Vnitřní hlas

Vnitřní hlas https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399510/bmid_vnitrni-hlas-XwO-399510.jpg 4 582 185

Frost Easton série

Sériový vrah omylem propuštěný na svobodu se stává noční můrou pro San Francisco – a smrtící výzvou pro detektiva Frosta Eastona. Před čtyřmi lety byl Rudy Cutter odsouzen za své činy na doživotí. Aby ho dostali za mříže, někdo záměrně falšoval spisy. Po odhalení této machinace je Rudy, vrah Frostovy sestry, znovu volný. Frost to však hodlá co nejrychleji napravit. Spojence nachází v Eden Shayové, která píše o Cutterovi knihu. A která se obává jeho pomsty. Sehrát vítěznou partii s vrahem, jenž se chystá znovu udeřit, však není jednoduché. Ne, když Frost zároveň čelí vlastním démonům. Ne, když je ta hra tak osobní. A ne, když vrahův následující tah je na hony vzdálen tomu, co Easton očekává.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

The Voice Inside , 2018

vessa
10.04.2024 5 z 5

Brian Freeman opět nezklamal, mistrně odvyprávěl další případ Eastona Frosta. V tomto díle se čtenář blíže seznámí s vrahem Eastonovi setry Katie, s Rudy Cutterem, kterého jsem v jednu chvíli i litoval. Rychle to ale přešlo. Kniha plná napětí a zvratů. Teď jsem dočetl a jsem velice rád, že jsem si v knihovně půjčil rovnou i třetí díl a můžu se do něho večer hned pustit.

mirunda
28.03.2024 5 z 5

Ten konec jsem rozhodně nečekala a překvapil mě. Tento pak detektiv je mi velice sympatický a kniha se četla sama. Napínavá od začátku do konce.

AlenaF
02.03.2024 3 z 5

Skvělý thriller, svižný, napínavý.

Ivka14
25.02.2024 4 z 5

Skvělé čtení, které udrží akci v pohybu a udrží váš zájem na vrcholu po celou dobu. Frost Easton je opět nucen podívat se na smrt své sestry a pokusit se dát dohromady události, které se staly. Vynikající postavy, s nimiž se můžete spojit a zároveň rozmotat tento děj, který je jedinečný a zajímavý. Víte, kdo je viníkem v této knize, ale autor vás zavede na zkroucenou cestu a Frost to musí bez jakýchkoli pochyb dokázat.

Aymira
04.02.2024 4 z 5

Lepší než první díl, ale pořád je to takové jakoby bez překvapení. Ruší mě rychlá vyřešení situací - např. zemře kolegyně a není rozepsáno, co se s tím dělo dál. Chybí interakce s kolegy vyšetřovateli, snad až na pár formálních útržkovitých rozhovorů s nadřízeným. Pro vnímavého čtenáře nebylo závěrečné rozuzlení žádným překvapením, přesto to celé opět skončilo až moc rychle, bez dramatu. Proto nemůžu dát plný počet hvězdiček.

RMarkéta
01.02.2024 5 z 5

Klasická hra na kočku a na myš. Závod s časem a ten utíká velmi rychle. Zápletka je velmi dobře vymyšlená, propracovaná a odvyprávěná. To Freeman umí a jde mu to. Píše s takovu velkou lehkostí. Příjde mi, že ty knihy píše jak na běžícím pasu. Na kvalitě to ale v žádném případě neubírá.

Jenny46
16.01.2024 5 z 5

Když koukám na hodnocení 555 a 89% to mluví za vše!!! Super série akorát čtu po dlouhé době 2 díl a je lepší po kratší době, i když autor trochu něco připomněl..
Detektiva Frosta jsem si oblíbila a kocour mi nevadí. Čtení jsem si užila do konce, doporučuji 5*

Janulica
06.11.2023 5 z 5

Výborný thriller. A ten konec? Ten mě teda dostal.

m2056
11.09.2023 3 z 5

Šlo to číst ale autor má i lepší knihy než je tohle.

Gibis
04.09.2023 5 z 5

Detektiv Frost byl už v prvním díle láska na první dobrou. Nemalou měrou k tomu přispěl jeho netradiční "domácí pán" Shack :) Výborné pokračování série v případu, který se Frosta hodně osobně dotýká a i když jsem s jeho rozhodnutím ohledně hodinek na začátku chvíli bojovala, chápu, proč se tak musel rozhodnout.
P.S. A rozhodně bych chtěla vidět Herbovu 3D kresbu Shacka na schodech! :)

lucisek5056
05.06.2023

Užasná knížka.Doporučuju přečist..

Aaloha
16.03.2023 3 z 5

Tento díl je proti prvnímu o hodně slabší, chybělo mi tam napětí. No a ten konec? To fakt ne, tomu se opravdu nedá věřit.

