucnost. Učím se řešit minulost v současnosti a na budoucnost se připravovat.

werick
11.04.2022 4 z 5

zajímavé čtení, v prvním příběhu mne kniha moc neoslovila, přišlo mi to nezajímavé...trochu nudné a zdlouhavé, bojovala jsem s myšlenkou knihu odložit. U druhého příběhu mě to chytlo a kniha se mi celkem líbila.

jana4084
26.03.2022 5 z 5

Velice příjemné čtení. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Zajímavé osudy lidí, kteří využili cestování časem. Minulost ani budoucnost změnit nemohli, ale jejich city, postavení a myšlení změnili. Opravdu krásná i smutná kniha.

Samsullka
23.03.2022 5 z 5

Mně se to velmi líbilo. Hned jdu na další díl, a moc se na něj těsím.
Snad nikdy jsem se takhle netěšila na postavy z knihy, jako nyní. "Kavárníci" jsou mi velmi sympatičtí, vtáhli mě tak do děje, že jsem měla pocit, že s nimi v kavárně sedím a jsem součástí příběhu.
Krásně napsané.