Přítelkyně smrti

Přítelkyně smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298531/bmid_pritelkyne-smrti-qKQ-298531.jpg 4 585 175

Funebračka série

Jak daleko byste zašli, abyste pomstili toho, koho milujete? Brünhilda Blumová doufala, že tajemství, které dávno pohřbila, již nebude muset nikdy odkrýt. Pak ale za podivných okolností zemře její manžel a Blumové se z minuty na minutu zhroutí svět. Brünhilda plánuje pomstu. Především si však klade otázky: Co se doopravdy stalo? Proč musel Mark zemřít? Když najde odpovědi, začne jednat. Nemilosrdně. Jak toho může být schopná? Odpověď na to leží v minulosti staré mnoho let...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Totenfrau , 2014

Noeni
14.07.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, měla jsem ji přečtenou do tří dnů a byla jsem po celou dobu napnutá jako struna. Doporučuju!

iLuciferie
21.06.2019 2 z 5

Styl psaní v krátkých větách (až “nevětách v některých případech) mi nevyhovoval.
Příběh je navíc absolutně neuvěřitelný, a to nemyslím primárně chování hlavní postavy, ale zejména styl, jakým se jí samy od sebe nabízely všechny odpovědi a vše vycházelo presně tak, jak vyhovovalo.
Věřím, že zfilmované jako seriál, by mě příběh bavil víc, na knížku mi to přišlo slabé..

alena2731
19.06.2019 5 z 5

Zajímavě napsaná kniha. Bavila mě.

viva71
06.06.2019 3 z 5

Jiný styl psaní. Jasně, krátce a stroze. Žádné roztahané popisy pocitů, míst či charakterů. Prostě fakta, vina a trest. Četla se svižně.

Ulala
09.05.2019 4 z 5

Dexter v ženské podobě? Jeff Lindsay měl svůj styl, který je diametrálně odlišný od Bernharda Aichnera, podobnost příběhu se však nabízí a také se o Dextrovi zmiňuje Blumová ve vzpomínkách na svého manžela. Z knihy vybírám zkráceně pouze to, co mně zaujalo a co od nejrůznějších příběhů očekávám – v této knize je to osobnost člověka, který je poznamenán dětstvím stráveným v pohřebním ústavu a toužící po něze a lidském citu. Když to Blumová nalezla, tak ji to opět někdo krutým způsobem vzal. Ve světle zjištění jejího manžela se rozhodla reagovat způsobem, který je pro řadu z nás neadekvátní, ale je to její volba a Bernard Aichner tu volbu popsal velmi zajímavě a čtivě. Zneužívání, brutalita činů, kterých jsou schopni „obyčejní“ lidé pouze proto, že mohou, na druhé straně brutalita činů, které spáchala Blumová v konfrontaci s láskou, pohodou a něhou, které prožívala v manželství, je při nejmenším motivem k zamyšlení. A krátké věty? …ty pouze dodávají příběhu spád.

janik6969
25.04.2019 5 z 5

fantastické, neskutečně čtivé, právě ty krátké věty tomu dávají spád, jediné co mi kazilo požitek z této knihy byly zdejší negativní komentáře

MichalHoráček
22.04.2019 4 z 5

Zajímavý styl psaní. Hodně krátké věty, čte se to chvílemi divně, ale příběh mě zaujal a líbil, už se těším na další pokračování.

Dida86
12.04.2019 5 z 5

Neskutečné, zajímavé a čtivé....

dominika9982
06.04.2019 2 z 5

Taková průměrná detektivka.

Colletka
04.04.2019 3 z 5

Průměr. Nic, u čeho bych si řekla ..WOW!

Soa
04.04.2019 5 z 5

Výborné čtení!

eliska2126
31.03.2019 5 z 5

Od téhle knihy jsem vlastně nic neočekávala. Pořádně jsem ani nevěděla o čem to je, jen tak zhruba. A byla jsem fakt mega překvapená! Přítelkyně smrti mě překvapila svou čtivostí, kapitola mizela za kapitolou a já chtěla furt víc a víc. Nemám ráda taková ta nudná vyšetřování, ale tohle mělo spád a moc jsem chtěla vědět, kdo je další. A ten konec? Tak to bylo největší překvapení a zvrat! Doma mám i druhý díl Dům smrti a určitě brzy moje knihovna přivítá i třetí díl této trilogie Agonie smrti. Při čtení jsem byla napjatá od začátku do konce. Ocenila jsem i způsob zpracování rozhovorů, i když jsem se maličko ztrácela v tom, co kdo říká, ale myslím, že i díky takovémuto způsobu je kniha spádná, jak jsem už zmiňovala.

žeryk
25.02.2019 5 z 5

Opravdu strhující příběh, který se četl jedním dechem.

misowi84
24.02.2019 5 z 5

Blumová mi přirostla k srdci od prvních stránek. Styl psaní mi vyhovoval.
Celé se mi to četlo velmi svižně. Už se těším na pokračování :)

Vendula39
23.02.2019 4 z 5

Úžasná knížka o tom, co člověk dokáže udělat pro toho koho miluje. Překvapilo mě, kdo se nakonec skrýval za oněmi maskami a co jim hlavní hrdinka nakonec udělala. Knížku jsem četla jedním dechem a rozhodně doporučuji přečíst.

veg.petka
10.02.2019 5 z 5

Úžasné. Pro slabší povahy možná nevhodné, ale já tento žánr miluji. Všechny tři knihy jsou skvělé, s hlavní hrdinkou se skamarádíte, i když by asi nebyla úplně nejlepší kamarádka..

Termina
23.01.2019 4 z 5

Jak už jsem zmiňovala... celá série je úžasná :)

twiggynka
14.01.2019 5 z 5

Nechala ve mě velmi silné pocity, čeho je člověk schopný...

JiříM
07.01.2019 5 z 5

Čtvrt knihy mi trvalo, než jsem se začetl a přivyknul si na způsob psaní autora. A jsem rád. Konec jsem četl jedním dechem.

Lucek
06.01.2019 5 z 5

Skvělé od začátku do konce.

detektivní a krimi romány pomsta ztráta blízkých úmrtí v rodině thrillery pro ženy

Bernhard Aichner
rakouská, 1972