Plaknel
08.03.2023 4 z 5

Druhá kniha od Briana Freemana.... První jsem četla už někdy dříve. Matně jsem si vybavila, o co tenkrát šlo.
Frost a jeho kocour Shack mě bavili. Byla jsem ráda, že knihy na sebe nenavazují.
Příběh měl spád...takový závod s časem, kdo z koho... závěr jsem trochu tušila...
Určitě doporučuji

Marluksa
28.02.2023 4 z 5

Obvykle nemám série v oblibě. Postavy se mi prolínají, návaznost je spíše na obtíž a sem tam mi "ujede nit".
Čtenářský zážitek je jaksi ochuzen o bezprostřednost a jedinečnost samostatného příběhu, přesto, že se o samostatný příběh jedná. Začátek - konec. Něco mezi tím a hotovo. Žádné zbytečné úvahy a ujišťování se, zda jsem to vůbec pochopila správně.
Možná bych našla pár momentů tápání, zda čtu knihy ve správném pořadí, ale pro radost z četby tyhle vteřinové záchvěvy nejistoty mileráda přehlédnu.

Frost opět v akci.
Věcné, napínavé, zajímavé, lákavé, ale nic, co by mě doslova posadilo na zadek.
Žádné WOW!! se nekonalo. Žádná probdělá noc, protože teď prostě nesmím usnout!!
Čekala jsem mnohem víc.
Na druhou stranu jsem nadšena z posloupnosti příběhu. Žádná retrospektiva. Hurá.
Oceňuji absenci zbytečné omáčky i autorovu představivost. Z Frosta se nám vyklubal charismatický chlapík. Tak jsem zvědavá, co mě čeká v další knize.
Doporučuji, protože nuda se nekoná.
Určitě svou vlastní výzvu (přečíst komplet sérii najednou) dokončím.

mi-380
12.01.2023 3 z 5

Úvod bizarní, pohádkový, deskovou hrou vonící. Vrah kombinuje, intrikuje, provokuje a hlavnímu hrdinovi, nepochopitelně vzornému skautíkovi, dává první šach. Ten se, díky své dokonalosti, chtě nechtě zbavuje všech svých důležitých figur. Obětuje snad i dámu? Jeho nejbližší ho mají plné zuby, a pokud někteří nemají, zdá se mi to těžko pochopitelné. Zápletka je celkem zábavná, děj napínavý a konec překvapivý, ovšem s pravděpodobností rovnající se možnosti, že porazíme Magnuse Carlsena. Padouch je schematický, ochrana potencionálních obětí blížící se nule. Hlavní postava Frost mi k srdci nepřirostl, jsem nucen ho, díky jeho autistickému přístupu k dodržování pravidel, přiřadit do smutně proslulé party, kde už na něho čekají, mimo jiné, plukovník Nicholson (Most přes řeku Kwai) a poručíku Goodbody (Jak jsem vyhrál válku).
70 % (493 hodnotících je na úctyhodném průměru 89 %).

Policejní odznak našel na místě. Pistole vězela v pouzdře. Frost ji vytáhl a se zbraní v ruce zkontroloval jeden po druhém všechny pokoje v prvním patře. Byl v domě sám. Přesto něco nebylo v pořádku. Pach cigaret mu prozradil, co se stalo.
...
Jess byla dobrej polda a stal se z ní špatnej polda jen proto, aby dostala Cuttera za mříže. Vy hrajete podle pravidel. Takhle to musíme dělat, i když kvůli tomu přicházíme o lidi.

Imis
19.12.2022 4 z 5

Knihu jsem si koupila více-méně náhodně s jinou knihou a byla jsem mile překvapená. Četlo se to velice dobře, jediné, co mi nesedlo byl závěr, ale určitě zkusím i další knihy od tohoto autora.

MisakCZE
15.10.2022 4 z 5

Kniha je parádní naháněčkou mezi vrahem a policistou, který sice ví, že je pachatel vinen, ale neumí mu to dokázat.
Na pomoc při vyšetřování mu přijde známá novinářka, která bude hrát ve finále nemalou roli.
Skvělá je i osobní linka, jako bonus se dozvíte, zda konečně najde Frost svoji "krásnou neznámou" či opět zůstane žít pouze se svým kocourem.

anája
01.10.2022 5 z 5

Naprosto wow!!!!!

Janizoun
22.08.2022 5 z 5

Tak tento spisovatel mě mile překvapil a všechny tři "Frostovky" jsem četla jedním dechem. A musela jsem si je pořídit i do své knihovny :-) Knihy se moc líbily i mé mamce a ta je náročný čtenář :-)
Po delší době krása v tomto žánru. Doporučuji nejen tuto knihu, ale i další díly. Nezklamala mě ani jedna ze tří knih. Za mě super.

Kanimůra2
18.08.2022 3 z 5

no, za mě to úplně super nebylo. Už námět, proč pustit sériového vraha, který je bezpochyby vinen. Zemřely další ženy, všem bylo jasný, co se stane. Pro mě nepřijatelný. Moto hlavního hrdiny (v prvním díle oblíbený) "jsem tak poctivej, že teď ho chytím já a že někdo zemře, je mi fuk !! Ale chytnu ho já a dokonale".
půjdu i do dalšího dílu, ale už ne tak nadšeně.

napětí sérioví vrazi San Francisco

Brian Freeman