Noční pták

Noční pták https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366578/bmid_nocni-ptak-LaU-366578.jpg 4 979 303

Frost Easton série

NEJDĚSIVĚJŠÍ VZPOMÍNKY JSOU TY, KTERÉ SI NEPAMATUJEŠ. Sanfranciský detektiv Frost Easton nevěří v náhody. Sebevražda dvou žen v šíleném záchvatu, jedné skokem z mostu, druhé kulkou na svatbě přítelkyně, musí mít něco společného. Stopy ho zavedou k Frankie Steinové, psychiatričce, která oběma zemřelým vymazala z paměti události, jež v nich vyvolávaly panické stavy. Frankie zná leckterá tajemství svých pacientů. Smí je však Frostovi vyzradit, aby ochránila jejich životy? Pak se jí ozve někdo, kdo si říká Noční pták. Kdo toho o obou případech ví až mnoho. A zná i Frankiina tajemství – a Frostovy noční můry… Brian Freeman je zkušený autor více než tuctu psychothrillerů, jeho knihy vycházejí ve 20 jazycích a 46 zemích. Noční pták je úvodním dílem série případů Frosta Eastona.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Night Bird , 2017

veruptackova
02.05.2020 5 z 5

Žádný krvák, ale skvěle promyšlená detektivka, kde vše zapadá na správné místo. Smekám před autorem a těším se na další díl!

Marosusu
01.05.2020 5 z 5

Super námet žiadny krvak ale skôr to čo sa deje v hlave ..paráda zas niečo iné ;-)

TetaDášenka
29.04.2020 5 z 5

Napínavá od začátku až do konce a čte se opravdu dobře. Oblíbený autor :--)

berila
05.04.2020 5 z 5

Tak tedy tohle byla síla. Úplně jiný námět a ještě k tomu takto perfektně zpracovaný. Až mi z toho šel mráz po zádech.

postrach
21.03.2020 4 z 5

Prvni kniha od tohoto autora.Tema mazani pameti-dobry napad.Konecne neco jineho......

Capkomi
14.03.2020 3 z 5

Velmi oceňuji neobvyklé téma detektivky (psychothrilleru) - úprava, mazání paměti. Ale některé úseky mi přišly velmi nereálné a přitažené za vlasy.

Pája699
09.03.2020 4 z 5

Pro mě originální a neotřelý námět. Vraha si sice tipnete brzo, ale i tak vás to nutí číst dál a dál. Mě to prostě bavilo, i když je opravdu k zamyšlení "úprava" myšlenek u lidí. Trošku bych i více rozepsala motiv vraha těchto činů. To mi přišlo trošku odbyté. První setkání s autorem a určitě ne poslední.

RonnieSmithx
08.03.2020 3 z 5

Zajímavá knížka. Čtivá, předvídatelné vyřešení zápletky. Mně osobně se ale i tak líbila a postavy v knize jsem si oblíbila.

Jani23
01.03.2020 5 z 5

Krásná a velmi čtivá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Doporučuji.

iveta3689
21.02.2020 3 z 5

Námět zajímavý, je to celkem čtivé. Zápletka kolem hlavního padoucha a jeho odhalení jsou dost okaté, chvílemi je příběh trochu přitažený za vlasy.

hanzmb
07.02.2020 4 z 5

Psychothriller bude asi nejvhodnější název pro tento druh literatury. Dojde sice k odhalení vraha, ale to není pro výsledek podstatné. S tím je spojeno taky to, co mi na knize nejvíc vadilo. Zcela odbytý popis vrahovy osoby. Lepší prokreslení toho, co ho do té situace dovedlo. Nakonec 4* jen z toho důvodu, že nutí čtenáře k zamyšlení o tom, kde jsou povolené hranice pro manipulaci s lidským vědomím.

zuzana4587
02.02.2020 3 z 5

Já vám nevím. To i Kriminálka Miami mi přijde realističtější, než \"mazání\" paměti, zapojení hlavní hrdinky do téměř soukromého vyšetřování a její zakročení proti onomu zloduchovi. Kniha se mi do 2/3 hodně táhla, i když konec přinesl fajn rozuzlení. Rádoby psychothrillery nejsou zřejmě můj šálek čaje. Za mě 3*.

cedos
30.01.2020 5 z 5

Téma i jeho zpracování naprosto skvělé a myšlenka neotřelá v záplavě thrillerů, za mě 5 hvězd a palec nahoru.

Petrasim
29.01.2020 5 z 5

První kniha od tohoto autora a určitě ne poslední. Dobře se četlo, kniha byla napínavá.

anája
28.01.2020 5 z 5

Moje první kniha od autora, líbila se mi a už mám další díl.

HelenFranz
21.01.2020 4 z 5

Kniha se četla docela dobře. Musím pochválit myšlenku příběhu. Ta je skvělá ????

MarianP
20.01.2020 4 z 5

Kniha je napísaná dobre, pomerne svižne sa číta a dej dobre ubieha. Zápletka je zaujímavá, ale nie tak úplne originálna. Ale knihu by som tak úplne nenazval detektívkou, pretože nejaké pátranie, vyšetrovanie tu chýbalo...

krevetka79
16.01.2020 5 z 5

Hned od začátku mne kniha vtáhla do děje a pak už jsem četla jedním dechem. Trochu děsivé, ale napínavé, má to spád, skvělý námět ....

jprst
09.01.2020 4 z 5

Vánoční dárek a hned dobrá trefa. Čtivý, poutavý příběh, který jsem dokázal přečíst na jeden zátah, a to dokonce bez toho, abych u něj usnul, což je ode mne (tedy podle názoru rodiny) poměrně vysoké hodnocení.

JessieEx
05.01.2020 4 z 5

První knížka tohoto roku a hned super! Měla jsem šťastnou ruku. Musím zároveň říct, že jsem uvítala i změnu prostředí. Thriller odehrávající se v San Franciscu jsem ještě nečetla! Myslím si, že americké thrillery a detektivky jsou lepší než ty britské... Vím, že je to troufalé vyjádření ale takhle to cítím.
Tento román nese označení thriller plným právem. Nebo spíš detektivní thriller. I když ty detektivní části tady nejsou tolik výrazné, detektiv Frost často jedná sám za sebe a jsme ušetřeni popisů "schůzek týmu" atp. Frost je velký sympaťák. Frankie jsem ráda neměla...
Celý příběh je hodně tajemný až děsivý, Publishers Weekly doporučuje číst za plného světla a já souhlasím :)
Celkově knížku určitě doporučuji, čte se jedním dechem a i když je malinko předvídatelná, ke konci jsem měla pocit, že jsem pod vodou a nemůžu se nadechnout, tolik napětí tam bylo. Na další díl s Frostem se určitě chystám!
"Proč máš vlastně rád historii?"
"Protože vím jak to skončí." ♥️

sebevražda sérioví vrazi ztráta paměti, amnézie San Francisco

Brian Freeman